Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2013, 21:13   #701
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał daniel_t Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy udało się komuś zrobić reset KAM, chodzi mi przede wszystkim o egr w silniku 1.6 tdci? Forscan ma także ponoć tą funkcję, ale w zakładce z funkcjami serwisowymi po podłączeniu mam tylko kodowanie wtryskiwaczy.
u mnie w forscanie 2.1.9. przechodzi egr

Bump:
Cytat:
Napisał klumpus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Link do nowego elmconfig-a mi nie dziala ?
tez tak macie?
runtimepack pobiera sie bez problemu
zobacz ten

http://civil.iffc.ru/ELMConfig/


Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 29-11-2013 o 21:17
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 21:44   #702
daniel_t
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 04-06-2012
Skąd: Luboń
Model: Focus MK3 1.0EB
Silnik: 1.0 EB 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał 1endzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie w forscanie 2.1.9. przechodzi egr
czyli masz taką funkcję w procedurach serwisowych?
daniel_t jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 21:48   #703
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

tak
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 10:47   #704
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie stary - w żadnym wypadku tak prostoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw stawiasz skrzynkę piwa nam tu się udzielającymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inaczej nowo kupiony ELM na pewno nie będzie działałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jak tylko to ogarnę to zdecydowanie wolę skrzynkę piwa wam postawić, niż jakiemuś panu X w warsztacie. Jeżeli jeszcze możesz wskazać, u którego sprawdzonego sprzedawcy z alledrogo kupić interfejs. Z góry dzięki.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 11:59   #705
daniel_t
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 04-06-2012
Skąd: Luboń
Model: Focus MK3 1.0EB
Silnik: 1.0 EB 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego nie mam większości funkcji serwisowych w zakładce procedur serwisowych w forscanie oprócz zmiany kodów korekcyjnych wtryskiwaczy? Według faq na stronie forscana powinno być więcej procedur. Potwierdza to nawet kolega 1endzi. Czy jest to wina odmiennego sterownika PCM? Mój silnik to 1.6TDCI 110KM cDPF euro V. Używałem do prób dwóch kabli, jeden na cp2102, drugi na ftdi rl232, obydwa działają, ponieważ zmieniałem już nimi soft zegarów.

W załączniku screen z zakładki w forscan.

Jeżeli ktośzna przyczynę, proszę o pomoc.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg proc serw.JPG (39.3 KB, 170 wyświetleń)
daniel_t jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 13:02   #706
dek@r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus mk2 FL Gold X/Fiesta mk5 FL
Silnik: 1,8 TDCI/1,4 TDCI
Rocznik: 2010/2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał paciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u którego sprawdzonego sprzedawcy z alledrogo kupić interfejs. Z góry dzięki.
Jakiś czas temu miałem podobny dylemat.
Polecam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jest na PIC18F2480 i FTD232RL - najlepsza dostępna wersja ELMa daje radę zrzucić PCM do pliku aczkolwiek trochę to trwa.
To jedyny sprzedawca, który odpowiedział na pytanie na jakich scalakach jest interfejs.
dek@r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 13:19   #707
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Najnowsza wersja FORScan już do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 17:42   #708
klumpus
ford::average
 
Imię: M
Zarejestrowany: 01-11-2013
Model: Focus mk3 Lift USA
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 68
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał 1endzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie w forscanie 2.1.9. przechodzi egr

Bump:

zobacz ten

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
niestety na stronke wchodze ale przy probie pobrania .zip-a wywala mi ze nie ma takiej strony.:-(Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klumpus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 22:19   #709
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał klumpus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety na stronke wchodze ale przy probie pobrania .zip-a wywala mi ze nie ma takiej strony.:-(Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może spróbuj inną przeglądarką, wrzuć mi na pw mejla to spróbuje ci przesłać

Bump:
Cytat:
Napisał daniel_t Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli masz taką funkcję w procedurach serwisowych?
w procedurach mam tylko
wtryskiwacze i egr
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 12:19   #710
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie stary - w żadnym wypadku tak prostoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw stawiasz skrzynkę piwa nam tu się udzielającymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inaczej nowo kupiony ELM na pewno nie będzie działałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał dek@r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiś czas temu miałem podobny dylemat.
Polecam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jest na PIC18F2480 i FTD232RL - najlepsza dostępna wersja ELMa daje radę zrzucić PCM do pliku aczkolwiek trochę to trwa.
To jedyny sprzedawca, który odpowiedział na pytanie na jakich scalakach jest interfejs.
Dzieki za poradę. Jutro tam dzwonię i zamawiam. Napiszę czy udało mi się skasować ten błąd.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.