Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2013, 21:30   #171
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

ELMConfig nie, a inne programy na elmie bazujące na odb2 pewno tak

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 22:07   #172
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Bardzo ładnie chodzi z Forscanem. Na pewno najdokładniej i najlepiej odczytuje kody błędów.
Choć np wersja 1.3.9 widziała wszystkie moduły zainstalowane w aucie i ładnie testy przeprowadzała wszystkich. Natomiast w wersji 2.0 u mnie nie widzi modułu poziomowania świateł. Wszystkie inne moduły widzi poprawnie i nawet CTM już się nazywa Central Time Module a nie GEM jak w poprzednich wersjach programu.
Podejrzewam że nowa wersja dużo lepiej rozpoznaje wersje auta, w moim przedlifcie nawet fabrycznie nie było poziomowania świateł i pewnie dla tego nie widzi tego modułu.
Natomiast błędy tak jak pisałem bardzo fajnie odczytuje, sporo ma też parametrów do odczytywania w czasie rzeczywistym. No i ma to czego nie ma żaden inny program, potrafi uruchomić test każdego modułu.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 10:20   #173
Gring
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Lublin
Model: FF mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Czy koledzy nie orientują się może czy ten kabelek nada się do mojego Focusa i będzie z nim współpracował bez żadnych przeróbek?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Gring jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 19:58   #174
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał Gring Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy koledzy nie orientują się może czy ten kabelek nada się do mojego Focusa i będzie z nim współpracował bez żadnych przeróbek?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Czy kolega porzeczytał ten wątek ?

Nie wiadomo o jakiego focusa chodzi, co chesz i jakim programem zrobić więc nie wiadomo o co pytasz.

Po obudowie i informacji że jest nowa płytka ciężko powiedzieć czy ten interfejs działa, jest podatny na przeróbki, etc.
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 22:26   #175
Gring
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Lublin
Model: FF mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Myślałem, że opis w stopce wystarczy. FF mk2 z silnikiem duratec he 145km. Chodzi mi o takie rzeczy jak odczytywanie błędów, adaptacja przepustnicy, czy testowanie poszczególnych części w razie awrii. Nie planuję niczego resetować, przeprogramowywać, ani wgrywać od nowa- nie wiem po co miałbym to robić. Chodzi mi o podstawowe rzeczy, za które mechanik kasuje po kilkadziesiąt złotych. Moje pytanie odnosiło się do tego czy ten model nie będzie potrzebował jakiś przeróbek i swobodnie będzie współpracował z autem
Gring jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 22:54   #176
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał Gring Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy koledzy nie orientują się może czy ten kabelek nada się do mojego Focusa i będzie z nim współpracował bez żadnych przeróbek?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z góry dziękuję za odpowiedzi
może tak, może nie
kto to wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


zacytuję co już napisałem w innym watku o elmconfigu:

pomyśl, tak na logikę: patrząc na zdjęcie czarnego pudełka z pomarańczową naklejką ELM327 NIE DA SIĘ NIE ZAGWARANTOWAĆ "Z RĘKĄ NA SERCU", że będzie działało, bo nikt tu nie jest wróżką, więc nie potrafi przewidzieć co skośne ludki tam włożyły do środka???
Jak można zapewnić, że jakieś skomplikowane urządzenie na pewno działa nie testując go uprzednio? no jak??
ja nie umiem takiej sztuki, może ktoś z szanownych kolegów potrafi?


Cytat:
Czy kolega porzeczytał ten wątek ?
ELMConfig pozwala dużo zrobić, ale to oznacza, że można też skutecznie uziemić auto, więc wskazane jest poczytać najpierw
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 20:35   #177
Gring
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Lublin
Model: FF mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Wystarczyło mi napisać- nie wiem czy zadziała. Kabel, który kupiłeś nie ma przełącznika MS/HS więc nie będzie obsługiwał funkcji dla MS. To ci być może zadziała, tamto na pewno nie. Ale lepiej jest odsyłać do kilkunastu wątków, gdzie odsyłają do jeszcze starszych wątków i tak można dotrzeć do pierwszego postu w internecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problemem tego typu wątków jest to, że brak w nich informacji, które byłyby pogrupowane albo chociaż uporządkowane. No ale dzięki za chęci.
Gring jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 21:22   #178
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał Gring Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczyło mi napisać- nie wiem czy zadziała. Kabel, który kupiłeś nie ma przełącznika MS/HS więc nie będzie obsługiwał funkcji dla MS.....
Problem tego typu postów jak Twoje polega na tym, że nie zabierasz się za czytanie z jakimś planem tylko z nastawieniem, że na pewno nic to nie da (bo strasznie tego dużo i nie uporządkowane...)... Jak choć pobieżnie zerknąłeś do tego wątku, to powinieneś dostrzec, że wystarczy wybrać posty mayaka albo moje i znajdziesz odpowiedzi na praktycznie każde swoje pytanie. I to pewnie po kilka razy...
Wybacz, ale jak Tobie ma prawo nie chcieć się czytać długiego wątku, to my mamy prawo nie mieć ochoty odpowiadać po raz 10 na to samo pytanie....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 21:38   #179
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Amen....
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2013, 12:52   #180
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybacz, ale jak Tobie ma prawo nie chcieć się czytać długiego wątku, to my mamy prawo nie mieć ochoty odpowiadać po raz 10 na to samo pytanie....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po prostu piękne
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.