Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2014, 12:26   #21
agmas
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: mazury
Model: Kuga 2013, fiesta 2010
Silnik: tdci
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Nie przesadzam mój silnik tak pracuje. Wcale nie jestem z tego zadowolony. Wczesniej miałem kugę z tdci 140 ps i niigdy nie przywiązywałem szczególnej wagi wagi do tego gdzie tankuję. Na każdym paliwie pracował podobnie. Czytałem na angielskim forum forda że włąściciele niektórych nowych kug mają identyczne objawy. Nie wiem dlaczego ten sam silnik w różnych egzemplarzach tego samego modelu pracuje inaczej. Pzdr.

agmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 07:45   #22
tipster
ford::beginner
 
Avatar tipster
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

mam kuge z 2013 r przejechane juz ponad 8000km. Cykanie , grzechotanie również u mnie jest. W serwisie stwierdzili (udali) że nic nie słysza i że jest to normalny objaw. Równiez irytuje mnie ten dzwięk...bo wydaje mi sie jakby grzechotały zawory. A to z kolei daje podejrzenie że coś jest nie tak i nadaje sie do regulacji i naprawy.
tipster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 19:03   #23
agmas
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: mazury
Model: Kuga 2013, fiesta 2010
Silnik: tdci
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Wyjeździj wszystko z baku i nalej ON premium z schela lub bp (tyko nie verwę z orlenu). Gwarantuje Ci, że po kilkunastu kilometrach nie poznasz samochodu. Swoją drogą uważam, że silnik nie powinien być aż tak wrażliwy na rodzaj paliwa. Może to kwestia konfiguracji oprogramowania. W każdym razie polski serwis udaje, że problem nie istnieje i że tak ma byc. pzdr.
agmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 08:27   #24
tipster
ford::beginner
 
Avatar tipster
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

oki, spróbuje zmienić paliwo...póki co to tankuję własnie vervę na orlenie. Zobaczymy czy cos sie zmieni
tipster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 17:52   #25
Waldemarski
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Oprócz lania lepszego shella proponuję wymienić olej na magnatec professional 5w30(olej koloru zielonego). Ja olej wymieniłem w nowym samochodzie po 3,5 tyś. km. Dużo. dużo ciszej.
Waldemarski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 07:04   #26
daro444
ford::amateur
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 12-02-2014
Model: KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Cytat:
Napisał agmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przesadzam mój silnik tak pracuje. Wcale nie jestem z tego zadowolony. Wczesniej miałem kugę z tdci 140 ps i niigdy nie przywiązywałem szczególnej wagi wagi do tego gdzie tankuję. Na każdym paliwie pracował podobnie. Czytałem na angielskim forum forda że włąściciele niektórych nowych kug mają identyczne objawy. Nie wiem dlaczego ten sam silnik w różnych egzemplarzach tego samego modelu pracuje inaczej. Pzdr.
Mam to samo.klekot w silniku lub w skrzyni 163 ps z tym ze ja zaczolem to slyszec po wymianie oleju w skrzyni po 55tyskm. Serwis juz raz stwierdzil ze jest ok.ale tera wlasnie czekam w aso na druga diagnoze bo mi to przeszkadza.do tego skrzynia automat szarpie z 1 na 2... do tego zaczelo mi przybywac oleju w silniku przed i po wymianie przy 55 tys. Tankuje na bp normalne on. Po przeczytaniu waszych rad Zobacze co bedzie po zatankowaniu premium..
daro444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 12:18   #27
tipster
ford::beginner
 
Avatar tipster
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

witam. Wyjeździłem paliwo z orlena i zatankowałem tak jak radziliście Shella...faktycznie jest poprawa...może nie do końca w 100%...no ale zobaczymy jak zatankuje drugi bak i pośmigam troche na shellu. A swoja droga to faktycznie nieco dziwne że tak mocno silnik reaguje na zmianę paliwa...
tipster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 14:51   #28
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Niestety ale nie tylko z diesel ale i benzyna na Orlenie wplywa na prace silnika. Funtka tankuje zawsze w BP ale pare razy zdarzylo mi sie zatankowac w Orlen i silnik przechodzil w tryb awatyjny.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 15:07   #29
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

dziwne macie objawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo wskazywanie wyższości paliwa BP nad Orlenowskim jest bezcelowe...to jest dokładnie to samo paliwo, z zastrzeżeniem, iż na stacjach/cysternach do "paliwa BP" dolewane są ich uszlachetniacze.
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 16:49   #30
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Klekotanie nowiutkiego TDCI 163PS co to może być ?

Nie mam zamiaru promowania jakiej kolwiek stacji, moze wynika to z tego ze komputer "przyzwyczaja" sie do danego paliwa. Problem pojawial sie zaraz po zminie paliwa, pozniej jest ok.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.