Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2013, 08:51   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Hamulce tył - piastobębny i bliźniaki.

Cytat:
Napisał zedzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waś ma części tylko na potrzeby swojego serwisu - tyle się dowiedziałem.
Zadzwoniłem do Auto-Waś i rozmawiałem o twoim problemie.
Okazuje się, że są stosowane w Transitach 2,4 dwa różne mosty pod bliźniaki. (nie wiedziałem...) Jeden to jest ten stary dobry Salisbury typ 53, gdzie bębny są sprzedawane oddzielnie. Drugi to jest tzw most DANA, gdzie jest nierozbieralny piastobęben. Kiedy usłyszeli, że masz 2,4 tdci - to od razu mówili, że masz most DANA. Pytali o VIN aby się upewnić - niestety nie znałem.
Powiedziałem, że w ASO kosztuje 1.400zł/szt, w odpowiedzi usłyszałem, że mają zamienniki po 545 zł/szt, ale sprzedawane są tylko w kpl po 2 szt.
Jeżeli reflektujesz, sprzedadzą ci z sympatii do Forum, bo generalnie nie zajmują się sprzedażą, tylko naprawami. Tym bardziej nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, musiałbyś do nich podskoczyć...

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-07-2013 o 09:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 09:31   #12
zedzior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: transit
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hamulce tył - piastobębny i bliźniaki.

wojtekjanus -wielkie dzięki za pomoc! Udało mi się znaleźć w titanparts.pl w cenie 569,- plus łożyska i przesyłka - razem wyszło niecałe 1.300,-zł więc super. Dzisiaj paczka powinna być u mnie, więc jeśli wszystko będzie grało - do czwartku powinno być auto na chodzie.
Swoją drogą to ciekawe, że ford stosuje 2 różne rozwiązania tego samego elementu.
Jeszcze raz dzięki za pomoc!
zedzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 10:01   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Hamulce tył - piastobębny i bliźniaki.

To jeszcze ku potomności zamieszczę zdjęcia tych piastobębnów i mostu DANA. Stosowany w najcięższych wersjach Transita 2,4 tdci typu Jumbo.
Cytat:
Napisał zedzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą to ciekawe, że ford stosuje 2 różne rozwiązania tego samego elementu.
Prawdopodobnie most Salisbury typ 53 okazał się w najcięższych wersjach za mało wytrzymały...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-07-2013 o 10:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2014, 23:06   #14
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Hamulce tył - piastobębny i bliźniaki.

Podłacze sie do tematu gdyz mam taki sam most tylko na pojedynczych kołach i własnie jestem po wymianie cylinderków i okładzin. Mam rozumiec ze koledze porysowały sie bębny przez zużyte okładziny?
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.