Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 18:47   #21
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Jeśli Ci syczy to puszcza zawór rozprężny jest uwalony.

ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 19:02   #22
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Zobacz w dziale przyklejony najczęściej zadawane pytania,odszukasz tam temat uszkodzonej klimy MK2 jest tam bardzo obszerny wątek.Parownik to element który oddaje zimno w kabinie auta w lodówce to nic innego jak zamrażalnik.Poprzez parownik wentylator dmucha zimne powietrze by schłodzić kabinę.Skraplacz to chłodnica odpowiedzialna za odprowadzenie ciepła do atmosfery znajduje się obok chłodnicy silnika i aby była wydajniejsza dmucha w nią wentylator.Módl się żeby nie był uszkodzony parownik w kokpicie bo aby się do niego dobrać to masakra.Jeżeli masz klimę 2 strefową to drugi parownik znajduje się gdzieś z bagażniku za osłoną.Miałem MK1 i przerabiałem temat klimy gdzie najczęściej padała rurka wysokiego ciśnienia za prawym kołem wzdłuż belki,przecierała się od drgań.Ja ją spawałem ale teraz jest patent by zastąpić ją gumowym wężem.Teraz pomykam MK3 mam też problem z brakiem szczelności i też się modlę żeby to nie był parownik w kokpicie,auto ma 3 lata kupione w salonie już raz wymieniali jakąś rurkę na gwarancji ale teraz kicha,płacz i płać,pozdro miłej lektury na forach.Zobacz też doklejone w S maX bo też tam są informacje odnośnie MK2.
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 19:03   #23
alek74
ford::average
 
Avatar alek74
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Jarosław
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.0 DOHC + STAG 4 QBOX+ HANA 2000
Rocznik: 2002
Postów: 109
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

a taki motyw : klima manualna nabita ,szczelna sprężarka się nie załącza ,czujnik podmieniony nic nie dało sprężarka podpięta na ostro wystartowała mechanik twierdzi że coś z panelem jak myślicie panel czy jeszcze coś innego najpierw sprawdzić
alek74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 19:19   #24
Arczi123
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-05-2012
Skąd: Słubice
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 52
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Cytat:
Napisał ravelkepno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli Ci syczy to puszcza zawór rozprężny jest uwalony.
A ten zawór to gdzie, trzeba rozwalać cały cały kokpit jak do parownika żeby się do niego dostać?

Ostatnio edytowane przez Arczi123 ; 23-04-2013 o 05:23
Arczi123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 22:08   #25
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Cytat:
Napisał alek74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a taki motyw : klima manualna nabita ,szczelna sprężarka się nie załącza ,czujnik podmieniony nic nie dało sprężarka podpięta na ostro wystartowała mechanik twierdzi że coś z panelem jak myślicie panel czy jeszcze coś innego najpierw sprawdzić
Musisz zdiagnozować jakie błądy siedzą w kanale KLIMA i je naprawić!!!!
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 05:23   #26
Arczi123
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-05-2012
Skąd: Słubice
Model: GALAXY MK2
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 52
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Cytat:
Napisał Arczi123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten zawór to gdzie, trzeba rozwalać cały cały kokpit jak do parownika żeby się do niego dostać?
I jeszcze jedno, jeśli okazałoby sie ze to osuszacz, czytalem gdzies ze to czesc zespolona z chłodnicą, tzn, trzeba całą chłodnicę, czy da się jakoś reanimować osuszacz?
Arczi123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 09:12   #27
alek74
ford::average
 
Avatar alek74
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Jarosław
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.0 DOHC + STAG 4 QBOX+ HANA 2000
Rocznik: 2002
Postów: 109
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz zdiagnozować jakie błądy siedzą w kanale KLIMA i je naprawić!!!!

Stefano a możesz podpowiedzieć jakiego komputera szukać tzn.jakie oprogramowanie i czy w ogóle da się klimę manualną zdiagnozować na kompie.
alek74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 15:00   #28
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Cytat:
Napisał alek74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i czy w ogóle da się klimę manualną zdiagnozować na kompie.
To masz manualną? To dlaczego nie napiszesz od razu? Przecież tam jest chyba tylko na zasadzie włącz/wyłącz. Posprawdzaj czy przełącznik dobry, zasilanie itp. i chyba nadmuch musi być ustawiony na szybę żeby klima działała.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 15:45   #29
kriss7509
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Cytat:
To masz manualną? To dlaczego nie napiszesz od razu? Przecież tam jest chyba tylko na zasadzie włącz/wyłącz. Posprawdzaj czy przełącznik dobry, zasilanie itp. i chyba nadmuch musi być ustawiony na szybę żeby klima działała.
Nadmuch nie musi być na szybę. Klima ma działać niezależnie od kierunku nawiewu.
Dziwi mnie tylko jak piszecie ze wentylator działa gdy załączy się sprężarka.u mnie chodzi gdy wcisnę przycisk AC.Czyżby poprzedni właściciel przerabiał......
kriss7509 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 17:16   #30
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa tak jak trzeba

Cytat:
Napisał kriss7509 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadmuch nie musi być na szybę. Klima ma działać niezależnie od kierunku nawiewu.
No nie wiem. Gdy kupowałem Galaxa i oglądałem taki z manualną to miało to znaczenie, działała tylko z nadmuchem na szybe ale to był MK1 może w MK2 jest inaczej, ale niech napisze ktoś kto taką ma.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.