Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2013, 13:20   #41
Marqs75
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL Kombi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: ESP założone!

Witam
Przeciągnę temat z prostym pytaniem.
Jak sprawdzić czy jest ESP w FF FL kombi 2009, 2.0 benz, ?

Pytanie niby proste ale:
1. Sprzedawca (komis u dealera) twierdzi że jest
2. Ford Polska twierdzi że jest (na podstawie rocznika i wersji samochodu - podałem VIN) i sprawdzali na moją prośbę wyciąg z homologacji (inne serwis poznański podsunął pomysł by tam zajrzeć)
3. Brak pozycji ESP w menu komputera
4. Brak włącznika/wyłącznika ESP gdziekolwiek
5. Podczas odpalania/wyłączania samochodu brak na zegarach świecącej czy tylko mrugnięcia kontrolki. Czyli brak jakichkolwiek oznak widocznych że to cudo jest.
6. Mechanik (bez oględzin samochodu, ale z wyjaśnieniami jak wyżej) twierdzi że nie ma prawa być.
7. Posty które przeczytałem na tym forum i innym sugerują, że ESP nie ma prawa być.

Rzeczywistość jest taka, że w końcu nie wiem czy jest czy go nie ma.
Pomyślałem, że mogę poszukać fizycznie elementów wyposażenia sugerujące czy samochód jest wyposażony w ESP, tylko co konkretnie ? Może podpowiecie ?

Ponadto, nawet jeśli jest ESP i nie ma po nim śladu to kiedy kierowca ma wiedzieć że ESP się po prostu popsuje ?
Jutro znikam na urlop i pewnie dopiero we wrześniu będę drążył temat ale jeśli ktoś może mnie nakierować jak tą zagadkę wyjaśnić to proszę o pomoc.

Marqs75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 13:50   #42
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 361
Domyślnie Odp: ESP założone!

Podaj VIn pojazdu.
Jaki masz typ licznika: http://s41.radikal.ru/i094/1209/ae/bbb44e77b430.jpg taki?
Auta po FL nie miały przycisku fizycznego do włączenia i wyłączenia ESP.

ESP w momencie uszkodzenia zapala lampkę ESP która się świeci światłem ciągłym + komunikat. Brak kontroli może oznaczać, że ESP faktycznie brak albo ktoś go wyłączył np za pomocą elmconfig (chyba się tak da nie dam ręki uciąć).

Sprawdzić możesz najprościej jak się da kawałek śliskiego asfaltu najlepiej lekko pod górke i "zrywasz kapcia" i widzisz czy ESP się załączyło.
__________________
>>> MOJA FOKA <<<
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 13:51   #43
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,051
Domyślnie Odp: ESP założone!

Podaj VIN. Po lifcie raczej nie było samochodów bez ESP. Najprościej sprawdzić podłączając się do samochodu ELMconfigiem i sprawdzając jaki jest moduł sterujący ESP (BCM w nomenklaturze FF2 w ELMconfigu).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 14:35   #44
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: ESP założone!

Były, były. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam taki posiadam - brak ESP w menu komputera, nieaktywna kontrolka, a całość potwierdza ETIS. Żeby było ciekawiej - auto z pakietem Gold X, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, a na ESP sobie ktoś postanowił zaoszczędzić...

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 22-08-2013 o 14:36 Powód: Zbędne cytowanie
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 17:25   #45
m1strzunio
ford::amateur
 
Imię: Rafcio
Zarejestrowany: 27-07-2013
Skąd: Świdnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: ESP założone!

Hmm tylko się cieszyć że nie masz ESP ;-)

A sprawdzić można na dwa sposoby jak nie jesteś pewien:
- na luźnej nawierzchni zaciągnij ręczny, jak nic się nie dzieje to go nie ma,
- zobaczyć czy jest bezpiecznik od ESP
__________________
Ford Focus by Rafcio
m1strzunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 19:41   #46
Lechugr
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 FL ST-Line
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 86
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał Marqs75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Pomyślałem, że mogę poszukać fizycznie elementów wyposażenia sugerujące czy samochód jest wyposażony w ESP, tylko co konkretnie
Fizycznie to najłatwiej sprawdzić obecność czujnika obrotu. Znajduje się on pod siedzeniem pasażera we wzmocnieniu poprzecznym od tylnej strony. Jeśli jest pusta wtyczka jak u mnie to wszystko jasne.
Inny element widoczny to pompa ABS, czy inaczej stwierdzenie czy jest pompa ABS czy ESP. Zdjęcia oddające różnice w wyglądzie gdzieś były na forum. Ogólnie ESP jest nieco większa i ma bogatszą wtyczkę - wiązkę. Pompa jest widoczna w prawym górnym rogu przegrody czołowej patrząc od przodu auta (jak pamiętam pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika)

Ogólnie trochę tych MK2 FL bez ESP jeździ. Natomiast saloon jeśli wprowadza w błąd (świadomie lub nie) - to tego nie chce się nawet komentować
Lechugr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 17:35   #47
Marqs75
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL Kombi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: ESP założone!

Witam po krótkiej przerwie.
Dostałem już pomoc w VINie od forumowicza i tam nie ma żadnej informacji o ESP. Można oczywiście sprawdzić
wf0sxxgcds9u64712


Grinch... taki mam zegar jak pokazujesz na zdjęciu.

Wszystkim dziękuję za zainteresowanie i sprawdzę Wasze wskazówki choć w sobotę dostałem maila od sprzedawcy, gdzie potwierdził że jednak nie ma ESP w tym samochodzie. Pierwszy kupujący miał możliwość go odmówić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr
Marqs75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 19:29   #48
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,051
Domyślnie Odp: ESP założone!

Cytat:
Napisał Marqs75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
wf0sxxgcds9u64712
...
Nie ma ESP, jest natomiast ABS na wszystkie 4 koła:
4 Wheel Anti-Lock Braking System
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 13:42   #49
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: ESP założone!

Witam kolegów
Mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać.
A teraz moje pytanie co do montażu esp, kolega mayak pisał że trzeba wykonac calą instalację oraz przerobić wtyczke pompy abs. Ja w swoim samochodzie posiadam już fabryczną intalację czyli w kolumnie kierownicy wtyczka do czujnika położenia kierownicy, pod fotelem pasażera wtyczka do żyroskopu.
Czy w tym przypadku też muszę przerabiać wtyczke od pompy abs czy jest już gotowa wtyczka oraz zamontowana pompa abs/esp ? Jest jakas możliwość sprawdzenia tego bez rozbierania obudowy akumulatora i dostania się do pompy ?
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 14:08   #50
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: ESP założone!

wtyczka do pompy ABS jest zupełnie inna od wtyczki do pompy ESP, nawet pinów nie da się poprzekładać, trzeba lutować - czyli trzeba kupić pompę ESP i wtyczkę do niej
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
esp



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.