Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2014, 21:37   #851
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Marek-77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
opona powyżej trzech lat jest to produkt niepełnowartościowy.
Czy w takim razie wyrzucasz opony, na których jeździsz zaraz po tym, jak skończą 3 lata?

__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 21:59   #852
Marek-77
ford::average
 
Avatar Marek-77
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-01-2014
Skąd: Sieradz
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 56
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Wręcz przeciwnie właśnie jestem po zakupie nowych opon z 2012 roku wiec opony już mają 2 lata , chodzi o to że opona powyżej trzech lat powinna mieć niższą cenę , a jak ktoś dużo jeździ to praktycznie jest bez znaczenia bo mu góra na dwa sezony wystarczą. A taki jest przepis "Polska Norma uznaje za nowe i pełnowartościowe opony wszystkie wyprodukowane do 36 miesięcy "
Marek-77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 23:25   #853
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Zgoda. Ale to tylko przepis, a nie opinia rzeczoznawcy od opon. A stanowisko zarówno koncernów oponiarskich, jak i instytucji zajmujących się tą problematyką jest takie, że nowoczesne opony, nawet po 5 latach zachowują pełnię swoich właściwości.
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 08:41   #854
jjjj
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgoda. Ale to tylko przepis, a nie opinia rzeczoznawcy od opon. A stanowisko zarówno koncernów oponiarskich, jak i instytucji zajmujących się tą problematyką jest takie, że nowoczesne opony, nawet po 5 latach zachowują pełnię swoich właściwości.
Ze stanowiskiem koncernów to byłbym ostrożny.. bo to jest tylko biznesGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje prywatne zdanie jest takie, że opona na sezon zimowy robiona jest latem, a na letni zimą. I to jest ok, że kupuje oponę z dotem rok do tyłu, ale jeśli opona przeleży 1 lub 2 sezony, to dlaczego mam płacić tą samą cenę jaka za oponę roczną? Diler, który kupił od brokera z zachodu zapłacił mniej za takiego leżaka, dlaczego ja mam płacić 100% ceny? Jak się porozmawia z serwisami to zawsze pomarudzą na internet i autoświat, że ludzi wyedukowało i wszyscy wiedzą co to DOT, bo opona przecież 5 lat świeża i pachnąca.. a ile serwisów w PL ma profesjonalny magazyn opon z odp. wilgotnością i temperaturą? na palcach 1 ręki mogę je policzyć.
jjjj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 10:50   #855
antraxx
ford::beginner
 
Avatar antraxx
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: WAW
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał fazik3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja po dość obszernej lekturze internetu wybrałem Falken ZE 914. Na forach zdecydowana większość użytkowników poleca te opony. Początkowo byłem zdecydowany na Yokohamy Advan Sport V105 ale po namyśle stwierdziłem, że aż takim piratem nie jestem żebym potrzebował opon o podwyższonych parametrach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a falkeny są tańsze o ok 100zl na oponie.

Dodam jeszcze, że kupując w internecie warto orientować się w cenach bo te potrafi się zmienić nawet kilka razy w ciągu dnia. Ja swoje zamówiłem 16 lutego w cenie 355 za oponę. Obecnie cena (po 5 dniach) wynosi 395zł. Podobno cena zależy od kursu euro.
ciekawe...

235/45/17 tansze niż 215/55/16
antraxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 11:18   #856
Marek-77
ford::average
 
Avatar Marek-77
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-01-2014
Skąd: Sieradz
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 56
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

235/45/17 można kupić za taką kasę , ja kupiłem letnie Nokiany ZG2 215/60R16 99 W XL, ZR za 340 zł sztuka i musiałem już założyć bo uszkodziła się jedna opona i miała duże bicie i całą budą trzęsło a zresztą były już na wykończeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale cicho się zrobiło po wymianie aż miło się teraz jedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marek-77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 13:46   #857
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał jjjj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze stanowiskiem koncernów to byłbym ostrożny.. bo to jest tylko biznes
No ale skoro to tylko biznes to koncernom zależałoby, żebyś jak najszybciej kupił od nich nowy model a nie skupował starocie po hurtowniach.

Cytat:
Napisał jjjj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diler, który kupił od brokera z zachodu zapłacił mniej za takiego leżaka, dlaczego ja mam płacić 100% ceny?
Bo na tym polega rynek - sprzedawca ZAWSZE chce jak najtaniej kupić i jak najdrożej sprzedać, żeby jak najwięcej zarobić. Jak ci nie odpowiada to idziesz do innego, który sprzeda ci ten sam towar taniej. Konkurencja. Proste, prawda?

Swoją drogą - dlaczego bez marudzenia płacisz 100% ceny za mnóstwo innych części zamiennych, które kupujesz nie patrząc nawet na ich datę produkcji? A przecież są wykonane z materiałów, które tez się starzeją.

Ale z jakiegoś powodu to o dacie produkcji opon krążą bzdurne mądrości internetu nie poparte rzeczywistością. O innych częściach i akcesoriach jakoś tego nie słychać.

Cytat:
Napisał jjjj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ile serwisów w PL ma profesjonalny magazyn opon z odp. wilgotnością i temperaturą? na palcach 1 ręki mogę je policzyć.
A jaki to jest według ciebie ten "profesjonalny" magazyn? Jaka to jest ta "odpowiednia" wilgotność i temperatura? Wiesz? Ile magazynów opon widziałeś w życiu? prawdziwych magazynów, a nie składzików przy serwisach.
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 14:39   #858
jjjj
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale skoro to tylko biznes to koncernom zależałoby, żebyś jak najszybciej kupił od nich nowy model a nie skupował starocie po hurtowniach.
i tak i nie..Zadaj sobie pytanie inaczej. Kto kupuje opony od producentów Ty czy dystrybutor? Kto dla producenta jest ważniejszy? -patrzysz tylko na jedną stronę monety, a chcesz mnie uczyć biznesu.. jeśli pytasz o magazyny opon to widziałem większość krajowychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szału nie ma..
Koniec OT

Temat o oponach nie o magazynowaniu. W poniedziałek postaram się załatwić jakieś pismo nt. opon homologowanych i przepisów z tym związanych. Jak tylko coś dostanę, to zamieszczę na forum.
Pozdr.
jjjj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 08:16   #859
antraxx
ford::beginner
 
Avatar antraxx
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: WAW
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał jjjj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i tak i nie..Zadaj sobie pytanie inaczej. Kto kupuje opony od producentów Ty czy dystrybutor? Kto dla producenta jest ważniejszy? -patrzysz tylko na jedną stronę monety, a chcesz mnie uczyć biznesu.. jeśli pytasz o magazyny opon to widziałem większość krajowychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szału nie ma..
Koniec OT

Temat o oponach nie o magazynowaniu. W poniedziałek postaram się załatwić jakieś pismo nt. opon homologowanych i przepisów z tym związanych. Jak tylko coś dostanę, to zamieszczę na forum.
Pozdr.
Super, chętnie poczytam. niemniej mysle ze każdy chyba woli mieć towar [np opony] świeży niż starszy. zwlaszcza jeśli jest sprzedawany w tej samej cenie jako pełnowartosciowy. nie robię tylu kilometrów [na chwile obecna] zeby zmieniać gumy na nowe co 1-2 sezony.

Generalnie odnośnie opon: nie warto oszczędzać - na nic sie nie zdadzą wszystkie te super systemy od ABS'ów przez kontrole trakcji, komputery, czujniki i inne cuda, jeśli nie ma trakcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
antraxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 09:02   #860
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał antraxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał jjjj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poniedziałek postaram się załatwić jakieś pismo nt. opon homologowanych i przepisów z tym związanych.
Super, chętnie poczytam
Ja również. Szczególnie, ze wg mojej wiedzy, żadne przepisy obowiązujące w Polsce nie określają, ze można zakładać opony wyłącznie w rozmiarach montowanych fabrycznie.
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.