Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2013, 19:44   #11
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

myślę, że najprościej dostać auto od dealera auto z automatem na weekend i zrobić intensywną wycieczkę po mieście, i na trasie, a potem podejmować decyzjęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., powodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 19:56   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

Cytat:
Jesli tyle trzeba doplacic za ps, to za te pieniadze w kudze jest wiele dodatkow ktore warto miec. Tempomat aktywny, dach panoramiczny, siedzenia z regiulacja elektryczna, i pewnie wiele wiecej.
Mam dach panoramiczny, siedzenia z elektryczną regulacją, niestety tempomat zwykły - bo w rodzinie FF2 nie dało się zrobić aktywnego, samochód nie czyta mi też znaków drogowych, ale nie traktuję tych wszystkich dodatków alternatywnie - każdy ma inne zalety... Wierzcie mi - kierowca to ma zdecydowanie najmniejszą frajdę z dachu panoramicznego... Za to z dobrej skrzyni zdecydowanie największą! Pasażerowie co najwyżej zauważają, że "nie szarpie"...

Co do zestrojenia PS - czy Kolega agmas oglądał wykres momentu obrotowego silników tdci? Silnik ten ma przy 1400obr/min ponad 150Nm momentu a maksymalny moment ma około 2000obr/min. Gdzie tu jest miejsce na "męczenie się silnika? Warto też popatrzeć na krzywą wzrostu momentu w przedziale 1400-2000obr/min zanim zacznie się pisać o "męczeniu silnika"... Tdci to nie hondowskie benzyny "zaczynające jechać" powyżej 6.000obr/min...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 22:14   #13
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

Dokładnie! Na początku też mi było nieswojo kiedy PS trzymał generalnie niskie (poniżej 2000, zwykle 1500-1700) obroty silnika. Ale się przyzwyczaiłem, przestałem o tym myśleć i tyle.
PS w jakiś sposób mierzy moment produkowany przez silnik i gdy zaczyna go brakować to redukuje bieg. Fajnie to widać gdy jedzie się z górki a potem nie zmieniając w ogóle gazu droga zaczyna iść coraz bardziej pod górkę. Jak auto jest bardzo wyładowane, to PS też pracuje inaczej.
Do tego uważam, że jeśli ktoś chce używać tempomatu poza autostradami (w tym tempomatu aktywnego, którego żałuję że nie mam), to powinien mieć automat.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 11:02   #14
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

Jechałem mk4 163KM z PS i jedyny mankament skrzyni był podczas korka na autostradzie w górach (pod górkę), wtedy PS rzeczywiście się męczył w stop&go. Zmiana trybu na sportowy pomagała. I to wszystko...
Jeździłem i jeżdżę manualami ale kolejne musi być w automacie :-)

Tapatalk u mnie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 16:20   #15
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

Najgorsze w tych samochodach to jest właśnie to stop & go. Nie wiem co za kretyn to wymyślił albo co za tęgi łeb żeby jeszcze częściej serwis odwiedzać. W przypadku turbiny to zabójca... Najgorsze jest to, że po każdym odpaleniu auta na starcie trzeba to ręcznie wyłączać jak ktoś nie chce sobie auta zarżnąć. A już zatrzymywanie się np. na parkingu czy stacji na autostradzie czy ekspresówce to masakra...
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 18:48   #16
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

Cytat:
Napisał Gostek_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najgorsze w tych samochodach to jest właśnie to stop & go. Nie wiem co za kretyn to wymyślił albo co za tęgi łeb żeby jeszcze częściej serwis odwiedzać. W przypadku turbiny to zabójca... Najgorsze jest to, że po każdym odpaleniu auta na starcie trzeba to ręcznie wyłączać jak ktoś nie chce sobie auta zarżnąć. A już zatrzymywanie się np. na parkingu czy stacji na autostradzie czy ekspresówce to masakra...
system ten nie katuje turbiny, bo turbina ma swój system chłodzenia i jeśli komputer uznał że można wyłączyć silnik to na pewno jest ona w tym czasie bezpieczna
__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 11:34   #17
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

ale nie ma oddzielnego systemu SMAROWANIA turbiny

ludzie piszą, że start-stop bywa bardzo upierdliwy, potrafi nawet zgasić silnik na 'lewoskręcie'!

w konfiguracji auta jest pozycja system start-stop, ale nie wiem jak auta reagują na wyłączenie tego systemu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 12:49   #18
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

Skrzynia automat to komfort ale;
Korzystanie z ACC to nie tylko w trasie twoje bezpieczeństwo przed kolizją , jest również nie zastąpione i b. przydatne w ruchu miejskim , (włączony tylko zielony samochodzik) .
inaczej mówiąc...
przywraca do porządku .... zbyt rozpędzonych kierowców
co jest nie bez znaczenia w ruchu miejskim , ( pilnuje drobnych stłuczek) informując delikatnym dżwiękiem o jego agresywnym hamowaniu .
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co mnie często studzi i przywraca do płynnego ruchu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2014, 14:11   #19
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

mayak, ZTCW w ecoboostach jest elektryczna pompa oleju, która pracuje jeszcze chwilę po wyłączeniu silnika, także smarowanie jest zapewnione. Nie wiem jak w dieslach.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 09:10   #20
tipster
ford::beginner
 
Avatar tipster
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: W styczniu podpisuję umowę...

ogólnie powiem tak...od wrzesnia 2013 użytkuję kugę z manualem 163km...Jest ok...ale faktycznie czasami w miescie to ramię boliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdybym teraz kupował Kuge to mocno zastanowiłbym sie nad PS
tipster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.