Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2013, 14:24   #1
iceman73
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Koszty i naprawy w Mondeo MK4 2.0

Witam, zastanawiam się nad założeniem LPG do Mondeo MK4 2.0 Duratec.
Do tej pory jeździłem niewiele więc koszty niewielkie ale firma zmieniła siedzibę i teraz codziennie w jedną stronę mam 20 km przez miasto czyli na tydzień wypada mi 220 pln więc na miesiąc lekko około 900 pln.
Są różne opinie odnośnie zagazowywania mojego silnika więc sięgam do źródeł tzn. użytkowników jak naprawdę jest.
Zakładając że zamontuję zestaw z lubryfikatorem jak większość warsztatów poleca jak wygląda sprawa z trwałością silnika i jakie są koszty/częstotliwość awarii.
Rożne Auto Światy i inne magazyny nie polecają gazować tych silników.
Autko jest na kredyt więc jeszcze ze 4 lata muszę nim pojeździć ;-)
Będę wdzięczny za każdą pomoc !!!

iceman73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 16:29   #2
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Koszty i naprawy w Mondeo MK4 2.0

zakladaj smialo. nawet jak Ci silnik padnie po 50kkm to z oszczednosci starczy na jego naprawe i jeszcze zostanie.
w mk4 sa te same silniki co mk3. przemierzylem sporo km na lpg i nic sie nie dzialo. moj brat nadal ma mk3 i nic sie nie dzieje. instalacje byly bez lubry. obecny wlasciciel mojego mk3 jezdzi bezawaryjnie i chwali sobie, auto na lpg ma nalotu niecale 70kkm.
obecnie mam mk4 i jest lpg w nim choc nie wiele nim przejechalem od montazu.
dodatkowo moj tata ma mk4 troche dluzej niz ja i ma ok 54kkm na lpg i rowniez zero negatywnych objawow. w obu mk4 jest lubryfikacja.
instalacje w mk3 - MTM EcoDrive
instalacje w mk4 - BRC P&D
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 22:32   #3
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Koszty i naprawy w Mondeo MK4 2.0

Trwałość silnika MK4 na LPG zależy jedynie od ilości rozumu w mózgu gazownika i upilnowania jego chciwości przez Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten silnik jest dość prosty do zagazowania i bez łaski będzie na gazie pracował, byle ktoś mu nie założył za słabej instalacji, która pozbawi auto mocy a potem upali gniazda zaworów albo co jeszcze.
Pooglądaj sobie w galerii na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jakie zestawy są montowane w takich autach, zapytaj, czy oferowany przez gazownika zestaw ma sens i uzbrojony w argumenty i podstawową wiedzę dopilnuj, żeby gazownik czegoś nie spaprał i będziesz zadowolony.
Lubryfikację sobie odpuść, bo nie ma takiej opcji, żeby te pojedyncze kropelki gluta mogły w jakikolwiek sposób chronić zawory, zawory ma chronić dobrze dobrana i zestrojona instalacja.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 17:06   #4
luqe
ford::average
 
Avatar luqe
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: WOT
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 121
Domyślnie Re: Koszty i naprawy w Mondeo MK4 2.0

ja od ponad roku mam mk4 2.0 z LPG i zadnych złych objawów nie zaobserwowałem. jeżdżę, tankuję, wymieniam filtry i tyle. praktycznie żadnych dodatkowych czynności serwisowo obsługowych. także śmiało moge polecić
luqe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 01:22   #5
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Odp: Koszty i naprawy w Mondeo MK4 2.0

też mam w MK4 lpg i od 5 tyś. żadnych problemów.
w poprzednim MK2 1.8 czarny zetec też miałem Lpg i 140 tyś bez problemu tylko warunek regulacja zaworw co ok 30-40 tyś.
a jak to jest w MK4? też chyba musimy regulować!?
jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 16:34   #6
trevorek
ford::amateur
 
Avatar trevorek
 
Imię: trevor
Zarejestrowany: 05-01-2013
Skąd: Władysławowo
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 benzyna + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Koszty i naprawy w Mondeo MK4 2.0

Witam ja mam mk4 benzynka z gazem od roku. 30 tyś. przejechałem i bez problemów. Samochód spala zależy gdzie tankujesz gaz ja akurat tankuje na bp. i spalanie 11 l. w mieście a 10 l. po za miastem i oczywiście zależy jaką masz cieżką noge. ostatnio na autostradzie przy prędkości średniej 170 km/h spalił 12.8 l. a jak wracałem to przy predkości 90 km/h spalił 9 l. gazu duża różnica. Pozdrawiam
trevorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 21:53   #7
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Koszty i naprawy w Mondeo MK4 2.0

ja mam lpg stag 4+ reduktor Zawoli zeta N , wtryski HANA zielone wszystko działa znakomicie , autko nie traci impetu , spalanie temat morze ale autko jest spoooore i waży swoje więc nie ma co liczyć na cuda normalna trasa 100-120 km/h 10,5 l autostrada 160 km/h 12 l miasto 12,5 l można oszczędniej zwłaszcza w trasie ale po co się męczyć autko :aż się prosi " Kierowco chcę szybciej" he he......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.