Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2014, 13:59   #1571
mgskupilas
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-06-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDCI 100Km
Rocznik: 2003
Postów: 1
Smile Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam.opiszę mój problem.otóż jadąc rano do pracy po przejechaniu jakichś 15 km.zaczęła migać "sprężynka" i silnik zgasł.po ok.15 min. Odpaliłem i dojechałem do pracy.po pracy znowu "sprężynka" i znowu jakieś 15 km. Ale tym razem silnik odpalił dopiero po 3 godz.dodam,że przed zapaleniem owej sprężynki silnik pracował normalnie.po zcholowaniu mojej foki zasiadłem do kompa i przeglądałem owo forum.po przeanalizowaniu postów postanowiłem wymienić w ciemno czujnik położenia wałka rozrządu-oczywiście szary (miałem ten nieszczęsny czarny) a cena normalna.w tym miejscu mogę polecić ford e-sklep.przesyłka dotarła w 20 godz..dzisiaj czujnik przyszedł,załozyłem,próba "mikrofonu" i jest ok.dodam,iż nie byłem na diadnostyce.

mgskupilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 16:43   #1572
MarcinTdci130
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Mk3 tdci 130
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

nie mam pojecia jak to moglo byc naprawiane, mowil ze robil a nie raz auto u niego stalo i zawsze bylo wporzadku, jezdze tylko do jednego mechanika i zawsze jestem zadowolony dlatego moje pytanie padlo we wczesniejszym poscie , powiedzial ze jezeli znowu wywali kody na 1 cylindrze to rozpylacz do wymiany i nie ma sie nad czym zastanawiac, moze to on tak daje w tylek ? dzis auto odpalone dopiero popoludniu z poczatku klekot ale slabiej i krocej a po moze 3 km ciasza i spokoj sama przyjemnosc z jazdy dlatego pytam czy klekot w koncu zniknie ? bo cos czytalem po postach ze po regeneracji chlopakom klekot ustal po kilkudziesieciu km
MarcinTdci130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 17:57   #1573
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Widzę, że kolega z Krakowa i jest zadowolony z warsztatu - możesz tutaj albo w poście o warsztatach w Krakowie napisać, kogo to polecasz?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 19:16   #1574
MarcinTdci130
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Mk3 tdci 130
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Ja osobiscie jezdze do disel servis na ul centralnej 73a [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , bywalem u nich z vectra b , ojca meriva i teraz mondeo i zawsze bylo tak jak mialo byc , osobiscie ich polecam juz o tym pisalem w warsztatach malopolski bodajze , gosc szuka najtanszego rozwiazania ,nie naciaga na koszty ja jestem z niego zadowolony i polecam , ktos mogł sie zrazić i go nie poleci wiadomo roznie bywa ja mam o nim pozytywna opinie.
Pozdrawiam
Ps. dzis auto 2 godziny w ciaglym ruchu , poczatkowo pare klekniec a tak cisza , schodzimy mam nadzieje do braku klekotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MarcinTdci130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 19:01   #1575
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

I znów problem ( chyba skończą się dopiero wraz ze sprzedażą mondka) wymieniłem zaworki na wtryskiwaczach , po wymianie troszkę telepało silnikiem ale teraz już pracuje w miarę równo ( troszkę tylko wahają się obroty 760 - 810) ale najgorsze to ze dalej przy obciążeniu silnika zapala się sprężynka. Ale za to teraz wyskakuje błąd P0251 - Zawór regulacyjny ciśnienia paliwa / Zakłócenie działania a na dodatek po puszczeniu gazu tak z 2200 obrotów jest jedno kichnięcie i na chwilkę spadek obrotów do 500 i czasami zgaśnie. Tak że zdurniałem i dalej nie wiem co może być - wymienię jeszcze czujnik na szynie znalazłem używkę za 50 zł i teraz podpowiadajcie bo nie mam pomysłu. Dodam jeszcze że próba przelewowa wykazała 13/18/22/18 ml także całkiem przyzwoicie a na dodatek obejrzałem paliwo pod mikroskopem - i zero opiłków to zdaję się pompa chyba w porządku tym bardziej ze przy 768 obr wynosi 23,20 MPa. I teraz czekam na sugestie odnośnie mojego mondka.
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 22:49   #1576
galuss
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-08-2008
Skąd: Konin
Model: ford mondeo mk2, teraz vw b5
Silnik: 1,8 td , 1.9 tdi 115km
Rocznik: 1999 , 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

witam
czytam post o migającej sprężynce i tak patrzę na roczniki waszych mondeuszy i się zastanawiam czy mundki z silnikami 2.0 tdci 131km z2004r. też trapią takie usterki, czy zostało coś poprawione ?
podrawiam
galuss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 07:59   #1577
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Też trapią te problemy. W modelach z lat 2006-2007 po II FL są one rzadsze, ale również mogą się pojawić.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2014, 09:42   #1578
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał mondeonik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I znów problem ( chyba skończą się dopiero wraz ze sprzedażą mondka) wymieniłem zaworki na wtryskiwaczach , po wymianie troszkę telepało silnikiem ale teraz już pracuje w miarę równo ( troszkę tylko wahają się obroty 760 - 810) ale najgorsze to ze dalej przy obciążeniu silnika zapala się sprężynka. Ale za to teraz wyskakuje błąd P0251 - Zawór regulacyjny ciśnienia paliwa / Zakłócenie działania a na dodatek po puszczeniu gazu tak z 2200 obrotów jest jedno kichnięcie i na chwilkę spadek obrotów do 500 i czasami zgaśnie. Tak że zdurniałem i dalej nie wiem co może być - wymienię jeszcze czujnik na szynie znalazłem używkę za 50 zł i teraz podpowiadajcie bo nie mam pomysłu. Dodam jeszcze że próba przelewowa wykazała 13/18/22/18 ml także całkiem przyzwoicie a na dodatek obejrzałem paliwo pod mikroskopem - i zero opiłków to zdaję się pompa chyba w porządku tym bardziej ze przy 768 obr wynosi 23,20 MPa. I teraz czekam na sugestie odnośnie mojego mondka.
I dzisiaj dalszy ciąg usterek chociaż jedna zniknęła brak sprężynki ( jaki jestem szczęśliwy z tego powodu) ale pojawiło się coś takiego że jak puszczę gaz z obrotów koło 2000 to samochód gaśnie i potem dobrą chwilę pracuje głośno wtryskiwacz ale po czasie się ucisza i do następnego zgaśnięcia. Co może być przyczyną bo zgłupiałem.
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 16:47   #1579
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

I dalszy dzień przemyśleń i diagnozowania pojawił się błąd P0200 wtryskiwacze na dodatek auto na biegu jałowym mocno dymi na dodatek spalanie na wyświetlaczu 30 l przy jezdzie spada do 7 . Co podpowiedzcie wpadłem na pomysł wymiany końcówek wtryskiwaczy tym bardziej ze porównanie ilościowe wyszło tak
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CAM00642.jpg (81.7 KB, 20 wyświetleń)
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 23:10   #1580
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

W moim mk3 dzisiaj, po kilku jazdach zaświeciła się spręzynka i po kilku minutach stanął. Po chwili uruchomiłem, zapalił bez problemów ale sprężynka była. Pojechałem 3km i stoimy. Po chwili uruchamiam, poszedł i przejechaliśmy z 5km - stoimy.
No to jeszcze raz, pojechaliśmy i dojechałem jakieś 6km do domu ale zaświeciła się równiez kontrolka silnika.
Czy ktoś wie, jakie mogą być przyczyny i co mnie czeka oprócz wydatków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.