Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2013, 21:27   #31
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

@Atlis: Opory przy wrzucaniu biegu to sobie mogą być i to się rzeczywiście zdarza (szczególnie "na zimno"). Ważne, żeby dało się wrzucić jedynkę i ruszyć z miejsca bez dodatkowego manipulowania sprzęgłem (za wyjątkiem wstecznego, w którym tak się może dziać ze względu na brak synchronizacji).

aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2013, 06:32   #32
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

Jak już nie wejdzie jedynka - z mojej winy, bo wrzuciłem bieg nieprecyzyjnie czy też z widzimisię samochodu przy danym wrzuceniu to manipulowanie sprzęgłem jest zazwyczaj konieczne - przynajmniej miałem tak w każdym samochodzie, którym jeździłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2013, 11:54   #33
r_michal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi 4x4
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już nie wejdzie jedynka - z mojej winy, bo wrzuciłem bieg nieprecyzyjnie czy też z widzimisię samochodu przy danym wrzuceniu to manipulowanie sprzęgłem jest zazwyczaj konieczne - przynajmniej miałem tak w każdym samochodzie, którym jeździłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie zazwyczaj tak jest, że jak nie wejdzie jedynka to _bez_ puszczania sprzęgła wrzucam drugi raz bieg i wtedy wchodzi bez żadnego problemu. Po przeczytaniu tego całego wątku już nie wiem czy to moja wina i jakoś źle te biegi wrzucam czy też przyczyna tkwi gdzie indziej. Niemniej zdarza się to i na zimnym i na rozgrzanym silniku. Czasem raz dziennie, czasem w odstępie paru dni.
r_michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2013, 22:32   #34
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miales od nowosci subaru? bo widze EJ255
Tak, a teraz EJ257...
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 06:50   #35
loki34
ford::average
 
Avatar loki34
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-10-2011
Skąd: Poznan
Model: Focus MK 4 ACTIVE
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

Odswieze troszke temat. U mnie wystepuja podobne objawy opisane w tym temacie.Na jutro jestem w servisie umowiony,zobaczymy co powiedza o tej sytuacji. Dam znac co i jak.
loki34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 19:27   #36
loki34
ford::average
 
Avatar loki34
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-10-2011
Skąd: Poznan
Model: Focus MK 4 ACTIVE
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

Jestem po wizycie w ASO,ich zdaniem wszystko jest w porzadku,biegi chodza jak masełko itp pierdoły. Oczywiscie olew na klienta,znajac zycie jak sie skonczy gwarancja to zdiagnozuja o co chodzi i chetnie naprawia.
loki34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2014, 15:19   #37
krindifain
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Zabrze
Model: ford focus / MK1 / MK3
Silnik: 1.8tdci / 1.6 EB / 182 KM
Rocznik: 2003 / 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

Cytat:
Napisał loki34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po wizycie w ASO,ich zdaniem wszystko jest w porzadku,biegi chodza jak masełko itp pierdoły. Oczywiscie olew na klienta,znajac zycie jak sie skonczy gwarancja to zdiagnozuja o co chodzi i chetnie naprawia.
Prosta sprawa jeżeli się nie zgadzasz z opinią ASO poproś o pomoc rzeczoznawcę Polskiego Związku Motorowego jak jest coś nie tak jak trzeba dostaniesz protokół do ręki a co za tym idzie masz w reku argument na który bedziesz mógł sie powołać żądając ponownej weryfikacji .
krindifain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 17:49   #38
yorqe
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-06-2013
Skąd: Łódź
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

Cytat:
Napisał r_michal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
jestem posiadaczem Focusa 1.6 EB, przebieg 750 km.
Nie pamiętam czy tak było od początku ale od kilku dni obserwuję problemy z wrzucaniem biegu pierwszego. Objawia się to tak, że na wyłączonym silniku biegi chodzą jak masełko. Przy włączonym silniku pierwsze wrzucenie biegu jest z wyraźnie wyczuwalnym oporem. Jeżeli nie puszczę sprzęgła i ponownie wrzucę ten sam bieg (np. 1) to tym razem bieg wchodzi leciutko i tego oporu już nie czuć. Ponowne puszczenie sprzęgła i wrzucenie biegu znowu czuć opór.
Generalnie nie jest to jakaś straszna siła ale różnicę czuć wyraźnie. Opór czuć na wszystkich biegach, ale tylko z jedyną miałem parę razy problemy tak, że nie udało mi się jej wrzucić spod świateł i musiałem wrzucić bieg drugi raz (bieg tak jakby nie wszedł i zatrzymał się w połowie wrzucania).
Dziś jeździłem po osiedlowej uliczce i cały czas się zatrzymywałem i ruszałem i próbowałem wrzucać jedynkę i jakoś było ok, ale ten mały opór był cały czas.
Jest różnica w pracy skrzyni na włączonym i wyłączonym silniku.

Koledzy i Koleżanki jak to u Was jest?
Co prawda w MK1 ale mam dokładnie ten sam problem/przypadłość.
Też muszę się nasiłować żeby wrzucić bieg "po raz pierwszy". Jak już się uda to później wszystkie wchodzą miękko do momentu wrzucenia na luz i puszczenia sprzęgła. Mechanik odpowietrzył układ ale nic to nie dało. Stwierdził że nie wie co może być przyczyną. Teraz zauważyłem że w momencie wrzucania biegu "po raz pierwszy" auto delikatnie się rusza do przodu na wciśniętym sprzęgle jak usiłuję wrzucić jedynkę, lub rusza do tyłu jak wrzucam wsteczny. Chyba nie powinno tak być skoro trzymam wciśnięte sprzęgło?
yorqe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 19:13   #39
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

jak wrzucasz jedynkę i czujesz przy wciśniętym sprzęgle jak auto ciągnie to się nie dziw że biegi nie wchodzą - nie wysprzęglasz do końca. albo masz dywanik i on wadzi albo się kończy sprzęgło

zrób coś z tym szybko bo wystrzelasz synchronizatory
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 22:06   #40
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Opory przy wrzucaniu biegów - nowy samochód

Witam

Jeżeli jest problem z wbiciem 1 biegu lub wstecznego biegu na zapalonym silniku to nic innego jak to, że połączenie silnik-skrz,biegów nie zostało rozłączone.Po prostu wałki w skrz.biegów kręcą się.Pierścienie synchronizatora nie są w stanie zatrzymać tych kół, gdyż mają one dużą masę.Są największe.A posiadaczom dwómasowych kół b.często druga masa pociąga tarczę cierną,gdy następuje zbyt duże tzw.chybotanie.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.