Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2012, 20:34   #81
Bodziooo
ford::amateur
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-07-2012
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0i HE Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Witam wszystkich przegrzanych,
klima nie chodzi, tak jak u bardzo wielu. Świeżo nabita i błędów nie wykazuje. Po zmostkowaniu stycznika klimy - sprzęgło łapie i sprężarka kręci. Po zmostkowaniu przekaźnika wiatraka - wiatrak kręci aż miło. Bezpieczniki wszy OK!
Czy przyczyna może być w termostacie? Zimą mam silnik niedogrzany i przy dłuższej jeździe nieźle można zmarznąć (szkoda, że nie latem). Latem temp. silnika jest ok. Strzałka stoi pionowo i ani drgnie. A wiatrak chyba się nigdy nie załącza.

Bodziooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 10:39   #82
mrfynn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Brak wentylacji i klimatyzacji klimatronic .

Witam, otóż moje mondeo spotkała niemiła sytuacja. Gdy włączyłem zapłon po chwili zaczął wiać nawiew (na nogi) i żaden przycisk nie działa, wgl nie reaguje na nic. Posługując się radami z innego tematu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie uzyskałem na to odpowiedzi. Sprawdziłem bezpiecznik 74 odpowiadający za "Elementy elektryczne przyczepy" lecz ani to ani sprawdzenie bezpieczników dmuchawy oraz klimatyzacji nie pomogło, są czyste. Moje pytanie brzmi, czy ktoś zna odpowiedź na tą zagadkę ? I dodam, że tamten temat jest stary... dopisałem się do tamtego tematu lecz cisza... Proszę o nie usuwanie mojego tematu.

Bump: Po co ktoś mnie tu przeniósł, jak ten temat jest strasznie stary?
mrfynn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 07:21   #83
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Witam,
mały -chyba mały problem
czynnik na full, po złączeniu na krotko w miejscu przekaźnika od klimy- działa i dmucha mrozem, wiatrak kreci, wszystko sie załącza.
na minusie w miejscu przekaźnika klimy pokazuje 11V a powinno 14V, mech mi powiedział że za niskie napięcie dostaje przekaźnik i się nie załącza- podobno któryś z czujników padł lub sie kabel przetarł (są dwa) - niestety trzeba podjechać na kompa i to spr.

czy ktoś miał coś takiego - czy to jakaś drobnostka ??
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 08:47   #84
romek10
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: EL
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 61
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

@ mch12,
Napięcie 11V sprawdzone miernikiem na przekaźniku, to gó...o a nie informacja. Jak zobaczysz schemat elektryczny (Sam Naprawiam strona 305) to zobaczysz, że "-" idzie z PCM. Jak bramka jest zamknięta, to miernik pokazuje jakieś napięcia szczątkowe. Podłącz sobie tam żarówkę 5 W i zobaczysz że się nawet nie zajarzy.
Z twojego opisu wynika, że układ pełny i sprężarka działa. Sprawdź "słynny" bezpiecznik F82 (od tempomatu - było wiele razy na forum). On daje napięcie na tempomat, grzałki spryskiwaczy i "+" do szeregowo połączonych czujników ciśnienia klimatyzacji, z których sygnał wraca do PCM. Jak ten jest OK, to sprawdzasz czujniki. Najlepiej przy włączonym silniku i klimie podać + na styk 4 ciśnieniowego wyłącznika klimatyzacji (nawet poprzez żarówkę). Jak sprężarka kliknie, znaczy któryś z czujników. Potem sprawdzasz czy styk 1 ma 12V. Jak nie to znaczy że nie dociera napięcie z wyłącznika sprężarki - czujnika zbyt niskiego ciśnienia.
PS. Jak poleciał F82, to wymień i załącz silnik, jeśli walnie od razu z powodu grzałki końcówki spryskiwacza, to smród jest taki, że bez problemu zidentyfikujesz który z nich ma zwarcie. Odpinasz matę wygłuszającą i rozpinasz złącze pod klapą. Klima, ożywa. Na szrocie za sprawną końcówkę zapłaciłem w kwietniu 10 zł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby się okazało, że bezpiecznik i czujniki OK a nadal nie działa, to podejrzany jest panel klimatyzacji.
romek10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 19:15   #85
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

romuś ma rację mi na krotko tez dzialala ale w koncu okazalo sie ze padl bezpiecznik od tempomatu oraz grzalek sprysków . jezeli nie ten to pozostale od klimy a jezeli nie to grubsza sprawa jezeli twierdzisz ze jest czynnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 12:16   #86
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

dzieki romek10

bezp. F82 7,5 jest padnięty - nie mam akurat zapasu, muszę kupić zestaw po raz enty bezpieczników bo widzę że teściu mi wszystkie wybrał i zostały 25-ki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps
a bezpiecznik od spryskiwaczy reflektorów to który??
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 09:44   #87
romek10
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: EL
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 61
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Mch12,

Bezp. od spryskiwacz reflektorów to F22 w komorze silnika, chociaż ja spryskiwaczy reflektorów nie mam i u mnie jest tam pusto.
Jak masz problem ze spryskiwaczami, to wejdź na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wybierz 2002.50 Mondeo, zjedź do +16: Wycieraczki i spryskiwacze i wklikaj się w link +Diagnostyka i testowanie
Wycieraczki i spryskiwacze. Przejdź do sekcji "test styków K : SPRYSKIWACZE REFLEKTORóW NIE DZIAłAJą PRAWIDłOWO" i postępuj z opisem.
romek10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 07:12   #88
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

dzięki romek10

jednak pali mi bezpiecznik ten od klimy F82 od razu po przekręceniu stacyjki - muszę zatem postąpić jak napisałeś.
ale wydaje mi sie że dysza działa - ale to może tylko pozór...wymienię dyszę i już
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 16:38   #89
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

albo wymien dysze albo odepnij dla sprawdzenia czy to to i wtedy wlacz klime. Ja odpiąłem grzalke dyszy i spokój
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 12:18   #90
O.G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2010
Skąd: Wuwua
Model: Mondeo B5Y
Silnik: 1,8l. 110KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Podobnie, jak większość tu piszących mam problem z klimatyzacją - nie chłodzi. Mam nadzieję, że to kwestia szczotek opisana przez salo5.

Jednak jak mam włączony nawiew na eco i przełączę na A/C, to od razu zaczyna dmuchać mocniej - tak samo ciepłym powietrzem, ale mocniej. Czy to przypadkiem nie świadczy o tym, że wentylator klimatyzacji się załącza, a nie załącza się sprężarka i mojego problemu nie rozwiąże postępowanie zgodne z instrukcją salo5?
O.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.