Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2013, 19:36   #851
jankosek
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: krk
Model: mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

a tak nieśmiało zapytam wkładasz tam ta plytke gdzie byla mapa ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wez wypal imgburn , no nie ma bata musi zaskoczyc !!

jankosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 20:18   #852
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jankosek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak nieśmiało zapytam wkładasz tam ta plytke gdzie byla mapa ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
śmiało odpowiem, że wkładam tam gdzie trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na cd jest jeden katalog i w nim podkatalogi. może czegoś nie ma? jakiegoś pliku startowego czy cos?
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 22:38   #853
prsp
ford::average
 
Avatar prsp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Titanium MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM z PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 64
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał prsp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nową mapę mam od dziś podobnie jak zdaję się TY.
Po włożeniu, zaktualizowaniu itp wszystko się właściwie wyświetla, nowe ulice, POI itd, wszystko super, po za jednym: trasę wyznaczy tylko wówczas, gdy jest ona w promieniu ok 3km od punktu aktualnego. Dalej już nie. Mieli, mieli, mieli i nic. Po chwili słychać że laser już dalej nie ma ochoty czytać.
Robiłem resety do ustawień fabrycznych, odpinanie aku, ciągłe przekłądanie starej i nowej płyty i za każdym razem to samo. Stara 2009 wyznacza najdalsze trasy w Polsce i Europie w kilka sekund. Nowa tylko do około 3km.
Sp5.3 wgrany przed tygodniem i na tej starej mapie nie zauważyłem jakichkolwiek problemów.
A na nowej... jw?
No i sprawa sama się rozwiązała. Postanowiłem zostawić płytę w napędzie na noc, bo już nie chciało mi się jej wyjmować. Jakież było moje zdziwienie następnego dnia rano, gdy się okazało, navi wyznacza już każdą dowolną trasę w ciagu kilku sekund. A tyle wcześniej cudowałem, odpinanie aku, resety, wahlowanie płytami... I nic. A tu przez przypadek zadziałało samo. Navi potrzebowała chyba paru godzin żeby dojrzeć?
Dziwne to urządzenie, dziwne...
prsp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 06:37   #854
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał prsp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Navi potrzebowała chyba paru godzin żeby dojrzeć? Dziwne to urządzenie, dziwne...
Po godzinie mondek zasypia całkiem ,więc jak już to max kilkudziesięciu minut
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 10:20   #855
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał prsp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i sprawa sama się rozwiązała. .... Navi potrzebowała chyba paru godzin żeby dojrzeć?
Dziwne to urządzenie, dziwne...
Jak ja wgrywałem nową mape myślisz że było tak raz ciach i działa??Nieeeee, nie tak od razu...Wgrałem nowy soft, wkładam mape i nie widzi jej.Więc musiałem wyjąć, zgasić auto i jeszcze raz ... no i zobaczył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mapa się potem instalowała...klikam na mape i krzyczy: pleas insert correct coś tam...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dopiero po ponownym odpaleniu auta .... działa do dziś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Płytka nie wyciągana ponad 2 lata może kurzem zarosło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może czegoś nie ma? jakiegoś pliku startowego czy cos?
Wgraj soft najnowszy 5.3 i nie kombinuj...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 10:22   #856
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

może mi ktoś powiedzieć jak z tą aktualizacją 5.1! Niby wszystko robie jak trzeba a z cd nie startuje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zadam jeszcze jedno pytanie:
Chciałbym kupić dvd z mapami 2013 a moja stara dvd to 2008 z aktualizacją 5.0.
Czy musze po kolei aktualizować 5.1; 5.3? Czy tylko wkładam nowe mapy 2013 a aktualizacje są juz zawarte na dvd 2013?

Bump:
Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wgraj soft najnowszy 5.3 i nie kombinuj...
Super odpowiedz!!! dzięki! a w poście pierwszym napisane jak byk wyraźnie że potrzebna jest mapa minimum 2009!
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 10:43   #857
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super odpowiedz!!! dzięki! a w poście pierwszym napisane jak byk wyraźnie że potrzebna jest mapa minimum 2009!
No to masz mape 2013 kupioną czy nie? Jak nie to jasne że nie rób do 5.3...myślałem że masz już 2013 kupioną a starą masz 2008...ehh sorry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 11:29   #858
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

jeszcze nie mam kupionej 2013. To w takim razie nawet jak juz kupię mapy 2013 to trzeba zrobić te aktualizację 5.3? Czy ta mapa 2013 ma w sobie zawarte wszystkie aktualizacje?

Głównie mi chodzi o rozwiązanie mojego problemu związanego z brakiem reakcji mojej navi na aktualizację 5.1... :/
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 12:36   #859
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Płyta 2013 zawiera tylko aktualizację softu do navi i to do wersji wyższej niż sp 5.3. Ale NIE zawiera oprogramowania systemowego.
Czyli pewnie zniknie Ci błąd podpowiedzi miejscowość i ulic, ale nie uzyskasz pozostałych"benefitów", jak poprawa jakości dźwięku, czy eliminacja zawieszeń konsoli.
Ale jak już kupisz mapy 2013, to możesz od razu przeskoczyć do SP 5.3 (bez kroków pośrednich ).
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 12:37   #860
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta mapa 2013 ma w sobie zawarte wszystkie aktualizacje?
Mapa to co innego a soft navi to co innego
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.