Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2013, 12:05   #21
Marek-B
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Cytat:
Napisał grzemo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że jest tak napinany, że bez przecięcia nie da się zdemontować itp.
.
Pewnie nowy , to zszywają po założeniu ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Marek-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 18:07   #22
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Grzemo - mnie tez raz tak zrobili z wymiana rozrzadu i poobcinaniem paskow!! Zrobile awanture bo mimo iz przyjechalem z kompletnym, oryginalnym paskiem rozrzadu zaplacilem w ASO tak, jakbym nic swojego nie przywiozl. Tez przecieli mi te paski bo tego wymaga ksiazkowa wymiana paska rozrzadu.

Wiecej do nich nie pojechalem robic cokolwiek! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 21:03   #23
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Witam Panowie. W koncu podjechalem do mechanika. Tak jak pisalem autko po nagrzaniu rzucalo, tracilo moc, dusilo sie przy dodawaniu gazu. Zajrzal do swiec i okazalo sie, ze mam duzo wody + przewody do wymiany. Oczywiscie swiece tez. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie: jakie siwece zalozyc. Zwykle irydowe czy platynowe? Mechanik powiedzial, ze te stare, ktore mam byly platynowe. Natomiast przeszukalem forum i widzialem, ze mozna tez zamontowac zwykle. Czy macie jakies pomysly?

Pozdrawiam,
Jacek
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2013, 09:12   #24
papse
ford::average
 
Avatar papse
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 07-12-2005
Skąd: DW / KR
Model: Focus Mk2 Wagon
Silnik: 1.6 100KM + Junkers
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Myślę, że rodzaj świec ma tutaj drugorzędne znaczenie, skupiłbym się raczej na niedopuszczeniu do ponownego zalania świec. "Wodny temat" jest mi niestety znany i to w najgorszej wersji - przez rdzę, dwóch świec nie dało się wykręcić, a dodatkowo jedna się ukręciła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Woda lub płyn ze spryskiwaczy leje się przez dysze spryskiwaczy, które w mk2 leżą bez żadnej uszczelki na masce samochodu. Ja uszczelniłem silikonem - pomogło, nie cieknie. Można jeszcze założyć dysze z uszczelką od mk3, lub osłonę silnika od volvo, lub starszych modeli forda. Sposób do wyboru.
link do tematu osłony - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
papse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2013, 09:59   #25
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Papse dzieki za informacje. Bardz cenna. Dla mnie jako mega laika to wszystko jest nowe i wazne. Pogadam z mechanikiem, zeby uwazal jak bedzie wykrecal swiece. Wczoraj jedna przy mnie wykrecil i byla czesciowo ruda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przetarl ja troche i zamontowal z powrotem. W Poniedzialek kupi nowe swiece i kable i zobaczymy co bedzie z praca silnika.

Czy to moglo spowodowac swiecenie kontrolki silnika? A po jego nagrzaniu nierowna prace silnika i skoki obrotow w niskim zakresie oraz sporadyczne strzaly z samochodu? Mechanik powiedzial, ze nie wszystkie "gary" pracuja i benzyna nie jest spalana tylko wyrzucana do katalizatora i tam spalana i sie dlawil.

W ogole po wyciagnieciu wody, wykreceniu tej jednej swiecy i jej ponownym zamontowaniu autko nie chcialo odpalac. Jak juz sie udalo to chodzilo jak traktor - bez kitu - jak traktor i rzucalo silnikiem, a obroty byly tak niskie, ze autko gaslo.

Niepokoi mnie tez metaliczny oddglos spod silnika - czy to moze byc katalizator? O matko oby nie. Pytam, bo mechanik troche podgazowal autko, zeby zobaczy jak pracuje silnik i ta sie nagrzalo, ze sie wystraszyl, ze sie zapali. Te orurowania za silnikiem tak sie nagrzaly jak plyta elektryczna podczas gotowania.

Masakra!

Pozdrawiam,
Jacek
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.