Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2014, 16:50   #1
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Spadek obrotów po dodawaniu gazu, przygasanie świateł i kontrolek

Witam

Koledzy mojego Forda 2.0 TDCI 115km trapi problem spadku obrotów po dodaniu gazu lub gdy dojeżdżam do skrzyżowania wciskam pedał sprzęgła następuje spadek obrotów i przygasanie świateł oraz kontrolek na zegarach. Lepiej mój problem może zobrazuje poniższy filmik. Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Bzyk90 ; 14-01-2014 o 17:42
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 21:38   #2
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Spadek obrotów po dodawaniu gazu, przygasanie świateł i kontrolek

Nikt nie wie czym to może być spowodowane? Dodam iż taka sytuacja ma miejsce tylko na zimnym silniku. Gdy dojeżdżając do skrzyżowania wciskam pedał sprzęgła obroty spadają do około 650 obr/min po czym są podbijane do 800 obr/min podczas spadku obrotów przygasają kontrolki i światła
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 22:06   #3
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Odp: Spadek obrotów po dodawaniu gazu, przygasanie świateł i kontrolek

Nie wiele pomogę bo przyczyny spadku obrotów nie umiem określić ale myślę, że przygasanie podświetlenia zegarów (zapewne także wszelkiego oświetlenia w samochodzie - także zewnętrznego) trzeba by na pewno potraktować jako raczej rzeczą wtórną/konsekwencję wynikającą ze spadku obrotów - przy niższych obrotach przyduszany jest alternator.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 18:11   #4
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Spadek obrotów po dodawaniu gazu, przygasanie świateł i kontrolek

Niestety ja również nie wiem co może być przyczyną. Miałem nadzieję, że któryś z kolegów miał coś podobnego i podpowie co można sprawdzić albo na co zwrócić uwagę. W silniku benzynowym sprawdziłbym silniczek krokowy i przepływomierz, ale tutaj niestety nie mam pojęcia.
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 18:23   #5
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Spadek obrotów po dodawaniu gazu, przygasanie świateł i kontrolek

Sprawdź w pierwszej kolejności czujnik pedału sprzęgła. Podłączenie pod kompa może też naprowadzi na problem.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 21:49   #6
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Spadek obrotów po dodawaniu gazu, przygasanie świateł i kontrolek

Cytat:
Napisał myniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź w pierwszej kolejności czujnik pedału sprzęgła. Podłączenie pod kompa może też naprowadzi na problem.

Czujnik pedału sprzęgła był wymieniany na nowy gdy montowałem tempomat, jest na 100% sprawny. Auto było podłączane pod WDS'a w ASO i nie było żadnych błędów
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.