Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2013, 21:46   #1
MarcinTdci130
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Mk3 tdci 130
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2002
Postów: 16
Post Regeneracja,naprawa rozrusznika w tdci

Panowie witam po dlugiej przerwie
Odrazu zaznacze ze szukam i nie ma tego co mnie interesuje, moze ktos pomoze ? chyba ze przeoczylem jakis temat to prosze o link
wyszukiwarka napisala tyle : Niestety - brak wyników.

Mam problem , zdarza sie ze przekrece kluczyc i sluchac rozrusznik jak kreci ale motoru nie ruszy takie krecenie bez oporu ,ciezko opisac, obstawiam bendix tak mi mowiono albo cos innego i teraz moje pytanie :
1) czy ktos rozbieral rozrusznik ?
2) w jakie czesci sie zaopatrzyc przed dokonaniem naprawy ? ( bendix,szczotkotrzymacz (jakos tak) tulejki,smary ?
3) czy ma ktos jakies zdjecia z kolejnoscia albo opis jak to robic ? co w jakiej kolejnosci zeby mi jakies czesci po zlozeniu nie zostaly w rece ?
4) albo jakis jego schemat ?

Szukalem po wielu stronach sa opisy pobierzne ale to malo mowiace, moze ktos juz to robil? Mysle ze to bedzie przydatne dla jakiegos procenta z urzytkownikow mk3 i taka fotorelacja byla by czym fajnym albo szczegolowy opis przynajmniej.

pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez MarcinTdci130 ; 31-10-2013 o 08:31
MarcinTdci130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 09:22   #2
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Regeneracja,naprawa rozrusznika mk3 tdci

Siada ci koło dwumasowe i do rozrusznika są wsypywane opiłki. To blokuje. Wykręć i wyczyść a jeszcze może trochę pojeździsz. Jak pokombinujesz to uda ci się bardzo ładnie wyjąć ale wcześniej zdejmowałem rurę o interkulera.
Potrzebujesz coś do umycia wytarcia i nasmarowania. Ja myłem w ropie, smar miałem jakiś silikonowy.
zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 18:43   #3
MarcinTdci130
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Mk3 tdci 130
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Regeneracja,naprawa rozrusznika mk3 tdci

widze ze wiekszego zainteresowania nie ma , kolo dwumasowe nie musi siadac zeby rozrusznik przestawal nam dzialac , u mnie akurat oddalem do regeregacji, cala regeneracja kosztowala 130 zl wiec nie jest zle , przywieszal sie bendiks + tulejki, szybka robota do odbioru po 2,5godz auto .
moze komus sie ta informacja przyda bo tak straszycie tym kolem dwumasowym ... sciega sie jak wszystko inne ale to nie odrazu jego koniec ...
MarcinTdci130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 08:04   #4
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Regeneracja,naprawa rozrusznika mk3 tdci

Też nie wiedziałem co siadło, po wyjęciu okazało się że wszystko dobre tylko zasypany drobniutkimi opiłkami. Na tym forum wyczytałem że to dwumasa dlatego tak napisałem i dlatego sam rozbierałem aby wiedzieć czy mnie mechanik nie wydoi. Wyjmowałem trzy razy, czyściłem a już jak było słyszalne koło dwumasowe to je wymieniłem. Wymieniłem, wyczyściłem i po kłopocie. Ważne że już masz po kłopocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.