Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2013, 09:31   #1421
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

Co do migania to może być problem z napięciem w układzie.

Co do kontrolki - być może wtrysk się zawiesił albo padł

Tapatalk u mnie...

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 10:32   #1422
wegi32
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-09-2013
Skąd: Krosno/Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

witam,
mam podobny problem,dojeżdżając do skrzyżowania redukując z 3 na 2 i od razu z 2 na 3 mruga kontrolka,jak auta nie zgaszę to samo się zgasi... później odpalam bez problemu,tak samo się dzieje gdy ruszam i za szybko wrzucę 2...wyczaiłem że muszę zmieniać bieg jak jest minimum 2tysiące obrotów to wtedy nie mruga.
byłem pod komputerem i pokazało błędy:
P2111
P0200
P0251
gość powiedział że pasowało by wyciągnąć pompe i sprawdzić czy coś tam się zacina...
że to samo przejdzie lub kiedyś auta nie odpale...mam je od 3miesięcy i troche mnie to przeraża...
jestem zielony w tym temacie...dlatego pytam czy muszę jechać z ta pompą?podobno samo wyciągnięcie sporo kosztuje...a co dopiero naprawa...
gość od którego kupowałem dał mi FV na to że regenerował 3 wtryski więc to chyba nie one?co do wałka mówił że niedawno wymieniał(jakieś pół roku temu).
może mi jakoś pomóc?
może wiecie gdzie z tym pojechać w Krakowie?
wegi32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 13:02   #1423
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

dawno wymieniałeś filtr paliwa?
możesz też zrobić próbę przelewową...

ja w swoim czasie robiłem w Bosch'u na Bora Komorowskiego..
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 13:52   #1424
wegi32
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-09-2013
Skąd: Krosno/Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

ja filtrów nie wymieniałem bo jak go kupowałem to gość mówił że wymieniał miesiąc wcześniej wszystkie filtry.czyli gdzieś czerwiec/lipiec.
a ile kosztowała Cie ta próba przelewowa?
wegi32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 15:43   #1425
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Pewnie błąd P1211 do pary z P0251. To zrób pomiar ciśnienia paliwa na szynie, korekty na wtryskiwaczach ewentualnie próbę przelewową ale muszę Cię zmartwić, że pompa już może nie domagać i gość ma rację warto ją sprawdzić na stole jak i wtryskiwacze. Na twoim miejscu bym nie jeździł bo jak Ci pompa sypnie opiłkami to auto stanie na dobre. Poczytaj o tym temat morze [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 18-10-2013 o 15:47
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 16:10   #1426
kuba093
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.o tdci 130
Rocznik: 2001
Postów: 132
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

witam czytałem forum i nikt nie ma takiego przypadku jak ja. Otóż jadąc swoim mondkiem zaczeła migać sprężynka, pomyślałem zatrzymam sie zgasze auto i odpale to problem zniknie(wiem to z forum) no chce odpalic ale wiedze ze sprezyna nadal miga, odpaliłem bez wiekszych problemów .dojechałem do domu zgasiłem i znowu chce odpalić i ta sama sytuacja wiem mówie poczekam do rana i pojade do mechanika. Rano chcą odpalić niestety sie nie udało spręzynka miga a silnik trzesie sie jakby chciał odpalić ale czegoś mu brakuje. Dodam tylko ze gdy zaczeła migać spręzynka to auto stracił na mocy tzn jakby nie grzał na jeden garnek .
kuba093 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 16:28   #1427
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Podłącz pod komputer i sczytaj i zapisz sobie błędy i wtedy napisz to pomożemy.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 01:57   #1428
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał kuba093 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam czytałem forum i nikt nie ma takiego przypadku jak ja. Otóż jadąc swoim mondkiem zaczeła migać sprężynka, pomyślałem zatrzymam sie zgasze auto i odpale to problem zniknie(wiem to z forum) no chce odpalic ale wiedze ze sprezyna nadal miga, odpaliłem bez wiekszych problemów .dojechałem do domu zgasiłem i znowu chce odpalić i ta sama sytuacja wiem mówie poczekam do rana i pojade do mechanika. Rano chcą odpalić niestety sie nie udało spręzynka miga a silnik trzesie sie jakby chciał odpalić ale czegoś mu brakuje. Dodam tylko ze gdy zaczeła migać spręzynka to auto stracił na mocy tzn jakby nie grzał na jeden garnek .
witaj
jeśli sprężynka miga przed odpaleniem to sugeruje że jest problem z jakimś obwodem szczególnie że piszesz o wrażeniu jak by 1 gar nie chodził to sugeruje iż uszkodzona jest cewka wewnątrz wtrysku lub kable do niej dochodzące. możesz to poniekąd sprawdzić omomierzem nie pamiętam jaka wartość ale znajdziesz... możesz np. sciągnąć wszystkie kostki i porównać to 15 min roboty kostki schodzą ładnie jak dojdziesz jak je sciągać poprawnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2013, 16:47   #1429
reVron
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam,
Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość..
mam dziwny temat z moim smrodem otóż:
Wczoraj wracałem z pracy do domu, godz ok 19.30, całą drogę jechałem spokojnie. Kiedy przejeżdżałem przez wiadukt postanowiłem trochę mocniej depnąć. Dępnąłem na trójce i czwórce, z pedałem do oporu, ale tak do 3600-3700obr. Jak wrzuciłem 5 zaczęła mi migać "sprężynka". Poczułem że silnik stracił moc, nie dymił wogóle.
Dojechałem pod dom, zgasiłem go (myślałem że kontrolka zniknie), nie zniknęła, odpalił normalnie, nie falował, za to jak dawałem gazu to strasznie głośno stukał (chyba to te spalanie stukowe), dymu również nic, małe bączki tak jak miał od zawsze.
Dzisiaj zaraz po przebudzeniu, z ciekawości poszedłem go odpalić. Odpalił od strzału, ale silnik nie mógł wejść z początku na jałowe obroty, charczał na jakiś 500.
Po rozmowie z moim mechanikiem (wujek z ponad 20 letnim stażem i swoim serwisem), stwierdził że jak nie łapał obrotów to coś z ciśnieniem paliwa. Zapytałem się czy możemy wymienić filtr paliwa (i tak to miałem na dniach zrobić) stwierdził że można sprobować, ale najlepiej podpiąć się pod komputer.
No i dzisiaj około 12 wybieram się po filtr, odpalam, za pierwszym raz zaskoczyl od razu, ale od razu też zgasł. Za drugim razem odpalił od razu, ale nie mógł wejść przez kilka sekund na obroty, w tym czasie całe podwórko pokryło się szarawym dymem. Kiedy sie uspokoił to było zero dymka jakiegokolwiek.
A przy wciskaniu pedału gazu, obroty blokowały się przy 1500, a po kilku razach naciśnięcia pedału gazu można było kręcić do odcięcia.
i tu moje pytanie, po wymianie filtra dużo równiej chodzi, ale dalej głośno pracuje, sprężynka się świeci, przy dodaniu gazu puszcza delikatnego szaro-niebieskiego dymka.
Dzisiaj jeszcze nim nie wyjeżdżałem ale raczej nic z tego nie wyszło...
Aha ropa ze starego filtra czyściuteńka, czyli pompa się nie łuszczy...
W poniedziałek podjade na komputer, ale może teraz mi ktoś coś podpowie??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2013, 19:52   #1430
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Podpiąć pod komputer - dewagowanie nie ma sensu.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.