Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2013, 07:52   #111
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Odszkodowanie pewnie wypłacą - tylko potem jak okaże się że auto jest np. wyrejestrowane, nie ma przeglądu itp. to zwrócą się o zwrot wypłaconego odszkodowania (regres).

piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 09:35   #112
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Napisze jeszcze raz. Nikt prawa nie łamie, diagnosta też nie może sobie dowolnie robić przeglądów bo musi się stosować do rozporządzeń, więc nie wiem dlaczego piszecie że ktoś łamie prawo, no ale widocznie wasi diagności muszą się doszkolić.
Kolego piotrali doczytaj temat bo chyba piszesz o czymś innym, skoro piszę o diagnoście i tablicach to chyba po to właśnie że chcę zrobić u niego przegląd i wtedy wykupuję ubezpieczenie mając polski przegląd już zrobiony.
Co do ubezpieczenia to specjalnie pytałem w kilku miejscach a kobieta która mi robi ubezpieczenia pracuje w tym od 30 lat i skoro mi powiedziała że mam 30 dni na przerejestrowanie na PL tablice i pokazała mi zapis w OWU to czemu miał bym jej nie wierzyć. Jak nie jestem człowiekiem który szuka dziury w całym i lubi utrudniać sobie życie tak jak widzę niektórzy tutaj, więc skoro ktoś kto pracuje w danej branży mówi mi że jest tak i tak i pokazuje mi że jest to czarno na białym gdzieś zapisane to ja dalej tematu nie drążę tylko przyjmuje że tak jest. Wy się dalej możecie doktoryzować w tym temacie jak nie szkoda wam na to czasu, ja w tym czasie cieszę się jazdą i nie szukam sobie problemów.

Ostatnio edytowane przez nyna1980 ; 19-12-2013 o 09:39
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 09:37   #113
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Dzięki za mądre porady :-)
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 09:42   #114
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nyna1980 to, że Twój diagnosta łamie prawo by zarobić to jedno tak samo z ubezpieczycielem oni chcą tylko twojej kasy resztę mają w nosie.
Tak wszyscy łamią prawo specjalnie dla mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ty musisz mieć bardzo ciężko w życiu z takim podejściem. Widać było po Twoim temacie na temat kupna s-maxa, współczuje.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 10:14   #115
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

może tak, Nyna postaraj się o ubezpieczenie na piśmie, pisałem o tym wcześniej, nie mam podstaw żeby Ci wierzyć (lub nie ), słowo przeciw słowu to trochę za mało w takiej sprawie jak OC, "powalczmy" ( w sensie pozytywnym) na dokumenty, wiarygodne opisy
ja znalazłem takie coś w sieci
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 19-12-2013 o 10:18
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 11:26   #116
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Co polisę mam Ci zeskanowaną wrzucić czy co bo nie rozumiem? Przecież ja wam nic nie muszę udowadniać na siłę. Zadzwoń do pierwszego lepszego agenta i powiedz że masz auto sprowadzone na Niemieckich tablicach jeszcze nie zarejestrowane ale chciał byś je już dziś ubezpieczyć i zobaczysz co Ci powiedzą.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 11:56   #117
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

no widzę że nie rozumiesz. Ubezpieczenie wiele firm Ci wypisze, jednak gdy będziesz sprawcą wypadku to to ubezpieczenie wystawione na auto które nie ma jeszcze PL blach będzie Ciebie chroniło, nie poniesiesz żadnych konsekwencji tylko firma wypłaci odszkodowanie pokrzywdzonemu ? Jak tak , to przedstaw potwierdzenie tego faktu przez osobę (firmę). Na piśmie niech ci to dadzą bo to co mówią a potem zrobią nie koniecznie musi być jednakowe. Brak takiego potwierdzenia , stawia ich mówienie że jest OK w mocno wątpliwym świetle.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 12:06   #118
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Agent ubezpieczy wszystko co chcesz i na jaką kwotę chcesz - on od tego ma prowizję - dopiero przy zgłoszeniu roszczenia okaże ile to ubezpieczenie jest warte.
Ubezpieczyciel wykorzysta każdy sposób żeby nie wypłacić odszkodowania - on żyje z przyjmowania składek a nie z wypłaty odszkodowań - taki jest kapitalizm. Jak auto jest wyrejestrowane w Niemczech to chociaż ma niemieckie tablice to i tak nie ma prawa do poruszania się po naszych drogach (osobiście nie znam przypadku że niemiec sprzedając mi auto od razu go nie wyrejestrowywał - zawsze szedłem z nim do urzędu gdzie auto było wyrejestrowywane, usuwane naklejki z tablicy i wpisywana stosowana adnotacja do briefu. Następnie ja wykupywałem tablice czasowe plus ubezpieczenie - po upływie czasu ważności tablic auto nie ma prawa poruszać się po drogach publicznych ponieważ nie jest zarejestrowane a więc dopuszczone do ruchu.

Cytat z Warunków ubezpieczenia OC PZU:
ART 2.
pkt 14) ubezpieczenie graniczne - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, którego umowa jest zawierana w przypadku braku ważnej Zielonej Karty przez posiadacza pojazdu mechanicznego zarejestrowanego za granicą, z wyłączeniem posiadaczy pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w państwach których biura narodowe są sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego;
Art. 27. 1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego", można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:
1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach określonych w ust. 2;
2) zarejestrowany czasowo;
3) zarejestrowany za granicą, jeżeli zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 7a lit. c ustawy o działalności ubezpieczeniowej państwem członkowskim umiejscowienia ryzyka jest Rzeczpospolita Polska;
4) pojazdem wolnobieżnym określonym w art. 2 pkt 10 lit. b;
5) pojazdem historycznym.

Czyli jak widzisz auto MUSI BYĆ ZAREJESTROWANE.

Wniosek jest taki że jeżdżenie po drogach publicznych wyrejestrowanym autem nawet z opłaconym ubezpieczeniem OC jest skrajną nieodpowiedzialnością i głupotą. Wystarczy wymusić pierwszeństwo np. na cysternie która po wywrotce rozszczelni się bądź na autobusie w którym ucierpi dużo osób i do końca życia nie spłaci się kwoty roszczeń które powstaną w wyniku zdarzenia.

Każdy agent chce sprzedać jak najwięcej polis (bo ma od tego prowizję ale także cisną go z góry na na wykonanie planów sprzedażowych) więc nie mówi wszystkiego, zawsze może się wytłumaczyć że klient nie poinformował go że auto jest wyrejestrowane - szczególnie że przy zawieraniu ubezpieczenia podpisujesz wniosek o zawarcie ubezpieczenia którego na pewno nie czytałeś, ponieważ nikt tego nie czyta ciesząc się że za chwilę będzie miał ubezpieczony pojazd i będzie mógł nim jeździć. Osobiście też nie czytałem tego wniosku ale sądzę że są tam wpisane odpowiednie klauzule o zarejestrowaniu bądź dopuszczeniu do ruchu pojazdu (tak samo jest przy podpisywaniu np. abonamentu na tel komórkowy - nie znam osoby która przy zakupie abonamentu z nowym telefonem czyta tą pisaną drobnym druczkiem umowę.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 12:43   #119
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Chłopie czytaj wszystko dokładnie. Ja nie wykupuje żadnego ubezpieczenia granicznego czy ktrótkoterminowego tylko normalne ubezpieczenie na rok czasu.
Czesław przeczytaj co napisałeś i się zastanów,nawet gduby jakiś pracownik PZU napisał taki papier i się pod nim podpisał to coś by to zmieniło, przecież są zapisy w OWU i tego ubezpieczyciel się trzyma.
Cytat:
piotrali
Nie pisz mi bzdur o jakiś agentach bo moja agentka jest z rodziny i nikogo z nas na nic nie naciąga wręcz przeciwnie jak są jakieś dobre oferty u konkurencji to sama o tym mówi że warto tam czy tam wykupić bo jest dobra oferta.
Z tym czytaniem umów to akurat mówisz chyba o sobie bo ja uważnie czytam to co podpisuje i lubię wiedzieć czy są jakieś wyłączenia czy inne ciekawe rzeczy zapisane drobnym drukiem.
Poza tym miałem już wiele przypadków w życiu i na drodze również i wiem jedno to co miałem wykupione zawsze działało jak do tej pory więc pozwól że pozostanę przy swoim, a nikogo innego do niczego nie namawiam i nie zmuszam.
Pierwszy lepszy przykład: coś takiego jak ochrona zniżek w PZU (każdy mówił że to strata pieniędzy i nic nie daje) w kwietniu miałem uszkodzone auto, kosztorys z Audi na prawie 50 tys. zł wszystko załatwione bezgotówkowo bez mojego udziału, naprawa w ASO i w lipcu przedłużałem polisę i ani zł więcej nie zapłaciłem z powodu tej szkody i nadal mam 60% zniżki.

Ostatnio edytowane przez nyna1980 ; 19-12-2013 o 12:52
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 12:46   #120
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Dobra Nyna kończymy każdy pozostaje przy swoim.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.