Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2014, 21:59   #41
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał latinoo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... a mały aby auto dogrzac na 90stopni i to trzymać ....
No to żeś poszedł po bandzie. Daj link, gdzie o tym wyczytałeś.
Potocznie zwany "mały termostat", to termostat w układzie chłodzenia oleju i jego jedyną rolą jest, by schładzać olej. Faktem jest, że odpowiedzialny jest on za falowanie temperatury w przypadku jego niesprawności

__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 07:16   #42
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał darmenn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy u was tez rura od term. do chłodnicy robi sie ciepła? gdy wskaznik temp. nawet nie drgnie
Tak rura robi się ciepła i robić się będzie. Zwróć uwagę, że duży termostat ma małą dziurkę w swojej obudowie, która zapewne służy odpowietrzaniu. Przez nią lekko płyn przedostaje się cały czas. Jak oryginał jest zamknięty i Ci się otwiera to włóż go z powrotem. Vernet niby dobry ale jak ja u siebie kiedyś ten temat przerabiałem to też taki kupiłem i po wymianie jeszcze dłużej się nagrzewał. Przyczyną był mały termostat. Jak go wymontowałem to miał przepływ powietrza w obie strony (dmuchałem w niego), nowy ani trochę.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 09:17   #43
darmenn
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: SZCZYTNO
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Sprawdziłem termostaty. Oba sprawne dmuchałem i lałem ciepła wode w małego nie puscił ,dopiero jak goraca to poszło .
A wiec co jeszcze moze byc przyczyna spadania temp. i porannego rogrzewania gdzie auto chodzi np 10 min zeby sie niby rozgrzac wskaznik nawet nie drgnie
darmenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 09:25   #44
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Spróbuj przejechać się ~10km bez włączania nawiewu, bez klimy. Zaobserwuj, czy wskazówka idzie szybciej do góry. Jeśli idzie, to po dojściu do pionu wskazówki włącz nawiew i zobacz, czy podczas dalszej jazdy temperatura na wskaźniku nie spada.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 09:33   #45
darmenn
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: SZCZYTNO
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Jak odpalam auto to dopiero po kilku km właczam klime . ale jak juz jechałem te np 80 km/h to jej nie wyłaczałem .bede wracał z pracy dzis to postaram sie wgl jej nie właczac .I zobacze czy temp. bedzie spadac

Bump:

Bump: Napisze tak bo troche pomieszalem . Jak jade w trasie to temp na srodku (40km do pracy )
jak dojade do jakiejs mijescowosci zwolnie to i temp spada na pierwsza kreske
darmenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 18:03   #46
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Na postoju mój też się nie rozgrzeje wcale i to bez sensu takie rozgrzewanie. Odpalam i od razu jadę delikatnie. Po około 2 km zaczyna się podnosić wskazówka od temp. Ciepłe powietrze jest już sporo wcześniej (mam podgrzewanie elektryczne cieczy). Potem jadę dalej w wskazówka podnosi się stopniowo ale jeżeli np dojeżdżam do skrzyżowania czy zakrętu (muszę zwolnić, zredukować) to wskazówka zawsze lekko się opuści. Jak już osiągnę środek skali (różnie nieraz po 6 nieraz po 8km) to już nie opada przy zwalnianiu, biegu jałowym chyba, że gdzieś bym musiał dłużej postać. Oczywiście w TDCI jest to bardziej odczuwalne bo silnik precyzyjniejszy i spalanie czyt. mniejsze straty energii. Tak jak u Ciebie opada nie powinno być... ale skoro termostaty sprawne?
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 19:31   #47
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Unhappy Odp: nie łapie temepratury

Cześć, nie masz czasem problemu z dmuchawą chłodnicy?
Ja mam podobne problemy ze spadkiem temp, "mały" wymieniony jakiś czas temu ale większej poprawy nie stwierdziłem.
U mnie niestety dmuchawa włącza się od razu jak zapalę silnik, a po chwili wchodzi na wyższe obroty i tak na przemian, chwila na wolnych i zaraz słychać jak się rozpędza. W trasie nie ma problemu ale jak jadę "luźniej" to widzę jak temp idzie w dół. Musiał bym znaleźć dobrego elektryka, wiem co trzeba zrobić bo był fajny opis czyszczenia i wymiany szczotek w dmuchawie ale nie czuję się na siłach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 20:22   #48
darmenn
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: SZCZYTNO
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

u mnie tak szybko nie chce złapac temp. dzis jak patrzyłem to po jakis 20 km dopiero złapał jako tako srodek .Musiałem troche go przegonic ale po drodze musiałem zwolnic i zaczeła niestety spadac . a to dopiero małe temp. poniezej zera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: A co do dmuchawy ,to nie widzałem zeby sie właczała.
Niemam juz pojecia czemu tak jest ,a przecierz duzo osób pisze ze jest normalnie .Czy podłaczenie pod kompa cos wykarze?
darmenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 21:43   #49
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał darmenn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... a przecierz duzo osób pisze ze jest normalnie .Czy podłaczenie pod kompa cos wykarze?
Ci co nie dali sobie z tym rady, to tak piszą. Podłączenie pod kompa nie wykaże przyczyny nie dogrzania silnika.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 10:32   #50
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie łapie temepratury

Cytat:
Napisał mario_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie niestety dmuchawa włącza się od razu jak zapalę silnik, a po chwili wchodzi na wyższe obroty i tak na przemian, chwila na wolnych i zaraz słychać jak się rozpędza.
Wentylator załącza się jak masz AC włączone a temp otoczenia nie jest jeszcze zbyt niska aby układ dział. Niestety w mk3 wentylatory chłodnicy i ich działanie to nieporozumienie. Wydają taki odgłos i szum jak start odrzutowca (oczywiście w przenośni) np mam doświadczenie też z citroenem i tam wentylator na drugim biegu ledwo słychać a robi robotę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.