Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2014, 23:34   #21
woytex2
ford::average
 
Avatar woytex2
 
Zarejestrowany: 11-03-2012
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 104
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

odgrzeje mojego kotleta .... dzis ,mialem wymienioną linke od maski , w warsztacie zdjeli filtr powietrza itd i po złozeniu nagle ucichło . Brzeczenie musialo dochodzic z komory silnika ...

__________________
2.0 tdci 172KM/409NM
woytex2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 23:12   #22
dromik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: Disel
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

Aby skrócić długą historię, usunąłem skrzypienie, następującymi poprawkami:

1. Umocowaniem linki od zaczepu maski pod filtrem powietrza (trzeba zdemontować filtr)
2. Umocowaniem kominku filtru powietrza opaskami plastikowymi
3. Odseparowaniem rury idącej od filtra powietrza do silnika od cieniutkiej i metalowej rurki za silnikiem, oraz przykręceniem jednej śrubki którą silnik zgubił.
4. Umocowaniem rurek idących do nagrzewnicy od klimatyzacji oraz od silnika.
Rurki od silnika (z ciepłą wodą) są srebrne, bez otuliny, szczególne na ciepłym silniku.

I właśnie te ostatnie rurki, przechodząc przez ścianę grodziową mocno skrzypiały. Skrzypienie w okolicach 2000obr/min, dochodziło jakby z pod poduszki powietrznej pasażera. Po wyjęciu schowka pasażera, jest łatwy dostęp do tych rurek. Ja je powiązałem opaskami. I jest git!
dromik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 11:41   #23
muzgm
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: Wyszków
Model: mondeo Tytanium X
Silnik: disel 2.0 tdci 140
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

Witam miałem to samo tj. brzęczenie warczenie coś po prostu wpadało w rezonans przy obr.od ok.1800-2300 zarówno przy przyśpieszaniu jak i przy zwalnianiu .Byłem pewien że to coś pod deską przy szybie kolo kratki centralnej .Problem był jednak pod maską .
- pierwsza rzecz to plastikowe wstawki po bokach podszybia są na zakończeniach podszybia połączone z plastikiem podszybia za pomocą kołka u mnie był kołek lecz bez (gwoździa) w środku po prostu było tam luźno i wpadało to w rezonans.
- druga rzecz która może powodować podobne objawy to rura od nagrzewnicy która przechodzi z tyłu egr i jest zamocowana do jakiegoś wieszaka idącego od góry przegrody widać to na zdjęciu
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150117_123442.jpg (90.9 KB, 399 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150117_123425.jpg (92.9 KB, 363 wyświetleń)
muzgm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 23:25   #24
dromik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2013
Model: Mondeo
Silnik: Disel
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Re: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

Jest tego całkiem sporo. Niestety. Paru kolegom i mnie się udało.. usunąć chwasta. Jednak za chwilkę pojawią się nowi. Może by tak dodać temat do Najczęściej zadawane pytania techniczne - poszukaj swojej usterki? Zrobić listę możliwych rzeczy które trzeszczą i zamieścić? Jak dla mnie jest to największa wada mk4. Ciekawe czy mk5 będzie lepszy.

Ostatnio edytowane przez dromik ; 19-01-2015 o 23:29
dromik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 08:27   #25
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

Dla mnie MK III było wykonane z lepszych materiałów, nic mi tam nie skrzypiało/trzeszczało, samo zamykanie drzwi w MKIV to jakbym w kościele dzwon słyszał.
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 12:47   #26
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

To ja też dodam swoje:

- brzęczenie dmuchawy, po wyłączeniu nawiewu cisza - naprawa, chyba tylko wpsikanie na wałek od wiatraka jakiegoś smarowidła.

- podczas jazdy na nierównościach coś się obija pod deska rozdzielczą (jak by kabel\plastik o coś lekko ale miarowo uderzał) okolice licznika\lewej strony - nie bardzo wiem co zrobiłem, ale jest trochę ciszej, mianowicie:
wyjęcie aku i pospinanie wszystkiego co tam za nim latało, dokręcenie nadkola lewego wraz z chlapaczem oraz sprawdzenie i lepsze pospinanie kabli w desce rozdzielczej za licznikiem oraz nad pedałem sprzęgła, kable idące w lewym słupku.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 14:55   #27
Zielak44
ford::amateur
 
Avatar Zielak44
 
Zarejestrowany: 23-02-2015
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

CHARAKTERYSTYKA PROBLEMU: brzęczenie w okolicach licznika, kolumny kierownicy.

Miałem podobny problem w moim MK4 dziwne ewidentnie elektroniczne brzęczenie jakby miniwiatraczka. Wybrałem się do forda i gościu w 2 sec zdiagnozował że jest to wiatraczek od czujnika temperatury powietrza wewnątrz samochodu.

LOKALIZACJA PROBLEMU: pod pokrywą dolną kolumny kierownicy.

LIKWIDACJA PROBLEMU: zmiana wiatraczka na nowy w serwisie 700zł + koszty naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lub odkręcenie 2 śrubek i przeczyszczenie wiatraczka na własny koszt.

Jutro będę to sprawdzał na własnym przykładzie
Pozdrawiam
Zielak44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 15:25   #28
volf31
ford::average
 
Avatar volf31
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo mk IV, Nissan Micra K13
Silnik: 2.0 TDCi (163KM), 1.2 (80KM)
Rocznik: 2011, 2014
Postów: 128
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

Przerabiałem ten temat. Przesmarowanie wiatraczka na ośce załatwia sprawę brzęczenia.
volf31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2015, 15:35   #29
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

[nietrafiona odpowiedz]
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 09:27   #30
domelx
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-07-2015
Skąd: Kamionki
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Skrzypi (brzęczy)nawiew pod szybą przednią

Moja historia jest następująca. Dźwięki typu bzyczenie z okolicy kratki wentylacyjnej pod szybą przednią pojawiały się przy obrotach 2000-2500, głównie na 3 i 4 biegu. Irytowało mnie to cholernie, bo wszystkie niepożądane dźwięki w aucie doprowadzają mnie do szału. Próbowałem lokalizować źródło, ale bez skutku. Przejrzałem wszystkie tematy na forach i zacząłem po kolei eliminować wszystkie sugestie z postów. Sprawdziłem i poprawiłem umocowanie wszystkich rurek pod maską i nic. Ostatecznie okazało się, że w moim przypadku winne były linki (cięgna) zmiany biegów. Demontaż mieszka lewarka zmiany biegów potwierdził, że źródłem dźwięków jest właśnie linka zmiany biegów. Rozebrałem konsolę środkową i kombinowałem jak to wyeliminować. Ewidentnie prawa linka z czarną końcówką (ta od wstecznego) w pozycji neutralnej na 3 i 4 biegu, czyli nie pchnięta ani nie pociągnięta, wpadała w wibracje przy obrotach 2000-2500. Swoją drogą ciekawe, że te dźwięki tak się niosły, że było je słychać z kratki wentylacyjnej, a nie z dołu od lewarka, ale wygląda na to, że miękki mieszek tłumił skutecznie te dźwięki. Koniec końców obie linki za wybierakiem spiąłem opaską zaciskową oraz zrobiłem kilka obrotów czarną końcówką linki w prawo i w lewo. Kilka razy się przejechałem i na razie jest cisza. Mam nadzieje, że te dźwięki już nie wrócą, ale przynajmniej już wiem gdzie szukać źródła dźwięku. Reasumując, potwierdza się to co pisał wlodko.
domelx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.