Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2013, 20:35   #1
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Dziwnie (nie)zapala

Witam kolegów.
Przejechałem dzisiaj trasę 250km, zostawiłem auto na 5 godz.
Przyszedł czas powrotu, więc wchodzę do auta zapalam i...... "łapnłął" od strzała, ale momentalnie zgasł. Drugi raz to samo, za trzecim razem odpalił bez problemu więc wylot na A4 i kierunek dom. Zgłodniałem, a tu po drodze KFC, Zatrzymałem się, posiliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i dalej w drogę. Wsiadam, zapalam i.... powtórka z rozrywki.
Po przekręceniu kluczyka na "rozruch" rozrusznik kręci, silnik słychać i czuć że łapie natchmiast, ale po puszczeniu kluczyka silnik zatrzymuje się. Co ciekawe, co 4-5 raz silnik nie gaśnie, a kręci się z prędkością 350-400(słownie: czterysta) obr/min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Kręci się równiuteńko, bez szarpań, ale ujawnia się CAŁKOWITY brak reakcji na pedał gazu. Kontrolki odpowiednio gasną i niby jest wsio w porządku. Nie wyświetla ŻADNYCH błędów.
Po 20-25 próbie rozruchu silnik zapalił jak gdyby nigdy nic, bez żadnych problemów. Nie gasiłem już i dojechałem do domu. Wyłączyłem i próbowałem odpalić, sytuacja się powtórzyła:
- gaśnie, gaśnie, gaśnie, gaśnie, pracuje 400obr/min, gaśnie.......
Z pomocą ELM327 sprawdziłem co tam piszczy. GEM, HEC, i PCM mówią, że całkowity u nich brak błędów.
Po ok 20 minutach próbuję znowu i...... zapala dziesiąty raz bez najmniejszych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Silnik 2.0 TDCI. Do tej pory nie miałem ŻADNYCH, ale to absolutnie żadnych z nim problemów. Teraz również, jak odpalił pod KFC, nie objawił się jakikolwiek z nim problem w trakcie jazdy.

Konkluzje:
- Problem z odpaleniem zaraz po wyłączeniu eliminuje (moim zdaniem) problem z paliwem (ew. cofanie);
- Problem z odpaleniem po 5 godz. postoju eliminuje "jakieśtam" usterki związane z temp. silnika.
- Brak jakichkolwiek błędów mówi, że wszystko jest OKGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Jutro miałem go zawieźć na obserwację, ale on tego nie chce i się naprawa, odpalił 10 razy pod rząd bez zająknięcia.

I teraz sakramentalne (lubiane przez wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)pytanie: "co to może być???" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(moja szklana kula jest w naprawie, może Wasze działają? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Pozdrawiam

amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2013, 22:38   #2
erniio
ford::average
 
Avatar erniio
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Stargard
Model: VW GOLF
Silnik: 1.6 TDI (105KM)
Rocznik: 2011
Postów: 105
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

Może się zapowietrza?
erniio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 01:29   #3
dj_rush
ford::beginner
 
Avatar dj_rush
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: Kwidzyn / Warszawa
Model: Focus Titanium + Denso
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

A kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Może tankowałeś gdzieś na trasie i trafiło się lewe paliwo?
__________________
Było: 148 KM i 399 Nm. Jest: 163 KM i 423 Nm
dj_rush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 04:55   #4
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

Cytat:
Napisał dj_rush Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Może tankowałeś gdzieś na trasie i trafiło się lewe paliwo?
Filtr wymieniony 7 tys. km temu. Paliwo tankowane na tej samej stacji od lat.
Cytat:
Napisał erniio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może się zapowietrza?
Opisane objawy raczej na to nie wskazują (moim zdaniem).

Pytania pomocnicze:
- Czy wadliwa praca czujnika położenia wałka rozrządu (tudzież wału korbowego) zostawia jakiś błąd w PCM?
- Czy tenże błąd będzie widoczny poprzez ElmConfig? Jeli nie, to w jakim programie się ujawni (przy pomocy ELM327)?


Podczas porannego spaceru z piesem (6:35) próbowałem odpalić fokę. Trzy razy pod rząd bez najmniejszego zająknięcia zapalił.

Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 12-06-2013 o 05:36
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 09:25   #5
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

Powiem to co wiem, a wiem że w mojej foce w warsztacie ustalili że mam do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu, tak wskazywał komputer. Przyczyną u mnie były nierówne obroty silnika zaraz po odpaleniu. Ale nigdy mi nie zgasł. Także jeżeli czujnik byłby walnięty wyszło by na kompie. Znajomy również z tym że ma bmw wadliwy czujnik również wykazał komputer
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 16:57   #6
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

Kolego nie chce mi się ponownie pisać więc wrzucę link do swojej historii z działu diesel. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dodam tylko że zawór wyczyszczony i zaślepiony profesjonalną zaślepką z alle... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochód lepiej się zbiera i nie kopci za to problem z odpalaniem pozostał nierozwiązany.

Ostatnio edytowane przez Forfiter2012 ; 13-06-2013 o 08:15
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 22:04   #7
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

Cytat:
Napisał Forfiter2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wrzucę link do swojej historii z działu diesel
Link nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 08:17   #8
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

Wczoraj bylo OK nie wiem czemu przestal dzialac. Poprawilem teraz u mnie jest dobrze.

PS. Przepraszam za brak polskich znakow.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2013, 21:42   #9
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

Witam.
Od dwóch dni zapala za każdym razem, nic złego się nie dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2013, 10:12   #10
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Dziwnie (nie)zapala

Cytat:
Napisał amoebaFCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro miałem go zawieźć na obserwację, ale on tego nie chce i się naprawa, odpalił 10 razy pod rząd bez zająknięcia.
Przestraszył się skalpela i postanowił nie robić ci już "psikusów" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.