Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2013, 22:22   #181
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

myślę że nie ma co dywagować tylko :
-jak ktoś ma problem ze spadkiem mocy
-jak ktoś ma problem z szarpnieciem na zimnym
powinien jechać na aktualizację a serwis już powinien wiedzieć o co chodzi. W koncu pokupowaliśmy nowe samochody by się nimi cieszyć a nie doktoryzować się na nichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na pewno aktualizacja softu obecna eliminuje oba te problemy.

lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 07:21   #182
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał aerostar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kontynuując wątek wersji oprogramowania, przyszło mi do głowy jeszcze jedno dość logiczne wytłumaczenie tego zamieszania z wersjami. Być może HW i APP wyświetlane w trybie testowym dotyczą modułu GEM sterującego pracą wskaźników i lampek, a nie modułu PCM sterującego pracą silnika i innych ważnych podzespołów. Oprogramowanie modułu GEM też chyba można aktualizować, ale robi się to rzadko i raczej nie bez potrzeby. To tłumaczyłoby dlaczego:
  • te same numery wersji przewijają się w autach z silnikami TDCi, które raczej nie używają tego samego programu do sterowania silnikiem
  • dlaczego mimo aktualizowania programu do PCM te numery się nie zmieniają (jak u mnie)
  • dlaczego ktoś kto dużo wcześniej aktualizował oprogramowanie w PCM (jak mmisza) ma nowszą wersję niż ktoś kto robił to ostatnio (jak lag3)

Jeżeli mam rację to oznaczałoby niestety, że nie możemy bez żadnych narzędzi porównać naszych wersji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

Podoba mi się co napisałeś, być może masz rację co do modułów. Czas pokaże jak to na prawdę jest, musi minąć jeszcze trochę czasu zanim z naszymi autami będzie można robić wszystko jak np. w Leon II (ustawianie parametrów podpinając "komputer" i zmienianie oprogramowania)


Pozdrawiam
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 09:44   #183
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał aerostar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GEM też chyba można aktualizować, ale robi się to rzadko i raczej nie bez potrzeby. [/LIST]Pozdrawiam
AERO GEM-a też można aktualizować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wiem bo wymusiłem taki upgrade + upgrade reszty bebechów odpowiedzialnych za pracę układów "wewnątrz auta" ponieważ mój pilot od centralnego zamka raz działał a raz nie. Serwis kręcił nosem bo twierdził że nie ma to związku ale ustąpili po tym jak problemy zniknęły.
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 11:31   #184
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AERO GEM-a też można aktualizować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wiem bo wymusiłem taki upgrade + upgrade reszty bebechów odpowiedzialnych za pracę układów "wewnątrz auta" ponieważ mój pilot od centralnego zamka raz działał a raz nie. Serwis kręcił nosem bo twierdził że nie ma to związku ale ustąpili po tym jak problemy zniknęły.
Prawdopodobnie właśnie dlatego masz już wersję AT, a ja dopiero AK. To nawet pasuje do mojej "teorii" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 13:30   #185
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Też mam ten sam problem z zamykaniem z pilota , byłem w styczniu w serwisie powiedziano że baterie i pilotach są ok , nadawanie też.Tyle mi pomogli a dalej męczę się z zamykaniem drzwi przez kilkukrotne naciskanie pilota.Serwis Ch. opole

Ostatnio edytowane przez bonzo000 ; 30-05-2013 o 13:33
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 15:25   #186
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

u mnie było tak:
-problem z pilotem i otwieraniem/zamykaniem=aktualizacja w styczniu/załatwione
-problem z szarpnięciem na zimnym=aktualizacja w maju/załatwione
lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 18:04   #187
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam ten sam problem z zamykaniem z pilota , byłem w styczniu w serwisie powiedziano że baterie i pilotach są ok , nadawanie też.Tyle mi pomogli a dalej męczę się z zamykaniem drzwi przez kilkukrotne naciskanie pilota.Serwis Ch. opole
bonzo000 podbij na aktualizację i skończy się Twój irytujący problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ja jadę we wtorek na "szarpanie na zimnym" i zobaczymy jak będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s Najgorsze jest w tym wszystkim to że serwisy nie wymieniają wiedzy miedzy sobą - mają wspólny system i widzą z jakimi zgłoszeniami przybywają użytkownicy ale mimo tego nie konsultują się ze sobą - niewiarygodne ale prawdziwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..... dobrze że jest takie forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

MiszA

Ostatnio edytowane przez mmisza ; 30-05-2013 o 18:07
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 16:19   #188
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonzo000 podbij na aktualizację i skończy się Twój irytujący problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ja jadę we wtorek na "szarpanie na zimnym" i zobaczymy jak będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s Najgorsze jest w tym wszystkim to że serwisy nie wymieniają wiedzy miedzy sobą - mają wspólny system i widzą z jakimi zgłoszeniami przybywają użytkownicy ale mimo tego nie konsultują się ze sobą - niewiarygodne ale prawdziwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..... dobrze że jest takie forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

MiszA
Odezwij się jak wrócisz z serwisu, żebym miał jakieś potwierdzenie, że taka aktualizacja faktycznie jest. Na początku marca usłyszawszy na forum, że są aktualizacje, pojechałem do serwisu, a tam okazało się, że niczego nowego nie ma. Dzisiaj kontaktowałem się ponownie i powiedziano mi, że bez połączenia z samochodem nie można tego sprawdzić, ale z ich obserwacji wynika, że raczej nadal nie ma nowej "kalibracji do Ti-VCT", więc muszę zachować pewną powściągliwość.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 14:05   #189
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał aerostar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odezwij się jak wrócisz z serwisu, żebym miał jakieś potwierdzenie, że taka aktualizacja faktycznie jest. Na początku marca usłyszawszy na forum, że są aktualizacje, pojechałem do serwisu, a tam okazało się, że niczego nowego nie ma. Dzisiaj kontaktowałem się ponownie i powiedziano mi, że bez połączenia z samochodem nie można tego sprawdzić, ale z ich obserwacji wynika, że raczej nadal nie ma nowej "kalibracji do Ti-VCT", więc muszę zachować pewną powściągliwość.
Jestem po serwisie i tak:
aktualizacja PCM jest aktualna nie mam obecnie nowszej, jedynie zaktualizowali mi "centralkę" odpowiedzialnego za obsługę pilota i wewnętrznych elementów sterowania.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 14:25   #190
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po serwisie i tak:
aktualizacja PCM jest aktualna nie mam obecnie nowszej, jedynie zaktualizowali mi "centralkę" odpowiedzialnego za obsługę pilota i wewnętrznych elementów sterowania.
Dzięki za info.

A kiedy ostatnio (skutecznie) aktualizowałeś PCM? Ja robiłem to we wrześniu, a teraz na początku marca znowu sprawdzałem i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.