Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2013, 09:29   #41
Durendal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2012
Model: Focus MK3
Silnik: Duratec Ti-VCT 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znaleźli problem u Ciebie odgłosu z silnika ?
Nie. Ja juz tez tego nie szukam. Posluchalem jeszcze innych filmikow na youtube i dalo sie slyszec ten odglos. Widac sa walniete paski rozrzadu z lipnego materialu. Tak bedzie. Nie mam zamiaru ruszac rozrzadu. Na pewno nie jest to pompa.

Durendal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 10:18   #42
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Nagrałem w moim Brouku dźwięk [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 13:19   #43
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nagrałem w moim Brouku dźwięk [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Słychać jak jęczy, też tak miałem. U mnie jak na razie po czyszczeniu paska nic nie słychać, oby tak dalej.


Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 20:57   #44
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Podbijam temat, po 2000 km dziwny dzwięk powrócił. Nie jest jeszcze tak głośny jak na początku, ale jest już słyszalny.
Nie podoba mi się, lubię jak silnik ładnie brzęczy, ale przecież nie będę co 2tys.km rozbierał osłonę i bawił się z paskiem. Jeszcze coś namieszam i rozwali się cały rozrząd.
Postanowiłem poszukać odpowiednika fordowskiego paska i napinacza i mam pytanie: może mi ktoś z Was zapodać fotke napinacza do mk3 1.6 TI-VCT?
Nie pamiętam już dokładnie jak wygląda i jaki ma sposób mocowania. Pasek mam juz zlokalizowany, ale napinacza nie, bo nie wiem jaki jest.

Za każdą podpowiedź byłbym wdzięczny.



Pozdrawiam
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 09:11   #45
FilipEbR
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Brzeziny
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 102
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Witam,

Jestem nie szczęśliwym posiadaczem Focusa '16 z silnikem 1.6 Ti-VCT 125km. Nieszczęśliwym bo zaraz po wyjechaniu z salonu i zrobieniu 80km cały olej silnikowy wyleciał na drogę a silnik się zatarł - wada fabryczna. ASO w ramach naprawy wymieniło mi oczywiście silnik, alternator, wszystkie uszczelki itp. został jedynie stary kolektor + osprzęt od klimy.

Wczoraj odebrałem wreszcie fokę i objechałem rodzinę jak trzeba - wcześniej chyba do salonu musiałbym zapraszać żeby pokazać co kupiłem. Jednak podczas jazdy powrotnej zauważyłem że silnik jęczy przy hamowaniu, dodawaniu gazu - zacząłem nasłuchiwać dziadostwa i ustaliłem że w okolicach 1000 obrotów słychać jęk. Nie jestem w stanie stwierdzić gdzie dokładnie w silniku bo nie mam nikogo do pomocy.

Przeglądając temat i odsłuc***ąc nagrania wszystko się zgadza tylko czy ten problem nie został już rozwiązany przez Forda? Minęło trochę czasu od kiedy powstał ten temat a foczki dostały lift. No chyba że mam teraz jakiś stary silnik założony :|

Czy ma ktoś taki silnik w polifcie i mógłby poratować? Wyobraźcie sobie moje nerwy w tym momencie...

P.s. Jeżeli znajdę kolejną usterkę w aucie teraz, to przysługuje mi wymiana na całkiem nowe auto - obecne nie będzie dalej naprawiane - tak więc..
FilipEbR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.