Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2014, 18:25   #11
farmi
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Jelenia Góra
Model: FORD Focus I FL
Silnik: 1800 benzin+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

nie jestem pewnien ale przy zakupie w komisie masz chyba 7 dni na odstąpienie od umowy,poczytaj gdzies na forum prawnym po mojemu to auto jest po niezłym dzwonie jak takie jaja sie dzieją ja bym oddał to auto w diabły i szukał czegos innego,z handlarzami da sie wygrac troche to trwa ale da sie mi sie taka sztuka udała dziad co mi sprzedał auto z niesprawna klima -która panie tylko nabic i juz super do dzis mu się pewnie bekiem ta sprawa odbija jak sobie sąd wyrok i komornika przypomni bo dobrowolnie kasy nie chciał oddac to jak mu zajęli autka na placu to z płaczem prawie w ten sam dzien pieniązki oddałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc walcz o swoje!!!!

__________________
..Żyjąc w tym kraju trzeżwiejemy z marzeń...
farmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 18:26   #12
ilcia114
ford::amateur
 
Imię: ilona
Zarejestrowany: 19-02-2014
Skąd: piła
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

Cytat:
Napisał Andrzej K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz, z tymi komisami to różnie bywa, raczej do żadnych niedociągnięć się dobrowolnie nie przyznają. Trzeba sobie wszystko przy zakupie z chłodną głową sprawdzić, ale jak się napaliłaś to ciężko racjonalnie myśleć. Ale nie martw się, będzie dobrze. Co do zamka maski silnika obstawiam zużyty zamek,który pewnie będzie trzeba wymienić, natomiast jeżeli chodzi o zamki drzwi to nie przypominam sobie, aby focus jakiś nie posiadał zdalnego sterowania zamykaniem/otwieraniem drzwi, no chyba,że się mylę. Więc i w zamkach też pewnie będą zużyte wkładki, bo piszesz,że na nowo dorobionym kluczyku jest to samo. Moja rada to poszukaj jakiegoś kumatego fachowca,który jest zorientowany w fordach, podjedz, przedstaw mu temat, a na pewno postawi właściwą diagnozę i pomoże. A tak na marginesie to przecież auto kupiłaś dopiero co,więc jechałbym do gościa i niech się odniesie do problemu z którym auto sprzedał. może w ten sposób "zbiła" byś coś z wcześniejszej ceny i byłoby na usprawnienie problemu.
Jak coś to pytaj, w miarę możliwości odpowiem.
Powodzenia.
Dziękuję za dodanie otuchy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Własnie napisałam koledze wyżej że fachowiec od dorabiania kluczy poradził żeby mi ktoś te zamki (od maski i od strony kierowcy) wymontował i on mi je zregeneruje bo sie jakieś zadziory mogły porobic na zapadkach (chyba) i dlatego nie łapią odpowiednio. Ma mi zrobic dwa zamki w cenie jedego czyli za 50zł. Ale czy to cos da? Czy tylko kasę znowu wywalę? Wyczytałam też że zamki sie zacinają bo może mieć ogromny przebieg ? Nie wiem czy to prawda i czy teraz się jeszcze liczniki cofa? Mam jeszcze jeden mały problem...nie dostałam kodu do radia i nie mam pojecia jak je uruchomić....

Bump:
Cytat:
Napisał farmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie jestem pewnien ale przy zakupie w komisie masz chyba 7 dni na odstąpienie od umowy,poczytaj gdzies na forum prawnym po mojemu to auto jest po niezłym dzwonie jak takie jaja sie dzieją ja bym oddał to auto w diabły i szukał czegos innego,z handlarzami da sie wygrac troche to trwa ale da sie mi sie taka sztuka udała dziad co mi sprzedał auto z niesprawna klima -która panie tylko nabic i juz super do dzis mu się pewnie bekiem ta sprawa odbija jak sobie sąd wyrok i komornika przypomni bo dobrowolnie kasy nie chciał oddac to jak mu zajęli autka na placu to z płaczem prawie w ten sam dzien pieniązki oddałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc walcz o swoje!!!!

No właśnie trochę czytałam i to mnie optymizmem nie napawa, bo ponoć z komisem sie nie wygra. Na fakturze jest zapis że jest mi znany stan auta itd...

Bump:
Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do problemów z centralnym zamkiem - na forum jest mnóstwo postów na ten temat, szczególnie zimą. Poszukaj, np. pod hasłem "czerwona gumka" (bez urazy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Też to przerabiałem, a skończyło się na wymianie zamka w drzwiach kierowcy. BTW, ten który sprzedał Ci fokę to zwykły ku.as.

Dzięki za rade poszukam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał dkrystian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To, że koleżanka została jako bez obrazy kobieta, która się zauroczyła w zobaczonym pojeździe nabita w butelkę nie dziwi. Nieuczciwi sprzedawcy tylko na coś takiego liczą.
Pojechałbym do komisu i zrobił aferę, bo jednak jakieś prawa się ma a sprzedawca to zwykła świnia i nie powinno się czegoś takiego zostawiać bez echa. Kwestia jeszcze czy koleżanka kupowała samochód sama czy z kimś komu też do głowy nie przyszło zerknąć pod maskę. Przecież po jej otworzeniu mogą się teraz cuda okazać (odpukać w niemalowane).
Ja widzę opcję brutalną, czyli otworzenie maski, które jednak spowoduje, że podczas tego zabiegu coś ucierpi (grill lub sama wkładka) lub poszukać w okolicy speca od awaryjnego otwierania, który może coś zaradzi. Jak już zostanie otworzona maska w sposób, który nie uszkodzi wkładki trzeba będzie ją wyjąć i dopasować pod posiadany kluczyk.

Udało nam sie otworzyć maske starym kluczykiem więc moge podjechac do mechanika żeby ocenił co byłoby ewentualnie do zrobienia. Ale jak wymontować zamek żeby oddać go do regeneracji bo to wszystko jest zabudowane strasznie.
ilcia114 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 21:48   #13
dkrystian
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

Cytat:
Napisał ilcia114 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klapy bagażnika też nie mogę otworzyc kluczykiem otwieram przyciskiem wewnątrz auta. Poradziłam się gościa który dorabia klucze i powiedział że mam znaleźć mechanika żeby wtkręcił mi zamek i on go zregeneruje, bo wine mają zapadki czy cos takiego, że mogły się zadziory zrobić i dlatego nie łapie.
Z tylnym zamkiem może być po prostu tak, że zapadki się zastały. Taka sytuacja miała miejsce kiedyś u mnie w Vectrze B, gdzie poprzedni właściciel otwierał klapę centralnym z pilota i później kluczykiem nie szło jej otworzyć. Po rozebraniu i przeczyszczeniu działa do dzisiaj, a minęło już ponad 5 lat.
Z tyłem jest o tyle dobrze, że można z wnętrza samochodu otworzyć klapę, co umożliwia wymontowanie wkładki, a z przodem jest już gorzej. Rozwiązanie Forda na kluczyk jest czasem problematyczne i ma swoje minusy.
Najważniejsze, że udało się otworzyć jakoś maskę i teraz warto pod nią zerknąć jak tam wszystko wygląda.

Jak są takie problemy od początku to polecałbym kogoś zaufanego, co zrobi porządny przegląd zaczynając od płynów eksploatacyjnych na rozrządzie kończąc, bo jaki przebieg ma na prawdę Foka to nie wiadomo. Szkoda, żebyś przez zaniedbanie została narażona na dodatkowe koszty, a mówię tutaj narazie o samej komorze silnika. Niech ktoś Ci dobrze obejrzy samochód, bo może się też okazać, że jest poskładany już z kilku aut :/

Cytat:
Napisał ilcia114 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie trochę czytałam i to mnie optymizmem nie napawa, bo ponoć z komisem sie nie wygra. Na fakturze jest zapis że jest mi znany stan auta itd...
Odnośnie walki z komisem to warto może iść do Rzecznika Praw Konsumenta i powinien coś poradzić. Kupując samochód nie ma co patrzeć na przebieg i książki serwisowe, bo w większości przypadków jest to jeden wielki "pic na wodę". Wystarczy popatrzeć, że coraz częściej im starszy samochód tym mniejszy przebieg na liczniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ilcia114 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało nam sie otworzyć maske starym kluczykiem więc moge podjechac do mechanika żeby ocenił co byłoby ewentualnie do zrobienia. Ale jak wymontować zamek żeby oddać go do regeneracji bo to wszystko jest zabudowane strasznie.
Co do wymontowania zamka z przodu to będzie trochę rozbierania, ale zapewniam, że nie jest to jakoś bardzo skomplikowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skoro zamek się poddał to może warto spróbować go porządnie naoliwić i to pomoże.

Kod do radia jest dołączony, na takiej małej karteczce, do papierów od samochodu (dokładnie z instrukcją od radia o ile dobrze pamiętam). Jeśli tego Koleżanko też Ci nie dali, to po wymontowaniu radia i podrzuceniu numerów (jeśli się nie mylę) na forum są osoby, które Ci pomogą w zdobyciu kodu .

Tak z innej beczki, to czy reszta wyposażenia działa ?
dkrystian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 22:07   #14
bobuniek
ford::average
 
Avatar bobuniek
 
Zarejestrowany: 10-01-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 143
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

Cytat:
Napisał ilcia114 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy to prawda i czy teraz się jeszcze liczniki cofa?
Tak, cofa sięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest to bardziej niż pewne, ostatnio rozmawiałem z handlarzem i mówił ze przez 14 lat w branży nie sprzedał jeszcze samochodu z niecofniętym licznikiem, Polacy już tak maja, jak coś ma powyżej 200tyś to już na złom, wiec handlarze zmniejszają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ile miał Twój?

Szkoda że tak daleko masz do słupska, mam profesjonalny miernik lakieru to by się sprawdziło czy nie dachował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do radia to jak pisał kolega wyżej, powinnaś dostać karteczkę, ale do niej też jest naklejka, u mnie w mondeo była przyklejona koło koła zapasowego, możesz szukać, ale są spece co rozkodują, ale jest to niezgodne z regulaminem wielu forów, więc musisz uderzać do samych użytkowników, nie twórz tematu, zostanie skasowany. Są też kalkulatory i generatory kodów, poszukaj u wujka google.

A co do zamków, dziwne, padły dwa zamki? Poprzedni właściciel mojego z tego co wiem nigdy nie otwierał bagażnika z kluczyka, a zamek działa jak nówka, bym się skupił na samym kluczyku.
bobuniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 22:15   #15
dkrystian
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

A czy takiej plastikowej opaski z kluczykiem nie było ?
Jest na niej zapisany kod do docięcia grotu, z którego osoby zajmujące się docinaniem mogą odtworzyć fabrykę.
W obydwu Focusach, poprzednim i obecnym coś takiego miałem. Co to jest przez przypadek uświadomiła mnie osoba dorabiająca klucze jak docinałem grot do poprzedniego auta. Docinał mi z kluczyka trzeci klucz i jak zobaczył, że to mam powiedział, że gdybym mu to pokazał wcześniej, to nawet kluczyk do skopiowanie nie byłby mu potrzebny, bo po tym numerze by mi dorobił grot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miejcie na uwadze, że dorobienie samego klucza też problemu może nie rozwiązać. Wyciera się klucz i wkładka więc nowy kluczyk za wiele może nie pomóc. Jest to cytat osoby docinającej mi klucz. Powiedział również, że korzystanie z jednego kluczyka to błąd i warto korzystać z kluczy na przemian, co powoduje równe ich zużywanie się i zarazem dopasowywanie się do wkładek.
Nie dużym kosztem i w dość łatwy sposób można w Focusie zamontować centralny z pilota. Jeśli posiada się dwa kluczyki to na portalu aukcyjnym, który ma monopol u nas jest osoba sprzedająca piloty z immobilizerem i można sobie wtedy dopisać klucz do samochodu w kilka sekund.

Co do radia to napisz koleżanko okładanie, czy wcale się nie włącza czy po włączeniu woła kod.
Samo wpisanie kodu wykonuje się klawiszami od nr 1 do nr 5 (1 - pierwsza cyfra kodu, 2 - druga i tak analogicznie do 4). Klawisz 5 odpowiada za potwierdzenie kodu.

Ostatnio edytowane przez dkrystian ; 23-02-2014 o 22:38
dkrystian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 14:56   #16
kobolek21
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

witam mam problem z moim focusem (mk1 rocznik 2004 hatchback 1.8 TdCi). nie zamyka sie maska i czy to ma zwiazek z centralnym zamkiem bo chwilowo akumulator mam wyciągnięty? czy da sie cos zrobic czy poprostu wymiana zamka?
kobolek21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 15:30   #17
bobuniek
ford::average
 
Avatar bobuniek
 
Zarejestrowany: 10-01-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2000
Postów: 143
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

Cytat:
Napisał kobolek21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to ma zwiazek z centralnym zamkiem
Nie ma nic wspólnego, zamek w masce jest tylko mechaniczny, a może wyciągając akumulator odkręciłeś coś tak że teraz przeszkadza przy zamykaniu maski??
bobuniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 18:36   #18
ilcia114
ford::amateur
 
Imię: ilona
Zarejestrowany: 19-02-2014
Skąd: piła
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

Cytat:
Napisał dkrystian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy takiej plastikowej opaski z kluczykiem nie było ?
Jest na niej zapisany kod do docięcia grotu, z którego osoby zajmujące się docinaniem mogą odtworzyć fabrykę.
W obydwu Focusach, poprzednim i obecnym coś takiego miałem. Co to jest przez przypadek uświadomiła mnie osoba dorabiająca klucze jak docinałem grot do poprzedniego auta. Docinał mi z kluczyka trzeci klucz i jak zobaczył, że to mam powiedział, że gdybym mu to pokazał wcześniej, to nawet kluczyk do skopiowanie nie byłby mu potrzebny, bo po tym numerze by mi dorobił grot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miejcie na uwadze, że dorobienie samego klucza też problemu może nie rozwiązać. Wyciera się klucz i wkładka więc nowy kluczyk za wiele może nie pomóc. Jest to cytat osoby docinającej mi klucz. Powiedział również, że korzystanie z jednego kluczyka to błąd i warto korzystać z kluczy na przemian, co powoduje równe ich zużywanie się i zarazem dopasowywanie się do wkładek.
Nie dużym kosztem i w dość łatwy sposób można w Focusie zamontować centralny z pilota. Jeśli posiada się dwa kluczyki to na portalu aukcyjnym, który ma monopol u nas jest osoba sprzedająca piloty z immobilizerem i można sobie wtedy dopisać klucz do samochodu w kilka sekund.

Co do radia to napisz koleżanko okładanie, czy wcale się nie włącza czy po włączeniu woła kod.
Samo wpisanie kodu wykonuje się klawiszami od nr 1 do nr 5 (1 - pierwsza cyfra kodu, 2 - druga i tak analogicznie do 4). Klawisz 5 odpowiada za potwierdzenie kodu.

Dziękuję za radę juz myślałam o centralnym z pilota i tak chyba zrobię. A jeśli chodzi o radio to właczyc je mozna tylko kodu chce ale dziękuje za podpowiedz jak wbic kod bo pewnie bym na to nie wpadła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał bobuniek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, cofa sięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest to bardziej niż pewne, ostatnio rozmawiałem z handlarzem i mówił ze przez 14 lat w branży nie sprzedał jeszcze samochodu z niecofniętym licznikiem, Polacy już tak maja, jak coś ma powyżej 200tyś to już na złom, wiec handlarze zmniejszają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ile miał Twój?

Szkoda że tak daleko masz do słupska, mam profesjonalny miernik lakieru to by się sprawdziło czy nie dachował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do radia to jak pisał kolega wyżej, powinnaś dostać karteczkę, ale do niej też jest naklejka, u mnie w mondeo była przyklejona koło koła zapasowego, możesz szukać, ale są spece co rozkodują, ale jest to niezgodne z regulaminem wielu forów, więc musisz uderzać do samych użytkowników, nie twórz tematu, zostanie skasowany. Są też kalkulatory i generatory kodów, poszukaj u wujka google.

A co do zamków, dziwne, padły dwa zamki? Poprzedni właściciel mojego z tego co wiem nigdy nie otwierał bagażnika z kluczyka, a zamek działa jak nówka, bym się skupił na samym kluczyku.
Podejrzewam że mój jednak nie był cofnięty bo mam coś ponad 200.
No szkoda że mam tak daleko bo sama jestem ciekawa wszystkiego co się wiaże z tym autem. Podoba mi się i dobrze się nim jedzie, ładnie się drogi trzyma nie znosi no i silnik tez ładnie pracuje tylko coś trze ponoć jakaś rolka albo pasek. Teraz moge do mechanika podjechać to się dowiem czegoś...tak sądzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał dkrystian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tylnym zamkiem może być po prostu tak, że zapadki się zastały. Taka sytuacja miała miejsce kiedyś u mnie w Vectrze B, gdzie poprzedni właściciel otwierał klapę centralnym z pilota i później kluczykiem nie szło jej otworzyć. Po rozebraniu i przeczyszczeniu działa do dzisiaj, a minęło już ponad 5 lat.
Z tyłem jest o tyle dobrze, że można z wnętrza samochodu otworzyć klapę, co umożliwia wymontowanie wkładki, a z przodem jest już gorzej. Rozwiązanie Forda na kluczyk jest czasem problematyczne i ma swoje minusy.
Najważniejsze, że udało się otworzyć jakoś maskę i teraz warto pod nią zerknąć jak tam wszystko wygląda.

Jak są takie problemy od początku to polecałbym kogoś zaufanego, co zrobi porządny przegląd zaczynając od płynów eksploatacyjnych na rozrządzie kończąc, bo jaki przebieg ma na prawdę Foka to nie wiadomo. Szkoda, żebyś przez zaniedbanie została narażona na dodatkowe koszty, a mówię tutaj narazie o samej komorze silnika. Niech ktoś Ci dobrze obejrzy samochód, bo może się też okazać, że jest poskładany już z kilku aut :/



Odnośnie walki z komisem to warto może iść do Rzecznika Praw Konsumenta i powinien coś poradzić. Kupując samochód nie ma co patrzeć na przebieg i książki serwisowe, bo w większości przypadków jest to jeden wielki "pic na wodę". Wystarczy popatrzeć, że coraz częściej im starszy samochód tym mniejszy przebieg na liczniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Co do wymontowania zamka z przodu to będzie trochę rozbierania, ale zapewniam, że nie jest to jakoś bardzo skomplikowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skoro zamek się poddał to może warto spróbować go porządnie naoliwić i to pomoże.

Kod do radia jest dołączony, na takiej małej karteczce, do papierów od samochodu (dokładnie z instrukcją od radia o ile dobrze pamiętam). Jeśli tego Koleżanko też Ci nie dali, to po wymontowaniu radia i podrzuceniu numerów (jeśli się nie mylę) na forum są osoby, które Ci pomogą w zdobyciu kodu .

Tak z innej beczki, to czy reszta wyposażenia działa ?
Tak reszta działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do kodu radia to juz napisałam do kogos ale nic narazie nie odpowiedział. Jutro bedę szukać w aucie.
ilcia114 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 18:54   #19
kobolek21
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

no właśnie nic nie przeszkadza :/ bo ta zapadka ( jak mi się wydaje bezpieczeństwa) to trzyma tylko ta druga co trzyma maskę nie więc chyba zamek do wymiany. i teraz pytanie wymiana jest jakoś skomplikowana? w garazowych warunkach da radę to zrobić czy jednak mechanik?

Bump: a jezcze pytanie. te przewody co dochodzą do zamka to co to jest? jakiś czujnik?
kobolek21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 16:35   #20
kobolek21
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: otwieranie maski i centralny zamek

to jak pomoże ktoś?
kobolek21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.