Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2013, 14:42   #1
matusiak100
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Świece żarowe 1.6tdci kontrolka nagrzewania zapala się na ułamek sekundy co z tym ?

Witam,
od pewnego czasu mam pewien problem ze swoim focusem 1.6tdci 109km, mianowicie niezależnie od temperatury kontrolka nagrzewania świec żarowych zapala się na ułamek sekundy, nie pisałem o tym wcześniej bo latem nie stanowi to problemu ale nadchodzi zima i zaczynają się przymrozki w związku z czym samochód znowu zaczyna trudniej odpalać, miał ktoś już taki problem? Czy ewentualna wymiana świec żarowych by pomogła bo nie chce wymieniać świec jeżeli okaże się że to jakiś czujnik. Z góry dzięki za odpowiedz.

matusiak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 15:28   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Świece żarowe 1.6tdci

Gdybyś o grzaniu świec i kontrolce poczytał na forum, to byłbyś lepiej oświecony w tym temacie. Postaram się trochę podpowiedziec.
Jak gaśnie kontrolka grzania świec bardzo szybko, to wcale nie oznacza że już świece sie nagrzały i musisz już kręcić rozrusznikiem aby odpalic silnik. Jeżeli po zgasnieciu kontrolki trzymasz w dalszym ciągu kluczyk w pozycji grzanie, to świece dalej sie nagrzewają, a po 15 sekundach trzymania kluczyka na grzaniu, zakręć już rozrusznikiem i zauważ, czy lepiej odpali. Jeżeli byś w dalszym ciagu trzymał kluczyk w położeniu grzania świec, to w pewnym momencie one same sie wyłączą, pomimo że będziesz dalej trzymał kluczyk na grzaniu.Niektóre samochody, nie wiem jak jest u ciebie, to po przekręceniu kluczyka na grzanie, kontrolka gaśnie, świece w dalszym ciągu grzeją, odpalisz silnik, a one jeszcze grzeją na pracującym silniku, i same się wyłączą wtedy kiedy będzie trzeba, ale ty na to nie masz wpływu,kiedy.
Jeżeli chciałbyś sprawdzić jak jest u ciebie, wystarczy żarówka na dłuższym kablu, podłączyć jeden koniec kabla do masy, a drugi do środkowego zacisku świecy żarowej, żarówkę obok siebie w kabinie i sprawdzasz co się dzieje, gdy wykonujesz te czynności o których wyżej napisałem.Powodzenia.

Ostatnio edytowane przez salom ; 30-09-2013 o 15:31
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 15:58   #3
matusiak100
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Świece żarowe 1.6tdci kontrolka nagrzewania zapala się na ułamek sekundy co z ty

dzięki za odpowiedz po prostu zasugerowałem się filmikami na youtubie dotyczącymi zimnego odpalania, tam we wszystkich kontrolka pali się dobre kilka sekund, kiedyś w jakimś poście dotyczącym świec przeczytałem o czujniku temperatury zewnętrznej który decyduje grzaniu świec, w takim razie czeka mnie wymiana świec
matusiak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 18:36   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Świece żarowe 1.6tdci kontrolka nagrzewania zapala się na ułamek sekundy co z ty

Dobrze czytałeś, ale on decyduje o czasie palenia sie kontrolki, a nie czasie grzania świec. Czyli jak jest chłodno kontrolka świeci dłużej, zgaśnie a ty już odpalasz, i jak jest ciepło, lato silnik juz nagrzany, niedawno go zgasiłeś, przekręcasz kluczyk na grzanie, kontrolka pali się np. 2 sekundy, gaśnie i odpalasz , ale w obu tych przypadkach, gdybys po zgaszeniu kontrolki dalej trzymał kluczyk w pozycji grzanie, to świece dalej grzeją.
Ale przed zakupem nowych świec wykręć stare, i sprawdż czy napewno nie grzeją, czy sa przepalone. Zwróć uwagę na długość żarnika świec, musisz kupić z taką samą długością żarnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 19:24   #5
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Świece żarowe 1.6tdci kontrolka nagrzewania zapala się na ułamek sekundy co z ty

dołącze do tematu więc jeśli gaśnie można kręcić czy lepiej chwilę poczekać. Dodam że jak kręce obrazu po zgaśnięciu to odpada bez problemu tylko czy nie szkodze w ten sposób silnikowi dodam że to mój pierwszy diesel
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 21:46   #6
matusiak100
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Świece żarowe 1.6tdci kontrolka nagrzewania zapala się na ułamek sekundy co z ty

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze czytałeś, ale on decyduje o czasie palenia sie kontrolki, a nie czasie grzania świec. Czyli jak jest chłodno kontrolka świeci dłużej, zgaśnie a ty już odpalasz, i jak jest ciepło, lato silnik juz nagrzany, niedawno go zgasiłeś, przekręcasz kluczyk na grzanie, kontrolka pali się np. 2 sekundy, gaśnie i odpalasz , ale w obu tych przypadkach, gdybys po zgaszeniu kontrolki dalej trzymał kluczyk w pozycji grzanie, to świece dalej grzeją.
Ale przed zakupem nowych świec wykręć stare, i sprawdż czy napewno nie grzeją, czy sa przepalone. Zwróć uwagę na długość żarnika świec, musisz kupić z taką samą długością żarnika.
czyli coś musi być z nim nie tak skoro nie ważne czy + czy - 20 a kontrolka pali się tak samo krótko, jutro rano sprawdzę jak długo świece się grzeją, mniej więcej ile czasu powinny?
matusiak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2013, 09:44   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Świece żarowe 1.6tdci kontrolka nagrzewania zapala się na ułamek sekundy co z ty

Jak długo, to zależy jaki system jest u ciebie. W niektórych samochodach świece przestają grzać w momencie odpalenia silnika jak już pójdzie prąd z alternatora, niektóre jak silnik zapali, to jeszcze grzeją i dogrzewają temperature w cylindrze aby polepszyć zapłon paliwa, a inne jak cały czas grzejesz, a nie uruchamiasz silnika, to po pewnym czasie automatycznie czyjnik odłącza grzanie, pomimo tego że kluczyk cały czas trzymasz w pozycji grzania. KOntrolka to jest tylko informacja dla kierowcy że jak przekręcasz kluczyk na grzanie, to musisz odczekać parę sekund aby rozpocząć start silnika. Jest to tylko po to dla polepszenia samopoczucia kierowcy, a dla zielonego informacja że musi troche poczekać zanim zapali, nie tak jak w benzynowcu. Spotkałem się z takimi przypadkami, że nawet jak były spalone wszystkie 4 świece żarowe, to kontrolka normalnie po chwili gasła, silnik miał ciężki rozruch, bo żadna świeca nie grzała. Ale nie wiem czy tak jest we wszystkich, bo niestety tak dużo modeli w zyciu nie miałem.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.