Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2013, 20:12   #61
sadziak
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-08-2012
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI 115 km
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-nie rozwiązany problem

Auto mam u mechanika właśnie. Układ był podpięty pod takie urządzenie(VAG?) I nie wykryło nieszczelności. Nie wiem jakie były parametry ale mówił mi że po podłączeniu nie było spadku ciśnienia(testowali dwa dni). Nie wykryli nieszczelnosci a jak ruszyłem w trase to po dwóch dniach nie chłodzi

Bump: Ja się nie znam a takie dostałem informacje.

Bump: U nich w zakładzie auto chodziło na wysokim i niskim ciśnieniu i było ok

sadziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 21:17   #62
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Zmień klimiarza...i niech ci to ktoś zrobi porządnie.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 16:11   #63
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Był u mnie ostatnio kolega który jest serwisantem klimy naprawiał ostatnio Galaxy MK2 w którym uchodził czynnik na korku przy osuszaczu on ma 2 uszczelniające oringi i zabezpieczony jest przed wyrzuceniem z układu pierścieniem segera wykonany jest z aluminium ma około 3 cm średnicy.Czas i korozja powoduje nieszczelność która uaktywnia się podczas pracy układu gdy pojawiają się różnice temperatur,nieraz jest tak że gdy zapodamy ciśnienie azotu 30atm. układ jest szczelny,zacznie pracować to się rozszczelnia właśnie na tym nieszczęsnym korku albo gorsza opcja na osi sprężarki.Nieraz aby zlokalizować taki jak twój przypadek trzeba się napracować.Powodzenia w naprawie i napisz koniecznie jak sobie poradziłeś,będzie to wskazówką dla potomnych.Pozdro Miro.

Ostatnio edytowane przez mirosław siedla ; 08-06-2013 o 11:07
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 15:14   #64
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

w kólko to samo, do znudzenia..
to jest układ zamknięty. Jak jest dziurka to nie bedzie działał bo spiepsza czynnik i zabezpieczenie nie pozwala załączyć sprężarki.

sprawdzanie próżni mogą sobie wsadzić, jak czynnik spiepsza to od ciśnienia a nie od podciśnienia. Podciśnienie zassa gumowe uszczelnienia i jest ok, klimaciarz liczy kaskę za maszyne za czynnik za naprawę.... , ale jak pójdzie ciśnienie 20-25 atm to dziurkę sobie.
moment znajdzie.

Jak spierdziela czynnik to układ sprawdzać na ciśnieniu ! a jak ubytek jest bardzo mały to dodać kontrastu i co jakiś czas poświecić układ aby pokazało dziurkę.

Ponadto do wszystkich - umyć chłodnicę klimatyzacji - porządnie, od tego zależy wydajność (oddawania ciepła) i nie zaszkodzi sprężarkę umyć dokładnie chemią, aby też oddawałą ciepło - w wielu auta oblepiona na grubo smarem z brudem (przegrzanie skraca jej życie).
Nie zapominać o oleju do układu! zwłaszcza jak wymieniamy części na nowe.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 06:26   #65
wiktoree
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Alhambra
Silnik: brt
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku

Witam
Sprzedałem już co prawda galaxy i jeżdżę Alhambrą 2,0 BRT 2007 r ale to podobny samochód więc liczę na Waszą pomoc. Problemem jest nieszczelna klimatyzacja, samochód jest obecnie rozebrany barwnik wpuszczony,ale znajomy mechanik nie może zlokalizować źródła nieszczelności. Może ktoś miał podobny problem prosiłbym o podawanie miejsc gdzie to cholerstwo może wyciekać,
Z góry dzięki
Pozdrawiam
wiktoree jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 15:12   #66
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

jak na przewodach nigdzie nie ma, to moze puszczać przez parownik (czyli w środku dechy z przodu a jeśłi masz tylną to z tyłu.)
miałem taki ból z alhambra, ale młodsza, cały kombajn klimatronika - klimatyzacji wymieniałem, bo każde napełnienie wystarczało na 3-4 tygodnie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.