Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2013, 07:09   #1
teyo3
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Katowice
Model: FORD FOCUS MK II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Za duże spalanie czy to możliwe

Witam jeżeli temat juz się powtórzył to przepraszam ale troche poszukałem i nie znalazłem odpowiedzi na swój problem i jak nie ten dział to prosze przenieść na właściwy a teraz do rzeczy , mam foczke mk II po liftingu rok 2010 benzyna 1.6 16 v to chyba silnik sigma a szkoda że nie zetec-se przebieg 55000 wiec nie tak dużo auto w miare młode a spalanie mieszane głównie miasto i w zasadzie tylko miasto małe odcinki i wskazania z komputera pokładowego - średnie spalanie na 100 KM uwaga między 9,9 do 10,5 ba nawet 12l lub wiecej czy to normalne czy nie przejmować sie tym co pokazuje komputer choć z skąd to sie bierze ktos pisał o oponach wiec mam normalne 195/65/R15 choc nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale przeraża mnie to spalanie jeżeli jest rzeczywiste choć wskazówka paliwa szybko się przesuwa dodam że miałem foczke mk I z 2002 i miałem wrażenie że te auto jest zaczarowane jeździłem jeździłem a wskazówka jak zaklęta ani drgnie nie mówiąc juz o tym że focus I bym szybki żwawy itp a ten silnik mułowaty strasznie może źle biegi zmieniam tak w granicach 2700 3000 3200 zresztą jak wiadomo auto powolutku dopiero zbiera się przy 2700-zwyż zeby było czuć że jedzie a starszy model juz na jedynce 1500 juz ładnie dawał czadu ale się rozpisałem ale proszę was drodzy użytkownicy czy to normalne czy to co pokazuje komputer czy wziąć to pod uwagę bo to chyba nie jest normalne jak tak będzie palił to na bęzyne nie wyrobię , za niedługo będe zmieniał olej filtry czy to coś pomoże proszę o opinie pozdrawiam

teyo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 09:38   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe Ford Focus II rok 2010

Tak to normalne
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 10:52   #3
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe Ford Focus II rok 2010

Jak go kolega tak zamula to będzie palił - to nie diesel tylko benzyna trzeba kręcić bardziej - poza tym odpowiednie obchodzenie z gazem i będzie palił mniej.
Mam ten sam motor w kombiaku i mój na razie spalił rekordowo w zimie (ogrzewane szyby lusterka i tak dalej) w dużych korkach 10.8l/100km. W lecie przy katowaniu z klima mam spalanie na poziomie 9l/100km, a jak się postaram potrafię zejść poniżej 8.
Nie wiem skąd ludzie macie takie spalania !!! bo to już kolejny post gdzie widzę spalanie tego motoru na poziomie 12. Poza tym komputer pokładowy trochę kłamie - pod korek wyjeździć podzielić i to jest spalanie realne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 12:38   #4
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe

U mnie na krotkich odcinka w miescie, czesto z klima do 10l max. Zima ok. 10.5-10.8l. W zadnym wypadku nie uwazam, zeby ten silnik zamulal...( opony 205/55/16)
Tak jak kolega wyzej pisze, czasem lepiej go bardziej pokrecic, szybciej rozpedzic sie do odpowiedniej predkosci i pozniej eko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 13:31   #5
void-tech
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focus Kb
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe Ford Focus II rok 2010

Cytat:
Napisał Fokus08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd ludzie macie takie spalania !!! bo to już kolejny post gdzie widzę spalanie tego motoru na poziomie 12.
Sprawa bardzo prosta. Z jazdą ekonomiczną autem jest chyba tak jak ze zdrowym rozsądkiem: większość "wie", że go posiada - a tylko niewielu wie, że im go brakuje.
void-tech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 18:59   #6
teyo3
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Katowice
Model: FORD FOCUS MK II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe

Panowie powiem szczerze za bardzo mi nie pomogliście to prosze w taki mrazie powiedziec jak jexdzic żeby było normalnie jak on strasznie wolno sie rozpedza jak dam obrotwo do 3500 awet 4000 to juz wyje i chyba sie domaga zmiany biegów w aso powiedzieli ze tak normalnie jeździc 2500-3500 a kolega anperis jak uwaza że te auto nie jest słabe to najlepeij zapraszam na jazdę żeby sam ocenił i sie przekonał jak pisałem wcześniej miałem fokusa I z roku 2002 i te auto pieknie sie zbierało 1000 1500 aż porywało tu w połowie sie zbiera przy 2700 to chyba ze z moim autem cos jest nie tak to sie zgodze a tak to mam porównianie z foką I i wiem jaka była szybka silnik zetec SE 1.6 współpraca z yamaha a obecna niby silnik 1.6 to samo a osiągi tragedia jakieś psi peugeot/citroen to nie dosyc że słaby mułowaty to jeszcze tyle pali ??? to normalne a stare 10 letnie auto paliło koło 8 moze 9 ale było dynamiczne
teyo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2013, 17:29   #7
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe

Najprostsze rozwiazanie kolego, zmierz go do "setki" i bedziesz wiedzial na czym stoisz
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 01:05   #8
teyo3
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Katowice
Model: FORD FOCUS MK II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe

Witam właśnie go troche przegoniłem obroty min 3200-do4000nawet do 4500 ale to wiadomo jakie predkosci juz wchodzą w gre setka i ponad ale troche tak pojeździłem zerowale liczniki wszystkie i teraz srednie spalanie pokazuje 7l 7,4 l to chyba dobrze jak na miasto dodam że teraz mu daje obroty i zauważyłem że czym wieksze tym mniejsze spalanie nie wiem czy tak mam optymalnie jeździć ale zdecydowanie zmalało spalanie
teyo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 07:00   #9
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,226
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe

Co to jest "bęzyne" ? bo 1,6 benzyna to wiem.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2013, 07:20   #10
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 361
Domyślnie Odp: Za duże spalanie czy to możliwe

Cytat:
Napisał teyo3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam właśnie go troche przegoniłem obroty min 3200-do4000nawet do 4500 ale to wiadomo jakie predkosci juz wchodzą w gre setka i ponad ale troche tak pojeździłem zerowale liczniki wszystkie i teraz srednie spalanie pokazuje 7l 7,4 l to chyba dobrze jak na miasto dodam że teraz mu daje obroty i zauważyłem że czym wieksze tym mniejsze spalanie nie wiem czy tak mam optymalnie jeździć ale zdecydowanie zmalało spalanie
Po pierwsze wiesz co to jest interpunkcja? Twoich postów nie da się czytać.
Druga sprawa, włącz sobie aktualne spalanie (nie średnie) będziesz widział kiedy pali najwięcej.
__________________
>>> MOJA FOKA <<<
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.