Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2013, 15:56   #1
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Komunikat-Silnik Usterka

Witam Kolegów i Koleżanki,
Jestem Nowy na forum Forda, wiec proszę o wyrozumiałość ( czytałem regulamin i zasady )lecz sytuacja jaka mnie spotkała jest lekko stresująca-zwłaszcza, że muszę wrócić z długiego weekendu kolejne 500km. Od początku, 2tyg temu stałem się posiadaczem ( myślałem, że szczęśliwym) Focus 1.8TDCI z 2008 po lifcie. Auto z pewnego źródła, serwisowane, oryginalny przebieg 91000. Generalnie trochę nim pojeździłem(miasto) aby sie przyzwyczaić i wczoraj wieczorem wyruszyłem w trasę 500km. Po ok 440 przy prędkości 110-120 nagle słyszę pisk komputera ,czuje jak silnik przechodzi w tryb awaryjny ( hamowanie silnikiem) oraz pojawia sie komunikat: Silnik Usterka.........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oraz kontrolka ESP,obroty do 1400/min . Zatrzymuję się, wyłączam silnik po chwili zapalam-"gra i buczy" wiec ruszam rozpędzam sie do ok 80km/h i powtórka tym razem wyłączenie i włączenie nic nie daje. Jadę trochę na awaryjnym ( droga expresowa), zjeżdżam i wzywam assistance. Pan przyjeżdża, podłącza kompa i przekazuje błąd: P1201- zawór wtryskowy ( z tego co zdążyłem się zorientować to chyba te 2 informacje sie wykluczają ale pewności nie mam). Po skasowaniu błędu samochód rusza, z raz czy dwa delikatne jedno szarpnięcie i reszta trasy na loozie ( pomijam fakt 2.30 w nocy i stresu na poziomie nieopisanym).
Nie odczuwam spadku mocy ani innych usterek (dymienie , itd). Problem polega na tym, że długi weekend , ASO pozamykane do poniedziałku, a przede mną w niedziele 500km powrotu. Proszę o pomoc, poradę co to mogło być -jak sobie poradzić jeśli to sie powtórzy, jak samodzielnie można zresetować błąd ( jeśli sie da), znajomy mechanik jutro zerknie ale może cos można zasugerować-na co powinien zwrócić uwagę. Bardzo proszę o pomoc.


Ostatnio edytowane przez ukiuki ; 01-11-2013 o 15:59
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 17:39   #2
mavericq
 
Postów: n/a
Domyślnie

Miałem identyczną sytuację. Przebieg 90tys, focus 1.8 tdci 2008. Okazało się, że wtryski są uszkodzone. Wymiana na nowe (siemens), problem rozwiązany. Co ciekawe u mnie nie było żadnych błędów. Auto sprawdzane przed zakupem w ASO.

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 17:59   #3
kiko79
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-04-2013
Skąd: Białystok
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Komunikat-Silnik Usterka

no niestety, trwałość wtrysków w silnikach TDCI to temat rzeka. Obawiam się, że kolega mavericq ma racje, a to oznacza, że Twój powrót przez 500 km może być ciekawy.
kiko79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 20:02   #4
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat-Silnik Usterka

Qrcze to nie dobrze, swoją drogą dziś od rana szukam jakiś info co to mogło być i czytałem o wtryskach-było tam podane kilka typowych objawów i żaden u mnie nie występuje ( pali na dotyk, ma moc, nie dymi,pracuje równiutko, nie świeci się kontrolka świec). Dziś małą rundka ( ok 70km ) idzie jak przecinak, 140 na zegarze i cisza. Nie wiem co mam myśleć. A czy sa jakieś sposoby aby "ręcznie" wymazać błąd z kompa? Może ktoś ma jakiś inny pomysł?
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 09:43   #5
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Komunikat-Silnik Usterka

Najlepsze rozwiązanie dla Ciebie to zakup dobrego pakietu assistance z holowaniem do miejsca zamieszkania. To mógł być jednorazowy problem, jeżeli po skasowaniu błędu pojechałeś dalej. Może jakieś trefne paliwo ? Kiedy wymieniałeś filtr paliwa ?
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 15:53   #6
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Komunikat-Silnik Usterka

Niestety - wątpię aby był pojedynczy epizod. Tak się zaczyna jazda z wtryskami. U mnie zaczęła się zapalać kontrolka ESP, później było pooszarpywanie, a skończyło się lawetą (2 razy w ciągu 1 dnia). Szajs...
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 08:37   #7
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat-Silnik Usterka

Witam, dotarłem choć 3 razy szarpnął ( takie jednokrotne szarpnięcia po 0,5 sek ) co do filtra to nie wiem bo kupiłem go 2 tygodnie temu. Samochód którym jeździł dyrektor z ASO. W sobotę byłem u zaprzyjaźnionego mechanika , podpiął pod kompa i mówił, ze nie ma żadnych błędów i na podstawie wykresów i parametrów to podobno wtryskiwacze podają parametry - jak to stwierdził , których dawno nie widział w używanym samochodzie ( w sensie , że bardzo dobre i całkowicie w normach). Kontaktowałem się już z ASO i czekam na informacje zwrotną bo samochód jest objęty gwarancją forda 12 i świeżo po przeglądzie. Będę informował. Filtr na pewno wymienię bo czytałem, że podobno ford nie wymienia.!?
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 08:57   #8
KamilN85
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat-Silnik Usterka

Witam wszystkich. Mam Focusa z tym samym silnikiem co kolega ukiuki i z tego samego roku. Problem, który opisał dopadł też mnie. Samochód kupiłem na początku br. Pierwszy raz (marzec) zdarzyła się ta nieprzyjemna sytuacja w trasie po przejechaniu ok 60km. Kilka razy gasiłem i odpaliłem samochód, po kilku km jakoś przeszło. Oczywiście szarpał niemiłosiernie i co chwile "usterka silnika". Dojechałem do celu, na powrocie kilka razy lekko szarpał. Po podłączeniu do komputera błąd na wtrysku (nie pamiętam numeru błędu). Do sierpnia samochód jeździł bez problemu, aż tu nagle... Zaczęło się od lekkich szarpnięć, po kilkuset metrach "usterka silnika", kontrolka ESP i tryb awaryjny. Problem zniknął po wykonaniu tych samych czynności co za pierwszym razem. Gdzieś czytałem, że może to być spowodowane nagarem w EGR. Podobno może się oderwać i coś przytkać w silniku i do czasu wypalenia samochód wariuje.
Zapomniałem - przebieg aktualny 122kkm, kupiłem jak miał 110kkm.

Ostatnio edytowane przez KamilN85 ; 05-11-2013 o 09:00
KamilN85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 19:04   #9
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat-Silnik Usterka

Witam , wiec tak samochód stał 6 godzin w ASO i podobno problem tkwił w poluzowanych opaskach przy intercoolerze którędy dostawało się lewe powietrze-zobaczymy
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 19:26   #10
HanysLbn
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2013
Skąd: Lublin
Model: Fokus 2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Komunikat-Silnik Usterka

właśnie miałem to pisać ja tak miałem po wyjeździe od mechanika,nie wiem jak w 1.8 ale w 1.6 straszne słabe są zatrzaski w złączu przewodu od filtra
jak połamiesz to dostaje się lewe powietrze i zostaje albo opaska na złączce albo kupno złączki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
HanysLbn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.