Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2013, 18:05   #1
Carmel
ford::beginner
 
Avatar Carmel
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Wejherowo
Model: Fiesta
Silnik: 1227
Rocznik: 95
Postów: 20
Domyślnie Kontrolka oleju się pali za długo

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem fiesty z 95 roku z silnikiem 1,3.
Problem jest tego typu,że gdy odpalam zimne auto,kontrolka oleju pali się dość długo po odpaleniu.Gaśnie po 10-15 sekundach.Na ciepłym gaśnie od razu.
Czyżby silnik się kończył?Czy może pompa oleju nie domaga?Lub jeszcze inne cholerstwo?


Ostatnio edytowane przez Carmel ; 18-07-2013 o 18:18 Powód: poprawki
Carmel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 18:34   #2
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

Dla spokojności sumienia możesz podjechać na warsztat i sprawdzić ciśnienie manometrem. Ale sądząc po wieku auta, to raczej już są luzy na panewkach wału i wałka, pompa też swoje przeżyła. Do tego gęsty olej i jest, jak jest. Jeżeli na mocno rozgrzanym silniku kontrolka nie 'mruga' na wolnych, to bym się za bardzo nie martwił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 20:20   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

Objawy odwrotne jak u innych. Chyba miska olejowa w dół, oczyszczenie smoka, powinno poprawić.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 21:00   #4
Carmel
ford::beginner
 
Avatar Carmel
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Wejherowo
Model: Fiesta
Silnik: 1227
Rocznik: 95
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla spokojności sumienia możesz podjechać na warsztat i sprawdzić ciśnienie manometrem. Ale sądząc po wieku auta, to raczej już są luzy na panewkach wału i wałka, pompa też swoje przeżyła. Do tego gęsty olej i jest, jak jest. Jeżeli na mocno rozgrzanym silniku kontrolka nie 'mruga' na wolnych, to bym się za bardzo nie martwił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wolnych jest spoko,jak już zgaśnie to już zgaśnie i się nie pojawia,nie mruga itp...czyli albo pompa,albo smoka wyczyścić...w sobotę jadę,wymienię olej i zobaczę co dalej...ogólnie auto jeździ i chodzi bez zarzutu,tylko to odpalanie po dobie nie ruszania i wtedy się pojawia ta kontrolka przez kilkanaście sekund..

Bump: Problem jeszcze jest taki,że auto nie przekracza granicy białego kwadratu,jeśli chodzi o temperaturę wody,ale tak jak wywnioskowałem z jazdy to widzę,że raczej termostat do wymiany i to też zrobię w sobotę.Zobaczymy co będzie i dam znać...chyba,że jakieś sugestie to piszcie...
Carmel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 21:12   #5
Lucek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

Miałem podobnie w fieście wymiana oleju i wyczyszczenie smoka pomogło tylko u mnie kontrolka na zimnym silniku świeciła sie koło minuty, u mnie niestety szla jeszcze woda do silnika co wykończyło auto

Ostatnio edytowane przez Lucek ; 18-07-2013 o 21:15
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 21:14   #6
Carmel
ford::beginner
 
Avatar Carmel
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Wejherowo
Model: Fiesta
Silnik: 1227
Rocznik: 95
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

Cytat:
Napisał luczyn89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem podobnie w fieście wymiana oleju i wyczyszczenie smoka pomogło tylko u mnie kontrolka na zimnym silniku świeciła sie koło minuty
To mi chłopie ulżyłeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...No zobaczymy jak będzie,podzielę się efektem i wiedzą jak zrobię.
Z wodą nic się nie dzieje na szczęścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.poziom oleju trzyma się w normie...

Ostatnio edytowane przez Carmel ; 18-07-2013 o 21:20 Powód: dopisek
Carmel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 10:40   #7
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Objawy odwrotne jak u innych. Chyba miska olejowa w dół, oczyszczenie smoka, powinno poprawić.
Może nie trzeba ściągać michy. Czasami wystarczy płukanie silnika przed wymianą oleju. Za PRL-u, kiedy to jeździło się na mineralnym syfie, takie praktyki były powszechne. Po płukance sporo glutów jeszcze schodziło.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 13:30   #8
Carmel
ford::beginner
 
Avatar Carmel
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Wejherowo
Model: Fiesta
Silnik: 1227
Rocznik: 95
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

ale czym płukać?
Carmel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 14:22   #9
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

Kiedyś robiło się to olejem wrzecionowym, dziś to dość droga impreza. Ale jest też np. to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja mieszam ropę z tanim olejem w proporcji 50/50, odpalam silnik na kilka minut, zlewam to ustrojstwo, zalewam świeżym olejem + nowy filtr, i gotowe.
Pewnie zaraz mnie ktoś zakrzyczy, że żadna ropa, bo nie ma właściwości smarnych itp. ale po to właśnie dolewam olej, żeby było smarowanie. Poza tym, np. pompy w dieslach są smarowane tylko ropą (ON, dla czepiających się szczegółów) i jakoś się kręcą setki tys. kilometrów.

Reasumując: warto to zrobić, kupując starsze auto, gdyż raczej nikt nie inwestuje w samochód, który idzie do "żyda", tylko jeździ na byle tanim syfie, robiąc przy tym przebieg rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tys. A zdrowy silnik, to czysty silnik.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 15:12   #10
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju się pali za długo

ja takie czyszczenie robię samą ropą tak silnika jak i skrzyni biegów wlewam do nagrzanego silnika i np.MK3 z przebiegiem około 400 tys. nie bierze oleju w firmie omega B ma 500tys.i zalewana jest pełnym syntetykiem i jest OK
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.