Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 14:08   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika

A nie powiedział ci mechanik, że lepiej wymienić cały silnik ?? Wtedy by on miał spokój, a ty pusty portfel, a tak to będzie ci wymyślał dodatkowo, że za zimno, lub za gorąco, a może zaduży wiatr.


Ostatnio edytowane przez salom ; 25-04-2013 o 20:23
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 22:22   #12
mopsik600
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Żarów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika

Kolego "MIREKTERAZPOLSKA" po co do Wrocławia zapraszasz i gdzie? Jutro z rana nagram filmik i pokaże wam. O całym silniku nic nie mówiłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mopsik600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 23:00   #13
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika

Jesli wtryski byly wczesniej robione i siadly po 3 mies to jednak ja stawiam na pompe, poprostu sypie opilkami no i wtryski raczej znowu do regeneracji.
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 23:19   #14
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika

Bak był czyszczony teraz po tej reklamcji? nie chodzi mi tu o to że paliwo było spuszczone i wlane nowe bo to nic nie daje, lecz poprostu czy był wyszorowany porządnie?
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 09:13   #15
mopsik600
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Żarów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika

Z tego co mówili to mieli ściągać bak i czyścic, pompę sprawdzali i mówili ze dobrym stanie jest opiłków w niej nie ma.
mopsik600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2013, 15:21   #16
mopsik600
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Żarów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika

Panowie to jest masakra dałem do sprawdzenia auto chłopaczkowi co pracuje w serwisie Forda i okazało się ze wtryski znowu są popsute 4 szt. leja a 2 źle pracują na dodatek. I do tego popa jest walnięta mimo zapewniania serwisu ze jest dobra. Korbowody są wszystkie proste a jak by chodź jeden był krzywy to on stracił by na mocy a on zapierdziela tylko ze klekocze
mopsik600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 16:18   #17
rrafalek
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: KUGA MK2
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS Powershift
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Dziwna praca silnika.

Witam Kolegów
Kupiłem jakiś miesiąc temu Mondeo MK4 2.0 TDCI (PSA) z 2010 roku przed liftem i zauważyłem nastepujące problemy
1.Silnik jakby niepracował równo jednak na kompie pokazuje równa prace (obroty nie falują jednak tak jakby buda częsło) - nie jest to zawsze
2.Jak dodaje delikatnie gazu na biegu jałowym to od 1tysdo 2.0 tys obrotów silnik nie pracuje równo - wyżej jest OK
3 Podczas jazdy na nizszych obrotach mam odczucie ze sa lekkie szarpniecia
4.Samochód ma DPF jednak rura jest w srodku czarna - jedank nie kopci (musiał miec wczesniej jakies przejscia.
5 Przebieg samochodu 84 tys udokumentowany ksiazka ( wiem że róznie jest z tymi ksiązkami), Filtr PAliwa wymieniony + reszta filtrów i olej
Czy ktoś ma jakies sugestie?
EGR ? Wtryski? Moze inne cuda
6 Brak błędów na komputerze.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 10-11-2013 o 08:22
rrafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 17:34   #18
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Dziwna Praca silnika 2.0 TDCI

zaślepić EGR i się okaże czy on jest winowajcą
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2013, 19:49   #19
Towarzysz
ford::average
 
Avatar Towarzysz
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010.06
Postów: 59
Domyślnie Odp: Dziwna Praca silnika 2.0 TDCI

No w książkę serwisową bym nie wierzył, ja musiałem dzwonić do serwisu i na całe szczęście potwierdziła się ale koledze ostatnio w audi miesiąc młodszym a6...
Szkoda słów samochód przebieg niby 73 000 km no niestety okazało się że skręconą kupił o bagatela +/- 120 000 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja nie wiem co wszyscy mają z tymi DPF :o ja tam póki co zwracam uwagę kiedy się wypala i tyle, zero problemów.

A nic nie burczy Ci zaraz po wyłączeniu silnika, był tu gdzieś temat o tym, ludzie mieli właśnie problemy z dynamiką w pewnych przedziałach mocy ale on sterował dolotem powietrza do turbiny bodajże... A Turbina załącza się przy 2500 obrotów? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Towarzysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2013, 08:51   #20
rrafalek
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: KUGA MK2
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS Powershift
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Odp: Dziwna praca silnika

A ja dzwoniłem i sprawdzałem w serwisach i nie ma zadnych danych o tym samochodzie - zadnych. Miałem VW to mozna wszedzie było sprawdzic historie z całej Europy , a w Fordzie - brak bazy o naprawch. W taki sposób Ford współpracuje z przestepcami co cofaja liczniki
.
U mnie silnik nie klekocze, chodzi dosc kulturalnie , czy jest zimny czy ciepły . Najbardziej denerwuje mnie to ze jak redukuje biegi czy zmieniam na wyzszy sa czasmi lekkie szarpniecia (jakby brak paliwa).Filtr paliwa przy wymianie był czysty.

Skad wiesz kiedy wypala ci się DPF ? Nie widze zadnej kontrolki.

Ostatnio edytowane przez rrafalek ; 10-11-2013 o 08:55
rrafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.