Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2013, 21:28   #21
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 256
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

...... najpierw zanurkuj pod kokpit - dokładnie pod sterownikiem silnika jest immo - wtyczka anteny lubi się poluzować i źle czyta kluczyki ..... ja tak miałem kilka razy ......

__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 07:39   #22
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

Cytat:
Napisał djibiza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomamar, a sprawdziłeś w końcu ten przekaźnik nr 30 ?
Sprawdziłeś PRZEKAŹNIK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic nie piszesz o tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 17:24   #23
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

Przekaźnik jest w porządku Dzisiaj wymieniłem regulator napięcia i jutro pomiar ładowania bo dzisiaj już nie dałem rady ( Trening z synem w noge)
tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 15:27   #24
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

Tak więc wracając do tematu Ładowanie bez obciążenia wynosiło 13,9 ale po włączeniu świateł, klimy , ogrzewania szyb spadło do 12,8 Czy to normalne czy już cos nie tak z alternatorem Wczoraj wymieniony regulator( Przed wymianą regulatora napięcia ładowanie pod obciążeniem wynosilo 11,8
tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 15:34   #25
winmajor
ford::average
 
Avatar winmajor
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1.8 16v, LPG KME Diego3
Rocznik: 1998
Postów: 101
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

Trochę jednak słabiutkie to ładowanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 14,3 bez obciążenia i min 13,6 z obciążeniem...

Ostatnio edytowane przez winmajor ; 25-04-2013 o 15:37
winmajor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 15:56   #26
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

Tak więc czeka mnie chyba regeneracja alternatora, chyba że problem leży gdzie indziej
tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 16:17   #27
winmajor
ford::average
 
Avatar winmajor
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1.8 16v, LPG KME Diego3
Rocznik: 1998
Postów: 101
Domyślnie

Jeszcze zerkne u siebie jak to wyglada i dam znac ale raczej tak jak mowisz... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nadziubane z tak malej klawiatury, ze sam autor nie widzi co napisal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
winmajor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2013, 23:17   #28
hektoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

A ja stawiam na przekaźnik ewentualnie poczytaj posty bo jak ktoś tam pisał że miał wadę w rozruszniku. Ale ja dziś szukałem wady w moim bo od jakiegoś czasu zdarzało mu sie że nie zapalił i próby zapalenia kończyły się na wykończeniu akumulatora ale po podłączeniu kablami prądu z innego samochodu (na dużych obrotach) po kilkukrotnych próbach zapalał i najczęściej był spokój kilka tygodni lub dni. Ale ostatnio coraz częściej problem się pojawiał i w ostatnich dniach wręcz notorycznie a od wczoraj nie mogłem już uruchomić i wziąłem się ostro za problem. Pierwsze to elektrozawór na pompie paliwa (110TDI) i już miałem jechać do sklepu (zamówiony telef.) ale po radach na forum sprawdziłem ten słynny przekaźnik 109 (wypiąłem z cordoby 90TDI) i dodatkowo 103. No i dzięki tym poradom zaoszczędziłem 55zł (za elektrozawór pompy wtr.) bo po próbach w galaxym okazało się że przekaźnik 109 FAKTYCZNIE WINNY. Uszkodzenie potwierdziłem w cordobie po zamontowaniu tego uszkodzonego(z GALAXy) - nie zapalił i dobrego (z Cordoby) - pali bez problemu. Dlatego proponuję posłuchać rad forumowiczów i sprawdzić najpierw te sugerowane przekażniki ale koniecznie zastosowując pewne (np z innego samochodu lub nowe). U mnie już OK.
hektoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 15:47   #29
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

Witam Już mnie jasny strzela z tym samochodem. Krótko przez ponad miesiąc był spokój a tu wczoraj znowu problem, nie odpaliłem auta, na kable bez problemu. Dzisiaj tez musiałem pożyczyć prądu od kumpla. Mianowicie odpaliłem auto bez problemu, zaraz po odpaleniu zgasiłem i już nie odpalił. Zmierzyłem napięcie akumulatora i pokazywało 11,9 to troszkę za mało. Dodam że akumulator jest w miarę nowy, kupiony w styczniu tego roku. Czy przyczyną może być słabe ładowanie, choć na mierniku pokazuje 14,2 a pod obciążeniem 13,9. Prądu raczej nic mi nie pożera bo nieraz auto stało 3-4 dni bez odpalania i po tym czasie palił na dotyk.
tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 16:42   #30
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło jakie mogą być przyczyny?

sprawdź czy nie sa opalone lub poluzowane grube kable, na oczkach, na klemie bateri i na rozrusznika oraz na alternatorze. O tym często zapominaja użytkownicy.. opierajac siętylko argumentem - nowy akumulator.

Moze też bycubity rozrusnzik i powoduje tak duże spadek napięcia, że elektronika durnieje.
zbadaj napięcie na śrubie rozrusznika podczas "kręcenie"
szukaj .
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.