Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2013, 21:18   #11
KasprzakM
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-03-2008
Model: Ford C Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 34
Thumbs up Odp: Rozrzad 1.6 TDCI

Wiec mruczal pasek rozrzadu
Po 13.000 km z jakiegos powodu zachaczone byly 2 zeby
Pasek Continental
Nie uwierzyl bym ale naprawilo sie...
Po sprawie...

KasprzakM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 17:31   #12
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Rozrzad 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał sLiFFa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dźwięki obok koła pasowego wałka czę z koła pasowego? Gdzieś już widziałem linki z yt z nagraniami awarii koła pasowego, poszperaj na forum. Jeśli wymieniłeś rozrząd z pompa w lipcu to gwarancja. Pasek raczej nie buczy, chyba ze jest luźny...
A jednak pasek. Na temat wymiany pompy wraz z wymianą rozrządu było już obszernie pisane, poszperaj trochę.
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 11:43   #13
ukashcz
ford::beginner
 
Avatar ukashcz
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: rzeszów
Model: ford c max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozrzad 1.6 TDCI

Witam! W nawiązaniu do tematu z racji że pisałem w tym wątku, a chyba nie ma sensu zakładać nowego. Oddałem auto do magika który zmieniał rozrząd i niestety nie potwierdził mojej diagnozy co do głośnej pracy pompy wody. Za to wymienił koło pasowe wałka rozrządu i koło na alternatorze (wymiana uzasadniona) ale dziwne jęki na begu jałowym nie znikły. Podaje link, który powinien pokazać o co mi chodzi:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Inny mechanik sugerował pompę wody. Proszę jedynie o podpowiedź czy potwierdzacie pompę i czy jeżeli wszystko działa ok to śmigać na tym zestawie i czekać na rozwój sytuacji. No i jeszcze jedno na przyszłość co montować żeby chodziło cicho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do tej pory zawsze montowałem skf i nic się nie działo

Pozdrawiam!
ps. filmik nagrany już po zmianie koła pasowego
ukashcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 15:30   #14
mrozpa
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: w-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2012
Postów: 108
Domyślnie Odp: Rozrzad 1.6 TDCI

do ukashcz

problem jest w rozrządzie SKF (znajdź wątek pod tytułem "Świerszcz pod maską 1.6 TDCI "). Miałem dokładnie taki sam dźwięk jak nagrany przez ciebie (oczywiście mówię o poprzednim moim aucie).


niestety konieczna jest wymiana całego rozrządu (wymiana samych rolek, pasków) nie pomaga.

u mnie udało się to zrobić na gwarancji zakładu gdzie wymieniałem (od tego czasu nie używają już SKF)
mrozpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 09:28   #15
ukashcz
ford::beginner
 
Avatar ukashcz
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: rzeszów
Model: ford c max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozrzad 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał mrozpa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do ukashcz

niestety konieczna jest wymiana całego rozrządu (wymiana samych rolek, pasków) nie pomaga.

u mnie udało się to zrobić na gwarancji zakładu gdzie wymieniałem (od tego czasu nie używają już SKF)
No tak właśnie próbowałem zrobić. Fachowiec jednak uznał że wszystko jest ok. Także pozostaje mi się bujać na tym zestawie. Jestem świeżo po kolejnej inwestycji w auto także pozostaje mi śmigać na tym zestawie. Na pewno jednak wszystkim będę odradzał montaż tego producenta no i pilniej kontrolował jakie części montować przy kolejnych ewentualnych wymianach
ukashcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 23:57   #16
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Rozrzad 1.6 TDCI

albo rozrząd, albo podobny dzwiek wydaje pompa wtryskowa.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.