Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2013, 14:30   #411
jakintos
ford::average
 
Avatar jakintos
 
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Koszalin/Santorini
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TCDI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
ledy i ramki powiedzmy masz, potrzeba ci jeszcze wiązkę i przełącznik świateł z funkcją auto...
No dobrze, a poco przełącznik z funkcją auto, dzienne mają się same włączyć przy uruchomieniu silnika w pozycji 0 a wyłączyć przy zapaleniu świateł mijania.
Automat jest tylko po to żeby światła przełączały się samoczynnie.

Pozdrawiam

__________________
Γεια σας παιδια!
jakintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 15:11   #412
z1dozer
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: Koszalin/Londyn
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI, 140 BHP
Rocznik: 2010 po lifcie
Postów: 25
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Tez mi sie tak wydaje ze powinno dzialac bez wlacznika automatycznych swiatel.

Czy ktos z forumowiczow dokladal moze do maksia po lifcie oryginalne ledy? Moze juz ktos to robil i chcialby podzielic sie wiedza.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z ostatniej chwili: po wzrokowych ogledzinach organo-leptycznych ( ale bardziej wzrokowych) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od gory (czyli po podniesieniu maski) wyszlo ze..... niestety nic nie widac..... i po powrocie z laby bede "rwal" nadkole zeby zobaczyc ogolnie jaki jest dostep do zalozenia ledow (wyglada ze dostep od nadkoli bedzie dobry) no i przede wszystkim czy sa tam oryginalne wiazki (a jezeli nie ma to jakie sa mozliwosci ich pociagniecia.
z1dozer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 17:46   #413
jakintos
ford::average
 
Avatar jakintos
 
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Koszalin/Santorini
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TCDI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Wydaje mi się że okablowania nie będzie a dokupywanie oryginalnych przekaźników, modułów i nie wiadomo czego jeszcze może spowodować duże koszty, chyba że masz odłożoną kasę na ten cel.
Na Twoim miejscu do tych lamp oryginalnych dziennych dokupiłbym automatyczny włącznik świateł DRL około 50zł, kabelki, hermetyczne wtyczki itp; podłączasz do akumulatora a koszt nie będzie większy niż stówa.
Prócz tego nie jest trudne podłączenie samemu takiego zestawu w innym przypadku będziesz prawdopodobnie potrzebował serwisu forda.

Pozdrawiam
__________________
Γεια σας παιδια!
jakintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 17:52   #414
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,992
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał jakintos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobrze, a poco przełącznik z funkcją auto, dzienne mają się same włączyć przy uruchomieniu silnika w pozycji 0 a wyłączyć przy zapaleniu świateł mijania.
Automat jest tylko po to żeby światła przełączały się samoczynnie.
zależy kto co chce mając "auto" po włączeniu świateł ledy przygasają tak jak jest w OE
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 19:00   #415
jakintos
ford::average
 
Avatar jakintos
 
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Koszalin/Santorini
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TCDI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

No tak, tylko że funkcja przygasania dziennych nie jest zależna od przełącznika automatycznego świateł, prócz tego nie wystarczyłby sam przełącznik, potrzebny jest jeszcze czujnik zmierzchu.
Z tym samym przełącznikiem świateł co ma teraz kolega z1dozer może uzyskać przygasanie świateł dziennych (postojowe).
Wystarczy że kupi automatyczny włącznik świateł dziennych DRL, do wyboru z funkcją przygasania lub bez.
__________________
Γεια σας παιδια!
jakintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 22:15   #416
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał jakintos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, tylko że funkcja przygasania dziennych nie jest zależna od przełącznika automatycznego świateł,
Bez urazy kolego ale....
Wygląda na to że w swoich wypowiedziach zaczynasz snuć własne teorie
i kolega chciałby się wpiąć oryginalną wiązką do ledów a tam nie ma potrzeby nic więcej jak tylko zmieni przełącznik na taki z automatem .


Założyciel tematu napisał
i z tego wynika że .... ma wersję podstawową (TREND)
z tego też powodu jego wyposażenie w czujniki,wiązki itp. jest b. ochszczone.
W wersji TITANIUM , PLATINIUM itp. jest już to zamontowane i wystarczy tylko wpiąć lampy .

Jednak zakup jednej lampy był złym posunięciem (mogą świecić innym światłem każda ) .
Ponadto poczytaj wypowiedzi na ten temat ( są co najmniej dwa rodzaje tych lamp .) .
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 29-12-2013 o 22:27
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 22:59   #417
z1dozer
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: Koszalin/Londyn
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI, 140 BHP
Rocznik: 2010 po lifcie
Postów: 25
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Moja wersja wyposażenia to konkretnie ZETEC. Nie wiem jak w PL ale mój maksiu to oryginał na rynek brytyjski (a nie jakaś tam przekładka z PL na UK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Aż mnie łapki świerzbią żeby zrzucić nadkole i sprawdzić czy kable czasem tam już nie są pociągnięte ale najwcześniej we wtorek czasowo dam radę.

eclipse napisał:
Jednak zakup jednej lampy był złym posunięciem (mogą świecić innym światłem każda )

O tym nie pomyślałem !!!
Nie wiem jak jest z ledami ale pamiętam że jak w Volvo S80 kończył mi się 1 żarnik xenonowy to trzeba było kupić 2 takie same.
Może rzeczywiście z ledami jest tak samo ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz to się zastanawiam czy nie znaleźć kompletu z jednego auta...... Tylko to nie takie proste w używce sprawdzonej no i cenie bliżej ziemskiej niż kosmicznej.
Teraz to mi zabiłeś klina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie śpieszy mi się jakoś szczególnie więc mogę sobie na spokojnie poszukać takiego kompletu ledów z jednego auta.

Tak czy inaczej jeżeli całośc zmieści się w 1000 zł (ramki, takie same ledy, instalacja, włączenie tego w service przez komputer to jestem to w stanie przełknąć)
A swoją drogą napiszę do servisu Forda maila z zapytaniem ile będzie kosztowało włożenie oryginalnych ledów u nch w serwisie. Aż jestem ciekaw ....
z1dozer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 09:51   #418
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał z1dozer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja wersja wyposażenia to konkretnie ZETEC.


u nas nie ma takiej wersji nadwozia i wyposażenia w
ZETEC to model silnika ,




Aż mnie łapki świerzbią żeby zrzucić nadkole i sprawdzić czy kable czasem tam już nie są pociągnięte ...
Żadne wiązki elektryczne nie idą pod nadkoem .
Wejdż na stronę ford ETIS i wpisz nr .VIN swojego samochodu , dowiesz sie jaką masz wersję i jakie ma oryginalne wyposażenie ten konkretny samochód .
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 02-01-2014 o 20:16
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 19:59   #419
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

A ja myślę, że wiązki będą, bo według polskich cenników LEDy były i są dostępne do podstawowej wersji jako opcja za ok 750zł, no a jaki sens robić różne wiązki. Po prostu są zaślepki w zderzaku, a pod nim pewnie kostki i tyle.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 21:38   #420
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,992
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja myślę, że wiązki będą, bo według polskich cenników LEDy były i są dostępne do podstawowej wersji jako opcja za ok 750zł, no a jaki sens robić różne wiązki. Po prostu są zaślepki w zderzaku, a pod nim pewnie kostki i tyle.
I tu się rozczarujesz wiązki występują oddzielnie i są chyba 3 rodzaje z ledami i czujnikami parkowania , z ledami bez czujników parkowania, oraz tylko z czujnikami parkowania, a w fordzie zawsze tak było że fabrycznie montowane ledy to +750 zł, a dołożenie 2 lub 3 razy tyle
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.