Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2013, 21:19   #11
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania świszczy

witaj

szukam chyba innej pompy na allegro ale dam jej jeszcze kilka tygodni może nowy olej nasmaruje? osobiście wątpię
bardzo hałasuje ta pompa? poczytaj na forum ta pompa niestety troszkę tak ma..
u mnie słychać było w kabinie.. wspomaganie działało, ale odgłos był dokuczliwy bardzo .. pewnie by mi padła lada moment. Napisz na prv powiem gdzie kupiłem swoją.

wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2013, 08:42   #12
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Re: Pompa wspomagania świszczy

niestety po tygodniu pompa nie ucichla kompletnie. wspomaganie dziala normalnie.. w srodku nie slychac natomiast na zewnatrz slychac swist dosc glosno.

mam pytanie o wymiane samej pompy, czy da rade to zrobic samemu w garazu czy polaczenie przewodu z wysokim cisnieniem jest problematyczne?

co trzeba kupic do takiej operacji, czy ta nakretka jest obowiazkowa

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wojtas7 ; 22-11-2013 o 08:59
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2013, 17:47   #13
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania świszczy

Witam ponownie, wtyczka i przewody to wiesz bo robiłeś. Sama pompa mocowana jest na 4 nakrętkach, śruby chyba mocowane są do koszyka, ale pewien nie jestem. Odkęcałem kluczem grzechotką z przedłużką rurkową od góry. Sprawdź czy koszyk mocowania pompy nie jest możne lekko pokrzywiony? Na śrubach i pod nakrętką są gumowe "stabilizatorki" czy leżą one ładnie prosto? tak z ciekawości dla mnie ;-)

Bump:
Cytat:
Napisał wilmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie, wtyczka i przewody to wiesz bo robiłeś. Sama pompa mocowana jest na 4 nakrętkach, śruby chyba mocowane są do koszyka, ale pewien nie jestem. Odkęcałem kluczem grzechotką z przedłużką rurkową od góry. Sprawdź czy koszyk mocowania pompy nie jest możne lekko pokrzywiony? Na śrubach i pod nakrętką są gumowe "stabilizatorki" czy leżą one ładnie prosto? tak z ciekawości dla mnie ;-)
Co do nakrętki.. słyszałem ze jak popsujesz mocowanie przewodu hydraulicznego od przyłącza pompy.. mam na myśli ten górny przewód.. to należy go wymienić w całości. Ja sam nie dawałem nic ekstra (poza płynem Ford)
wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 13:43   #14
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Re: Pompa wspomagania świszczy

Po wymianie pompy na inną, używaną, pompa w ogóle nie działa a komputer wyświetla "błąd pompy wspomagania".

Czy trafiłem na trefną pompę czy trzeba jechać do ASO jakoś to programować?
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 15:33   #15
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania świszczy

niestety problem jest ciągle nierozwiązany.

zakupiłem używaną pompę, podmiana i wyskakuje błąd na konsoli "Awaria wspomagania", pompa praktycznie nie działa, kierownica chodzi bardzo ciężko. Po założeniu starej wszystko gra.

myślałem ze pompa zepsuta. odesłałem, dostałem kolejną, obie wg sprzedawcy na 100% sprawne (poprzednią sprzedał już komuś innemu i brak reklamacji).

Zakładam dzisiaj drugą pompę i ta sama historia. Zero działania, błąd "Awaria wspomagania". Założyłem starą pompę i znowu wszystko super oprócz tego gwizdu.

Jedyny wniosek to taki że trzeba pompę "zaprogramować" komputerem diagnostycznym. Czy to prawda??
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 12:04   #16
Kogut87
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania świszczy

Jestem przed wymianą pompy i też zastanawiam się czy sam to zrobię i czy konieczne jest podpięcie pod program diagnostyczny ?
Kogut87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 12:10   #17
Kogut87
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania świszczy

Walczyłem pompą wspomagania, postanowiłem pochwalić się tym czego się dowiedziałem. Sprawa jest skomplikowana, zacznę od tego że miałem pompę z C-maxa i wszystko prawie pasuje oprócz wtyczek. Niektórzy sprzedawcy z odzysku używanych pomp twierdzą że nr pomp muszą być takie same, a to nie do końca jest prawda każdy ford ma przypisaną pompę wspomagania (tyczy się elektroniczno-hydraulicznych) do nr nadwozia, czyli w kompie. Wiec pan ze szrotu jeśli twierdzi że pompa była sprawna to zostaje sprawa wgrania jej do samochodu po montażu. Zabawne jest to że tylko kilka ASO w POLSCE !!! ma odpowiedni sterownik żeby to zrobić, zabawne to jest, mój znajomy z ASO powiedział że i tak pompa powinna wystartować mimo innego nr, ale pojawi się błąd i będzie cały czas widoczny, nie sprawdziłem tego z racji innych wtyczek. Co do nr pomp to były pewne partie samochodów i pomp jeżeli udało by się trafić np z tego samego okresu produkcji powinna działać i może być bez tego błędu, ja puki co jeżdżę z pompą która ma poklejone wtyczki i uszczelnione silikonem, działa i troszkę hałasuje, ale najważniejsze działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a hałas jest tylko przy starcie i pełniejszych skrętach.
Kogut87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 12:19   #18
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,994
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania świszczy

Cytat:
Napisał Kogut87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa jest skomplikowana, zacznę od tego że miałem pompę z C-maxa i wszystko prawie pasuje oprócz wtyczek.
a wystarcz dokupić wiązkę do pompy i po problemie za 219 zł w ASO
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.