Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2013, 15:41   #991
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Napiszę tutaj bo nie bardzo wiedziałem gdzie.

Mam taki problem że mam laptopa bez portu COM a jak wiadomo vag potrzebuje tego portu do połączenia się z samochodem przez emulację z usb, jest jakiś programik żeby stworzyć wirtualny port COM w laptopie a co za tym idzie podłączenie się przez USB?

jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 20:00   #992
miketg
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: galaxy mkI
Silnik: 2.0 dohc + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 148
Domyślnie Odp: Błąd 1314 co oznacza?

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jakis błąd sporadyczny, nie masz szyby CAN, wykasuj i OK! Zobacz czy błąd powróci.
Czy nie pomyliłeś sie w spisaniu numeru błędu?
W tym tygodniu postaram się jeszcze raz podpiąć auto pod inny komp i zobaczyć co jest grane. Dzięki za informację, pozdro.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-05-2013 o 09:48
miketg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 22:34   #993
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał jedi6667 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napiszę tutaj bo nie bardzo wiedziałem gdzie.

Mam taki problem że mam laptopa bez portu COM a jak wiadomo vag potrzebuje tego portu do połączenia się z samochodem przez emulację z usb, jest jakiś programik żeby stworzyć wirtualny port COM w laptopie a co za tym idzie podłączenie się przez USB?
Są kabelki diagnostyczne nie tylko na USB, ale do gniazda RS232, a takie masz...
np.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 07:12   #994
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Niestety w laptopie mam tylko wyjścia usb i jedno na monitor zewnętrzny i inne kable niż na usb nie wchodzą w rachubę, czytałem gdzieś że są przejściówki z usb na com.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-05-2013 o 09:40 Powód: Zbędne cytowanie
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 08:48   #995
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Nie wiem gdzie problem, co kombinujesz z tym COMami, jakoś źle zrozumiałem, że nie masz USB? Masz gniazdo USB, to kupujesz do niego odpowiedni interfejs i po sprawie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 14-05-2013 o 08:58
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 18:43   #996
SP-LPC
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Puławy
Model: Galaxy Mk2 Ghia
Silnik: 2.3
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Ok. Im więcej czytam tym bardziej się w tym wszystkim gubię. Już nie potrafię dokładnie połapać się co i jak, więc wybaczcie, że pisze pewnie setne pytanie tego typu, ale inaczej chyba śmierć mnie zastanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód jest opisany. Skrzynia automatyczna. Szukam kabla do diagnostyki. Najlepiej takiego co pójdzie z wersją 704.1 (bo podobno nie wszystkie pójdą), chyba że jest jakaś rekomendacja wersji starszych. Kwestia też czy przez USB można zrobić to samo co prze COM, bo gdzieś padło stwierdzenie, że jeżeli kabel jest przez COMa to można więcej rzeczy poustawiać. Podobno też starsze wersje miały mniej opcji niż nowsze? Czy np. takie coś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest warte świeczki? Sprzedawca podaje Alhambre, Sharana, ale nie ma Galaxa. To znaczy, że z Galaxem nie będzie pracować?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę wyprowadź mnie ktoś z tej studni! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SP-LPC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 23:17   #997
DonPedro69
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-05-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK2; Focus MK3
Silnik: 2.0 Zetec 130KM; 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 09/1996; 05/2014
Postów: 28
Domyślnie Odp: Powracający jak bumerang błąd P0171 - co zrobić

Mam bardzo podobny problem w zagazaowanym Mondeo mk2 (1996).

Ostatnio edytowane przez DonPedro69 ; 19-05-2013 o 09:08 Powód: Utworzyłem nowy wątek - podpinanie się pod cudzy uważam za nie w porządku ;)
DonPedro69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 13:09   #998
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam
Posiadam VCDS-a LITE 1.1,zakupilem kabelek od Viakena i nie chce mi się połączyć z interfejsem... Port ustawiony ale jakby nie widział kabelka- pisze tak:
Port Status: OK
Interface :Not Found!
Czy ktoś z kolegów mial kiedyś taki problem? Prosze o poradę...
Pozdrawiam..
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 13:42   #999
rutek-wat
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Panowie -robicie mega rzeźbę w tych kablach. Jeśli chcecie kupić dobry kabel w którym nie będziecie mieli problemu z komunikacją z poszczególnymi modułami auta to propozycja moja jest jedyna możliwa:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie piszę tego żeby sprzedać ten kabel - bo nie zależy mi na tym. Przez wiele lat jeździłem VAGami - byłem modem na leonclub.pl - i piszę to z doświadczenia.

Cytat:
Napisał jedi6667 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napiszę tutaj bo nie bardzo wiedziałem gdzie.

Mam taki problem że mam laptopa bez portu COM a jak wiadomo vag potrzebuje tego portu do połączenia się z samochodem przez emulację z usb, jest jakiś programik żeby stworzyć wirtualny port COM w laptopie a co za tym idzie podłączenie się przez USB?
Jeśli już masz kabel na rs232 a w lapku masz tylko usb - to muisz kupić przejściówkę z usb na rs232. I potem emulować poszczególne COMy

Bump:
Cytat:
Napisał bulik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Posiadam VCDS-a LITE 1.1,zakupilem kabelek od Viakena i nie chce mi się połączyć z interfejsem... Port ustawiony ale jakby nie widział kabelka- pisze tak:
Port Status: OK
Interface :Not Found!
Czy ktoś z kolegów mial kiedyś taki problem? Prosze o poradę...
Pozdrawiam..
Oznacza to że kabel nie widzi kabel nie widzi auta- albo uszkodzony kabel albo ktoś mógł specjalnie "przenieść" piny kabla.

Bump: Jeśli chodzi o wersje VAGa - wersja 704.1 jest polecana ponieważ od tej wersji nie ma problemu z komunikacją ze sterownikami w "nowych" autach. Czym młodsze auto to do komunikacji ze wszystkimi sterownikami wymaga nowszej wersji oprogramowania. Od tej wersji również można "sprawdzić" przebieg auta zczytując sterownik pompy.
Starszych wersji nie polecam. Wiele "dłubania" efekt marny.
I najważniejsze - kupując klony VAGa, VCDSa pamiętajcie że dany kabel (chodzi mi o kable współpracujące z nowszymi wersjami oprogramowania) współpracuje z dedykowaną wersją softu. Podłączenie go pod inny może grozić spaleniem kabla.

Ostatnio edytowane przez rutek-wat ; 28-05-2013 o 13:50
rutek-wat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 23:34   #1000
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał bulik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Posiadam VCDS-a LITE 1.1,zakupilem kabelek od Viakena i nie chce mi się połączyć z interfejsem... Port ustawiony ale jakby nie widział kabelka- pisze tak:
Port Status: OK
Interface :Not Found!
Czy ktoś z kolegów mial kiedyś taki problem? Prosze o poradę...
Pozdrawiam..
Jesli status portu OK to komp i program widzi kabelek, masz go zresztą w Menadżerze Urządzeń, trzeba teraz uzyskać połączenie z autem, czyli wetkać w OBD2 i właczyć zapłon.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 28-05-2013 o 23:42
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.