Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2013, 10:09   #31
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Ale nie można wszystkich ASO do jednego worka wrzucać jedni wiadomo kombinują a drudzy nie.
Ja jak jadę do swojego ASO to zawsze się pytają, co zrobić ze starymi częściami czy wyrzucić lub najpierw do wglądu i kosz czy zabieram.
Tyle z tym OT. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 16:23   #32
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Eclipse tak właśnie zrobił mój serwisant klimy, zdiagnozował,stwierdził że uszczelki parownika i końcowa grubsza rurka do wymiany ustaliliśmy koszty,auto naprawił,starą rurkę w oryginalnej folii oddał,ale czekaj nie oddał mi starych uszczelek -żartuję-zaprosił mnie jeszcze za 2 -3 tygodnie na przegląd kontrolny pod kątem ewentualnych nieszczelności,jestem nim oczarowany.Dodam jeszcze że jak zostawiłem u niego auto to mnie odwiózł do domu swoim ok 5 km.Pozdro Miro.

Ostatnio edytowane przez mirosław siedla ; 30-04-2013 o 16:25
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 18:45   #33
sizarrio
ford::average
 
Avatar sizarrio
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: WPR
Model: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1,9 cdti
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Robiłeś w końcu w ASO czy poza?

U mnie jak pojechałem z Klimą do "nieautoryzowanego" to chcieli mnie odwieźć moim autem i nie chcieli dać żadnego papiera na to, że przyjmują auto do serwisu. Pan zostawi kluczyki, dowód i oc, kolega Pana odwiezie Pana autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

odpuściłem i więcej tam się nie pojawię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sizarrio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 21:38   #34
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

MIREK ....Rozumiem że to nie ten serisantGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo to inny twój wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można wymienić......... ?

Gdy byłem w ASO na pierwszym przeglądzie Galaxy Mk3 po przejechaniu 19000km,walczyłem jak lew by osobiście być przy czynnościach serwisu oraz nie chciałem stracić z oczu kluczyków by nie zdziwić się ewentualną kradzieżą auta.Niestety wywalczyłem tylko to że przestawili inne auta bym mógł obserwować przez szybę co się tam dzieje.W pewnym momencie serwisant zanurkował w okolice nóg kierowcy nie zauważyłem by miał w ręku jakikolwiek klucz poleżał tam około minuty może dwie i wstał.Mam wątpliwości czy cokolwiek wymienił, przy odbiorze auta nie oddano mi starego filtra chociaż skasowano za niego.Czy czynność wymiany w/w filtra to sprawa prosta czy skomplikowana ? Czy należy go wymieniać co roku?Jakie macie w tym zakresie doświadczenia?Nadmieniam że chodzi o MK3.Pozdro Miro.
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 30-04-2013 o 21:41
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 22:16   #35
sizarrio
ford::average
 
Avatar sizarrio
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: WPR
Model: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1,9 cdti
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Eclipse, pewnie koleś wymieniał filtr kabinowy / przeciwpyłkowy. Podobno operacja wymiany filtra wymaga demontażu pedału gazu. Ja zlecam wymianę co przegląd, koszty nieduże, a jakość powietrza mimo wszystko lepsza.
sizarrio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 08:21   #36
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Eklips sorry pomyliły mi się wątki.Klimę robiłem w prywatnym serwisie.Mój ostatni wpis dotyczył przygód z pierwszego przeglądu auta a związany był z tematem filtra p-pyłkowego,obecnie mam 43000km i ostatni przegląd robiłem poza ASO 3 razy taniej.Pozdro Miro.

Ostatnio edytowane przez mirosław siedla ; 01-05-2013 o 08:23
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 10:42   #37
japi00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Katowice
Model: Ford Galaxy
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Mam Galaxy MK3 z 2007 roku (kupiony nowy w salonie). Co bardzo ważne, klima trójstrefowa (chłodzenie też w trzecim rzędzie siedzeń)

Moje przeżycia z klimą oparły się o Ford Polska. Kilima co 7-9 miesięcy padała (ulatnianie się czynnika chłodzącego), z tym że jak ulotnił się czynnik, to nie działało ogrzewanie ! Wszystko to działo sie dosyć wolno i raz trafiałem w zimę, raz w lato.

Na gwarancji wymieniono mi od razu rurkę (przewód aluminiowy), a potem prawie 5 (słownie pięć) lat jeżdżenia do ASO co 7-9 miesięcy, który sprawdzał sterowanie, wycieki, nabijał od nowa i dziwił się ciągle co się dzieje, a ja się albo gotowałem w lecie, albo zamarzałem w zimie. Piękną dokumentację fotograficzną im zrobiłem, nagrywałem filmy etc. Starali się, ale nie wiedzieli jak to naprawić.

W końcu sam zacząłem szukać w Internecie i znalazłem na niemieckim forum opis ze zdjęciami dotyczącymi tej usterki. Podobno powszechnej w Galaxy MK3 z klimą trójstrefową. Okazało się, że w bagażniku są zaworki (tak jak ktoś napisał wyżej koszt ok. 15 zł sztuka) i one miały wyciek. Wysłałem im to do ASO. Wymienili te zaworki i święty spokój od 2 lat. Dobrze, że robili to ciagle w ramach tej pierwszej naprawy. Byli grzeczni, ale jak się okazało dosyć słabi. Dodatkowo, zmyliło ich że ogrzewanie równiez pada jak nie ma czynnika chłodzącego i chyba nie mieli Galaxy z trójstrefową klimą wcześniej.
japi00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 10:50   #38
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

japi00 a zapodaj nam dla potomnych co i jak, tzn. link czy foto lub numer zaworka itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 15:14   #39
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

W bagażniku pod tapicerką jest parownik z zaworem rozprężnym do którego biegną te nieszczęsne rurki.Podczas montażu te rurki są na siłę wciskane pojawiają się tam naprężenia które powodują że uszczelki-oringi [chodzi o 2 szt]nie są w stanie utrzymać szczelności i w tym miejscu następuje wyciek.Serwisant jak mi je wymieniał to te rurki odpowiednio ukształtował tak by lekko weszły do zaworu rozprężnego.Dziwi mnie że Ford Polska nie powysyła informacji technicznych do swoich serwisów tylko zmusza do szukania na chybił trafił i podnosi ciśnienie swoim klientom.Pracuję w firmie STIHL i bardzo często dostajemy informacje że coś się psuje w pilarce lub kosie i jak to naprawić.Pozdro Miro.

Ostatnio edytowane przez mirosław siedla ; 07-05-2013 o 15:17
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 11:34   #40
W-F
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2012
Skąd: Olkusz
Model: Focus Mk1, Galaxy Mk3
Silnik: TDDi 90KM, TDCi 163 KM
Rocznik: 2003, 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Cześć!

W moim egzemplarzu (również z 2010 r.) potwierdza się chyba usterka Mirka. Po 2,5 roku okazało się, że klima w ogóle nie chłodzi, więc czynnik zapewne uciekł. Nie wiem, czy wcześniej coś się z nią działo, bo jestem II-im właścicielem i użytkuję auto niecały rok. W porzednie wakacje klima działała, choć jak porównuję np. kilkuletnim Focusem, to znacznie słabiej.

Na tą chwilę postanowiłem umówić się w ASO, bo auto ma jeszcze dodatkową gwarancję Ford Protect i dam znać, co panowie znaleźli.

PS> Ten układ odsłoniętych rurek biegnących pod całym podwoziem do tylnego parownika już na pierwszy rzut oka wydawał mi się narażony na awarię (war. atmosferyczne, piasek, kamienie, etc), więc ciekawe jak w dłuższej perspektywie sprawdzi się w naszych autach ten pomysł Forda...

Pozdawiam!
W-F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.