Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2013, 22:17   #91
Markosss
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słabo to widzę... Inne miejsca uchwytów, inne rozmaiary itp. itd..
Po co kombinować, jeśli koło lusterka montuje się dość bezproblemowo i nie wygląda jakoś tragicznie? Nawet ostatnio byłem w warsztacie wymiany szyb i za 5zł można kupić taki placek profesjonalnej taśmy dwustronnie klejącą, że żadne słońce nie odklei nam od szyby tej anteny...
Niby tak, ale co oryginał, to oryginał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Muszę w końcu zdemontować u mnie stopkę i zobaczyć, jak to wygląda. Szkoda, że w miarę nowe samochody, a takie problemy mają.

Markosss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 09:14   #92
waski123
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Poznań
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słabo to widzę... Inne miejsca uchwytów, inne rozmaiary itp. itd..
Po co kombinować, jeśli koło lusterka montuje się dość bezproblemowo i nie wygląda jakoś tragicznie? Nawet ostatnio byłem w warsztacie wymiany szyb i za 5zł można kupić taki placek profesjonalnej taśmy dwustronnie klejącą, że żadne słońce nie odklei nam od szyby tej anteny...
Ja niczego nie przyklejałem. Wmontowałem odbiornik w podsufitce i nic nie widać, jeśli chodzi o satelity to średnio 8-10. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS

Jeśli ktoś z Poznania potrzebuje pomocy w montażu zamiennika to chętnie pomogę więc pisać na PW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez waski123 ; 19-08-2013 o 08:40
waski123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 09:39   #93
irdo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Mondeo MK5 CHB
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam
Czy mógłby ktoś powiedzieć w jaki sposób wyjąć nawigację nx, Czy samo włożenie wyjmaków powinno zadziałać czy jakoś rozchylać je trzeba.
Tak samo po ściągnięciu tunelu i odkręceniu 6 śrub nie mogę wyjąć ramki. Proszę o podpowiedź jak dobrać się do tek navi
irdo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 16:32   #94
Arcziak
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: google
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam, tak jest probelm navi ze jestem miejscu Sosnowiec a te navi Katowice jak ta samo '0'' satelit , ktos pomoze ? Ktory kupic nowe anteny od radia czy inne?
Arcziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 19:41   #95
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam
Arcziak poczytaj nasze posty na tym forum w tym dziale i wszystko będzie jasne. Dasz radę - satysfakcja będzie gwarantowana.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 10:47   #96
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Arcziak, cały ten wątek jest poświęcony Twojemu problemowi, a Ty na 10 stronie pytasz co się stało. Jak już poczyniłeś ten wysiłek i odszukałeś ten temat, to jeszcze wypadałoby go przeczytać.
"0 sateli" oznacza "0 satelit".Twój odbiornik nie widzi satelit, więc nie może określić pozycji, no to co się dziwisz, że "ty jesteś miejscu sosnowiec a te navi katowice"? Nawigacja ma magnetyczny wskaźnik kursu dzięki czemu wie mniej więcej w którą stronę samochód jest skierowany. Jest to po to, żeby po wyznaczeniu trasy, kiedy stoisz, odbiornik wiedział, czy ma kazać jechać prosto, czy zawrócić. Bez tego mógłby wyznaczyć trasę dopiero po ruszeniu, bo dopiero wtedy wiedziałby w którą stronę masz skierowany samochód i czy musisz jechać prosto, czy zawrócić. Znając mniej więcej magnetyczny kierunek jazdy i prędkość, można "mniej więcej" wyznaczyć pozycję (a konkretnie zmianę pozycji względem poprzedniej). Przykładowo, jeżeli wyjechałeś z Grudziądza na północ i jechałeś w tym kierunku przez godzinę z prędkością 100km/h, to znaczy, że jesteś w Gdańsku. Tyle że to "mniej więcej" jest bardziej mniej niż więcej. Taki system nazywa się nawigacją zliczeniową. W poważniejszych urządzeniach oparty jest jeszcze na akcelerometrach, dzięki którym wylicza dokładnie prędkość. Dzięki niemu system nie gubi pozycji przy krótkiej utracie sygnału z satelit (np. przy wjeździe do tunelu). Jednak na dłuższą metę błędy wskazań się kumulują i z każdą sekundą pozycja jest określana co raz mniej dokładnie. Jeżeli Twoja nawigacja nie widziała satelit od tygodni, to dokładność jej wskazań oparta tylko na kompasie będzie rzędu setek kilometrów. No w każdym razie błąd nie będzie większy niż jakieś 20000 km - zgadnij dlaczego;-)
Wracając do sedna: "0 satelit" wzięło się u Ciebie najprawdopodobniej dlatego, że pękł przewód sygnałowy od anteny wewnątrz metalowej stopki mocującej antenę, umieszczonej pod dachem pojazdu. Jak to naprawić, dowiesz się po przeczytaniu tego wątku. Pomocny może być mój post na 6 stronie.
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 13:35   #97
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Koledzy - moim zdaniem Arcziak pisze przy pomocy googletranslatora i na pewno nie jest "w miejscu Sosnowiec".

Arcziak - if you don't speak / write in Polish and you need help please write in English.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 11:16   #98
werty7
ford::amateur
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Dzierżoniów
Model: ford mondeo
Silnik: 1800
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Jak ominąłeś metalową kostkę żeby podłączyć przewód w stopce.Do którego kabla się wpinałeś aby sprawdzić przejście w kostce
werty7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 10:18   #99
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Nie omijałem metalowej kostki - przewierciłem się przez nią.
A jeżeli chodzi o kabel, to o ile dobrze pamiętam, kabel od satelity to jest ten cieńszy z dwóch (grubszy od radia). Trzeba się przebić do rdzenia gdzieś przed kostką i sprawdzić między nim a szpilką w kostce.

Ostatnio edytowane przez Skysailor ; 30-10-2013 o 10:21
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 10:20   #100
Jacob123
ford::beginner
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 27-09-2009
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witajcie,
Panowie mam taki problem z nawigacją,i mi już ręce opadają bo nie wiem co może nie działać, a mianowicie problem jest z brakiem satelit "no gps" wymieniłem:
-na nową stopkę, na innym mondeo działa na moim nie..
-na nowy bat, również na innym mondeo działa na moim nie..
- podejrzenie padło na kabel łączący stopkę z nawigacją (ten zielono-czarny) tylko ten pierwszy, od stopki do łączenia z drugą częścią w lewym słupku na drzwiami od kierowcy.. wymieniłem, na innym mondeo działa na moim nie..
Wszystkie możliwe części wymieniłem, i nadal no gsp.. Panowie co może być przyczyną?
Czy jest szansa że kabel od nawigacji (ta druga cześć, od słupka lewego nad szybą od strony kierowcy) odłączył się z tyłu nawigacji?? nie wyjmowałem jej jeszcze.. Proszę o pomoc.. bo już nie mam pojęcia..
Jacob123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.