Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2013, 21:11   #31
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Dzięki kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to przez przypadek wyszło podczas nadmiernego użycia płynu czyszczącego silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam

dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 23:02   #32
Durendal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2012
Model: Focus MK3
Silnik: Duratec Ti-VCT 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Widzę że mój temat nabrał pod moją nieobecność niezłego tempa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja przejechałem 9000 km. Dzwiek jak byl tak jest. Ale doszedl mi kolejny problem, przy cofaniu, gdy lekko na półsprzęgle ruszałem mase samochodu, było słychać wibracyjny dzwiek i czuc to było na pedale troche. Okazalo sie, ze podejrzanie zurzyło sie w pewnych miejscach sprzeglo, chociaz jezdze bardzo delikatnie a focusem 1 przejechalem 130tys bez ruszania sprzegla. Wymienili sprzeglo na nowe, na razie jest spokoj, ale strach normalnie sie cofac. Nie wiem czy to bylo zle zamontowane sprzeglo w fabryce, czy wał jest krzywy i docisk nie rownomierny. Zobaczymy jak sie to potoczy.

Dobrze wiedziec ze jeczenie na wolnych obrotach to sprawa w miare normalna w tym samochodzie. Myslalem ze moze wymiana sprzegla pomoze bo wpadalo w wibracje przy pewnych obrotach, ale to nie to. Wiec najpewniej macie racje, ze to z paska (choc byl u mnie wymieniany na samym poczatku, ale moze te wszystkie paski tak maja).
Durendal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 00:49   #33
bury22
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Szczecin
Model: Focus III
Silnik: 1.6 i 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 153
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

ja miałem przy ruszaniu na półsprzęgle też dziwny odgłos ze sprzęgła , w bemo powiedzieli że problem jest im znany i jest to łożysko wysprzęglika . Wymieniają sam element , a jak zdążył napsuć , całe sprzęgło .
__________________
Moja obecna instalka --->http://forum.fordclubpolska.org/show...94#post1860094
Car Audio Setup :
Radio- Clarion HX-D2
Głośniki przód : Swans TN28 RS / Tec LS120 / Tec LS185
Subwoofer : Brax 10.1
Wzmacniacze : ARC-Audio SE 4200 / U-Dimension Pro 10.4 v2 / DLS Ultimate A6 / U-Dimension Pro 3.4 v2 / Orion HCCA 225
bury22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 08:52   #34
Durendal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2012
Model: Focus MK3
Silnik: Duratec Ti-VCT 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał bury22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem przy ruszaniu na półsprzęgle też dziwny odgłos ze sprzęgła , w bemo powiedzieli że problem jest im znany i jest to łożysko wysprzęglika . Wymieniają sam element , a jak zdążył napsuć , całe sprzęgło .
Zmienili mi sprzeglo ale nie wiem czy wysprzeglik tez... Podasz mi prosze numer do tego Bemo? Zadzwonie moze do nich i pojade do siebie
Durendal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 14:21   #35
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Byłem wczoraj w serwisie w sprawie m.in. tego dźwięku wydobywającego się z silnika.Także powiedziałem serwisantowi że dźwięk może wydobywać się z paska rozrządu.Po oględzinach serwisanta stwierdził jednoznacznie ,że to nie pasek rozrządu czyścili, myli i nić dźwięk jak był tak dalej jest.Osłuchali go stetoskopem i stwierdzili że pompa wody do wymiany.Czekam na telefon z serwisu jak będą mieli części to zadzwonią. Dam znać jak mój problem rozwiąże się.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 15:23   #36
Adax0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus mk1
Silnik: 1600
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... i stwierdzili że pompa wody do wymiany...
Przyglądam się temu wątkowi i powiem, że słyszałem od znajomego pracującego w serwisie o tym, że serwisy wymieniają na gwarancji co się tylko da i że mają w tym interes...
Adax0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 15:31   #37
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał Adax0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyglądam się temu wątkowi i powiem, że słyszałem od znajomego pracującego w serwisie o tym, że serwisy wymieniają na gwarancji co się tylko da i że mają w tym interes...
Oczywiście, jak faktura po wymianie części i robocizny idzie do ford polska, to mogą tak w kółko.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 16:20   #38
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Osłuchali go stetoskopem i stwierdzili że pompa wody do wymiany....
Gdybym sam nie walczył z jękiem, to bym uwierzył. Ale żeby ściagnąć osłonę paska rozrządu trzeba zdemontować koło od pompy wodej (4 śruby) a to wiąże się ze ściągnięciem paska (pompa wody, alternator). I jak mając już ściągniety pasek to uruchomiłem na moment aby sprawdzić czy to pompa nie jęczy ( czytałem tu na forum że właśnie pompe zmieniają) i jęczało dalej. Dlatego skupiłem się na pasku rozrządu. Więc wydaje mi się, że coś kręcą z ASO, bo mając zdjętą osłone paska rozrządu musieli też demontować koło od pompy i ściągać pasek (chyba, że silnik 125km różni się od 105 budową). A to już prosta droga do sprawdzenia pompy w parę sekund a nie osłuchiwać auto stetoskopem.
Być może się mylę, nie jestem serwisantem ani mechanikiem, poczekajmy i zobaczmy jak się sprawa potoczy.




Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez dogman ; 01-06-2013 o 17:55 Powód: ortografia ;)
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 20:28   #39
Durendal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2012
Model: Focus MK3
Silnik: Duratec Ti-VCT 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem wczoraj w serwisie w sprawie m.in. tego dźwięku wydobywającego się z silnika.Także powiedziałem serwisantowi że dźwięk może wydobywać się z paska rozrządu.Po oględzinach serwisanta stwierdził jednoznacznie ,że to nie pasek rozrządu czyścili, myli i nić dźwięk jak był tak dalej jest.Osłuchali go stetoskopem i stwierdzili że pompa wody do wymiany.Czekam na telefon z serwisu jak będą mieli części to zadzwonią. Dam znać jak mój problem rozwiąże się.
To nie pompa. Wymienili mi ja po 250km (nowe auto), nic nie dalo. To pudlo.
Durendal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 20:57   #40
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk silnika na jałowych obrotach Duratec 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał Durendal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie pompa. Wymienili mi ja po 250km (nowe auto), nic nie dalo. To pudlo.
Znaleźli problem u Ciebie odgłosu z silnika ?
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.