Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2013, 07:22   #231
slawek196812
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Grand C max
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Witam
Kolego Matych,ta rura z odmy ,co to za rura i gdzie ją kupiłeś.
Pozdrawiam

slawek196812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 08:09   #232
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Rura to mały problem bo może być zarówno wąż od pralki, peszel do instalacji elektrycznej jak i dowolny wąż z tego czy innego auta o odpowiedniej średnicy. Ja mam chyba z jakiegoś VW. Po wyjęciu rury od strony turbiny będziesz miał na końcu metalową rurkę jako łącznik - na nią nasuniesz swój "przedłużacz". Na górze jak odepniesz wąż (jeśli jeszcze masz dobre obie zapinki) to zobaczysz, że można jego końcówkę przekręcić o dowolny kąt tak, żeby dalej był "zapięty" a rura pójdzie w wybranym kierunku. Jedni kierują go w stronę ściany grodziowej i wtedy idzie trochę w górę, ja odwróciłem w stronę chłodnicy i idzie w dół gdzie kończy się w okolicy osłony pod silnikiem. Dla mnie większym zmartwieniem było z czego zrobić zaślepkę po wyjętym wężu ale i tu jest pełna dowolność - byle nie "wessało" go do turbiny. Jak widzisz - którą drogą by nie iść dojdziesz do tego samego miejsca - suchej turbinyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg odma.jpg (88.2 KB, 291 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg odma1.jpg (43.7 KB, 278 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marcysia ; 01-11-2013 o 08:17
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 00:18   #233
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Już 1000 km po zaślepieniu EGR zero błędów. Co do rury to ja użyłem peszel elektryczny ale twardszy nie taką foliowa ciniznę.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 08:25   #234
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Panowie mam problem.
W połowie roku zaślepiałem EGR'a i wczoraj po dłuższej trasie odstawiłem samochód pod dom, jak odpaliłem go ponownie świecił się check engine.

Po podpięciu ELM'a wyskoczył błąd w stylu "niskie cisnienie spalin w EGR" czy coś takiego.
Po skasowaniu błędu ELM'em i ponownym uruchomieniu kontrolka gaśnie, ale przy kolejnym odpaleniu zapala się ponownie.

Powiedzcie - co z tym można zrobić??? Wkurza mnie ta kontrolka na desce... innych błędów nie stwierdziłem.

Ostatnio edytowane przez fifel ; 02-01-2014 o 09:34
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 19:25   #235
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Dziś zaslepilem egr czy podkładka z puszki po piwie się sprawdzi? Autko póki co jakby lepiej się zbiera. Z ciekawości rozkrecilem ta rurkę która idzie z chłodniczki spalin do silnika i był tam mega syf chyba trzeba będzie się za to zabrac
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 20:58   #236
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... czy podkładka z puszki po piwie się sprawdzi? ...
Za cienka - przy dłuższym przygazowaniu przepali.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 10:01   #237
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

w tygodniu zaślepie czyms grubszym i tak musze wymienic filtr paliwa bo wyskakuja bledy auto gasnie przy 3 tys obrotow ,wiec dostep do egr bedzie troche lepszy, kilkanaście uruchomien silnika bylo i poki co zaden check sie nie zapalil,ale po podlaczeniu forscan byl komunikat ,, zatkana kapilara egr "

Ostatnio edytowane przez danielsan51 ; 20-01-2014 o 10:05
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 19:46   #238
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za cienka - przy dłuższym przygazowaniu przepali.
dzisiaj po zaslepce z puszki nie bylo sladu tzn wygladala jak orginalna podkladka,tym razem wlozylem zalepke z blaszki do pieczenia mam nadziej ze wsytarczy
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 19:59   #239
fabi36
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2014
Model: mondeo
Silnik: 2ooo dc
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Cytat:
Napisał Rainman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Na wstępie pragnę nadmienić, iż szukałem na forum jakiś informacji i pomimo iż temat był wielokrotnie wałkowany nie znalazłem zadawalającej mnie odpowiedzi (albo nie ten silnik albo brak konkretów), więc odgrzewam temat z nadzieją, iż coś się zmieniło w tym temacie.
Mam Foczke z 2006r i niedawno byłem na zabiegu usuwania FAPa. Po zabiegu trochę sobie pojeździłem (jakieś 1500km) i po pewnym czasie wyskoczyła mi kontrolka od Silnika (tzn. czasami się zapala a czasami gaśnie, innych objawów brak). W związku, z czym pojechałem na diagnostykę, na co komputer wyrzucił błąd EGR, dość kosztowny błąd biorąc pod uwagę wymianę urządzenia. Szperając po necie znalazłem informacje na temat trzech możliwości wyeliminowania problemu:
1. Zakup nowego EGR (drogi, ale najbardziej skuteczny)
2. Czyszczenie starego EGR (Tanio, ale na zasadzie jak się uda to będzie działać)
3. "Chyba" najlepsza opcja (często najbardziej polecana, ale bez jakiś większych opinii) zaślepienie EGR, podobno rozwiązuje problem raz na zawsze, (ale czy na pewno i czynie idą za tym inne konsekwencje)

Nie ukrywam, iż interesowałaby mnie ta 3 opcja, niestety, mimo że temat rzeka brak jakiś dokładnych informacji, tzn., co się stanie w przypadku zaślepienie zaworu? Na forum gdzieś znalazłem dość rozbieżne informacje np. jedni piszą, że wszystko w jak najlepszym porządku a inni piszą o błędach w komputerze spowodowanych występowaniem przepustnicy, która się przymyka po otwarciu zaworu EGR co powinno skutkować spadkiem ciśnienia na turbo, co wychwytuje przepływka. Jeśli tak owe zdarzenie nie wystąpi wówczas komputer sygnalizuje błąd. Prosił bym o jakieś informację, porady osoby które zrobiły coś takiego w swojej foczce i przejechali bez problemowo już dość dużo km.
Z góry dziękuję za pomoc.
zaślepiłem egr i nie mialem zadnych problemow chyba nawet silnik był żywszy spalanie nie spadło pozdrawiam
fabi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 19:59   #240
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

ja włożyłem blache alu 2mm jak na razie ok 3-4 tys zrobiłem myślę że jeszcze długo pociągnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.