Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2014, 18:13   #1
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

Witam,
Po raz kolejny zwracam się do Was z prośbą o zdiagnozowanie awarii jaka tym razem mnie dopadła. Mianowicie chodzi o to, że z pod maski wydobywa się głuchy, pusty dźwięk, można też go nazwać dudnieniem, tak jakby uderzać w puste pudełko po butach. Wydaje mi się, że najbardziej słychać go z okolić filtra powietrza. W środku prawie cisza, ale stojąc z przodu samochodu już jest bardzo głośno. Wczoraj byłem u mechanika, który stwierdził, że słychać go też w okolicy intercoolera.. Z racji tego, że na dieslach się zbytnio nie zna, nie chce się podjąć naprawy. Dodam tylko, że podczas rozruchu silnika nic nie wskazuje na to, że coś jest nie tak. Objawy te pojawiają się w momencie, gdy silnik złapie lekko temperaturę, a najbardziej słychać po trochę szybszej jeździe. Żeby bardziej zobrazować całą sytuację podaję link do filmiku na YouTube mojego autorstwa, nagrany dzisiaj. Można oglądać w HD.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ktoś może pomóc ?

GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 18:55   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

Taki głuchy stuk w dieslu może być z układu korbowo tłokowego. Może to być tłok, przyciera się lub jest pęknięty, może być lekki luz na wale korbowym, i spalanie w cylindrach powoduje uderzenia w lużny wał korbowy, i przenosi się to na blok. Trzeba obsłuchać stetoskopem silnik, bo są to stuki z silnika.
Obserwować czy się stuk nie powiększa, lub zmienia dżwięk , i w jakich okolicznościach pracy silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 19:53   #3
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

Pierwsze objawy tej awarii zaczęły się jakieś 2-3 miesiące temu gdy się śpieszyłem do pracy. Wiadomo w pośpiechu noga cięższa, kręcenie na wyższe obroty, ogólnie większe obciążenie silnika. Gdy dojechałem na miejsce zanim zgasiłem silnik właśnie usłyszałem ten dźwięk. Po 8h, gdy silnik ostygł zszedłem do samochodu i pojechałem do domu bez żadnych objawów, silnik odpalił, chodził równiutko i wszystko wyglądało ok. Parę dni spokoju i później ponownie cięższa noga, pośpiech do pracy i znowu ten dźwięk. Po 8h pracy znowu wszystko jakby ok. Przed Świętami Bożego Narodzenia pojechałem z rodziną w góry 300km drogi w jedną stronę i na krótkim odcinku drogi prędkość dość duża i powrót awarii. Tydzień zastanawiania czy dojadę do domu i powrót jak na szpilkach..

W skrócie objawy najczęściej pojawiają się w momencie gdy silnik jest obciążony, lub w ostatnim czasie wystarczy, że trochę złapię temperaturę. Odpala na dotyk, ale trochę kopci na czarno mimo zaślepionego EGR'a, więc może być coś z tłokami.
Około pół roku temu miałem też usterkę, gdzie musiałem wymienić łańcuch rozrządu, wałek rozrządu, więc może ma to związek z tamtą awarią. wklejam również link do tamtej usterki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 20:25   #4
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

U mnie podobny dźwięk byl przy uszkodzonym kole pasowyn.
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 21:03   #5
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

zrzuć pasek od alternatora i sprawdź czy dalej telepie
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 18:23   #6
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

Pasek i wszystkie koła na osprzęcie wraz z napinaczem wymieniałem rok temu, więc chyba nie powinno już coś w tym miejscu być nie tak.. ale spróbuje zrzucić i sprawdzę może coś to da.
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 20:23   #7
demoneczek
ford::average
 
Avatar demoneczek
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Częstochowa
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDI 100KM
Rocznik: 2001
Postów: 80
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

Cytat:
Napisał GhiaMondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasek i wszystkie koła na osprzęcie wraz z napinaczem wymieniałem rok temu, więc chyba nie powinno już coś w tym miejscu być nie tak.. ale spróbuje zrzucić i sprawdzę może coś to da.
Popychacze hydrauliczne na wydechu .Nie do końca opróżniane są cylindry i resztka spalin cofa się do kolektora ssącego . Zrzuć kolektor ssący i uruchom silnik , wtedy najlepiej słychać . Nie jestem tego pewien na 100% ale na 80%. Przerabiałem to w Tranzolku , identyczne objawy i dzwięk.
demoneczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2014, 20:36   #8
szejk78
ford::advanced
 
Avatar szejk78
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-04-2012
Skąd: Hamm(D)/Bielsko Biała
Model: Daf XF 460
Silnik: Duży :)
Rocznik: 2012
Postów: 278
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

miałem idento dzwięk w foczysku wybity sworzeń łączący tłok z korbowodem na czwartym cylindrze właśnie najlepiej słychać to było przy filtrze,motorek o włos by kopyto wystawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Daf XF 460 + beczka z tyłu,2 x Focus II 2.0TDCI 3D i 5D/HB 172 i 162,Mazda 323F BA 2.0 V6 bez podtlenku LPG Było:Focus I,Mondeo IV 2.0 143,Mazda 6 sport2.0 CiTD,GALANT SPORT EDITION 2.5 V6 TIP TRONIK
szejk78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 15:59   #9
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

Szejk78 - dużo taka naprawa kosztuje? Już tyle poważnych awarii miałem w tym aucie, że kieszeń za mała...
Miałeś jakieś jeszcze objawy oprócz tego dudnienia ? U mnie praktycznie nic nie wskazuje na to, że coś jest nie tak.. Dopiero po wyjściu z samochodu słychać, że coś dudni (ale też nie zawsze), a tak poza tym w czasie jazdy, czy stojąc na światłach nic się nie dzieje. Obroty w normie, spalanie też, odpalanie silnika na dotyk..

Bump:
Cytat:
Napisał demoneczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popychacze hydrauliczne na wydechu .Nie do końca opróżniane są cylindry i resztka spalin cofa się do kolektora ssącego . Zrzuć kolektor ssący i uruchom silnik , wtedy najlepiej słychać . Nie jestem tego pewien na 100% ale na 80%. Przerabiałem to w Tranzolku , identyczne objawy i dzwięk.

właśnie apropo ostatniej wymiany filtru paliwa zapowietrzył się silnik i była zrzucana bodajże rura od intercoolera w celu rozruchu silnika plakiem (o ile dobrze zrozumiałem) właśnie dlatego mechanik coś zasugerował, że dzieje się to w okolicach intercoolera. Dudnienie wtedy było przeokropne jakby ktoś z armaty strzelał.. Jeszcze do tego echo z kanału u mechanika w warsztacie.
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 21:22   #10
GhiaMondeo
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 25-08-2012
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi pusty dźwięk, dudnienie VIDEO

Problem rozwiązany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wymiany wymagał tak jak pisał demoneczek popychacz. W moim przypadku dwa (koszt jednego w sklepie Forda to 120 zł). Najbardziej było słychać stukanie w momencie odkręcenia filtra powietrza podczas uruchomionego silnika. Po tym zabiegu mechanik stwierdził, że to właśnie, któryś z popychaczy nie domyka się i powietrze zamiast być tłoczone do silnika było cofane właśnie do filtra powietrza stąd ten puste dźwięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GhiaMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.