Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2013, 14:15   #1
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Witam. Panowie mam problem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pewnie jak kazdy, kto decyduje sie na rozpoczecie nowego tematu.

Wymienilem akumulator, poniewaz stary padl kompletnie. Zreszta wytrzymal 8 lat!!!

Po zamontowaniu nowego akumulatora o tej samej pojemnosci swieci mi sie kontrolka ladowania! Autko pali bez najmniejszego problemu, ale kontrolka nie gasnie. Zgadza sie - bardzo malo jezdze autkiem - 100-200 km/m-ac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale co to moze byc?

Czy cos sie moze stac z nowym aku jak kontrolka sie swieci? Bede za jakies 2-3 tygodnie wymienial olej i filtry wiec zapytam czy mechanik moze sprawdzic co z ta kontrolka. Ale do tego czasu czy moge jezdzic??

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam,
Adriano!

__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 15:56   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Jeżeli świeci się kontrolka od ładowania na czerwono, to znaczy że nie ma ładowania akumulatora. Dlaczego nie ładuje, przyczyn może być wiele, . Jechać krótki odcinek da radę, ale na dłuższą mete jest niewskazane,bo na światłach to parę minut, no może pół godziny i auto stanie.
Najlepiej sprawdzić miernikiem .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 16:12   #3
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Dzieki za szybka odpowiedz. A jakie moga byc przyczyny?? Wiem, ze to jak wrozenie z fusow, ale jakies pomysly??

Mechanika mam 17 km - moze uda mi sie dojechac? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 16:26   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Dojechać się uda, jak już akumulator jest nierozładowany.
Przyczyna to uszkodzony alternator.
A w alternatorze mogą być takie usterki które mają wpływ na to że nie ładuje
1. regulator napiecia, nie naprawialny, tylko nowy
2. Spalone diody prostownicze wewnatrz alternatora
3. Spalone uzwojenia stojana
4. Spalone uzwojenie wirnika
5. Zużyte, za krótkie szczotki
I tak tego sam nie naprawisz, ale będziesz miał wiedzę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 19:25   #5
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Dzieki wielkie za szybka odpowiedz!

No coz - autko stoi, a koszty same przychodza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Takie zycie.

Mam tylko pytanie odnosnie akumulatora: jest nowy - mam go od miesiaca i jezdzilem 2, no moze 3 razy. Z tego dopiero dzis zapalila sie ta kontrolka - to jest ten 3 raz kiedy jade od zamontowania nowego aku.

Jezeli dojade do mechanika i jak sie rozladuje to czy po naladowaniu prostownikiem - jak mniemam - nie odbije sie to na jego pozniejszym uzytkowaniu?

Pozdrawiam!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 19:40   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Praca akumulatora, to jego ciągłe rozładowywanie i ładowanie i tak conajmniej przez 5 lat , no nawet 8 są takie przypadki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 19:54   #7
papse
ford::average
 
Avatar papse
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 07-12-2005
Skąd: DW / KR
Model: Focus Mk2 Wagon
Silnik: 1.6 100KM + Junkers
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Cytat:
Napisał ADRIANO LEITE! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli dojade do mechanika i jak sie rozladuje to czy po naladowaniu prostownikiem - jak mniemam - nie odbije sie to na jego pozniejszym uzytkowaniu?
Wszystko jest uzależnione od tego jak bardzo rozładujesz akumulator, niestety akumulatory kwasowe są bardzo wrażliwe na tzw. głębokie rozładowanie. Dodatkowo jak długo pozostanie w takim stanie może się zawapnić. Dlatego np. do zasilania silników elektrycznych w łódkach i pontonach wędkarskich stosuje się akumulatory żelowe.

Jakie masz napięcie na klemach po odpaleniu silnika? Miałem przypadek w Escorcie, że ładowanie fizycznie było tylko odłączył się jakiś mały przewód kontrolny i świecił się brak ładowania - szczegółów nie pamiętam.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
papse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 10:23   #8
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Papse - dzieki za wskazowke. Dziwne, ze po zamontowaniu nowego aku jechalem 2 razy i nic sie nie swiecilo. Dopiero wczoraj sie zapalila ta kontrolka i nie gasnie. Byc moze rzeczywiscie cos sie odpielo i stad ta zapalona kontrolka.

Nie mam miernika napiecia, ale moze uda mi sie sprawdzic to napisze co wykazalo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak mowilem - na razie autko i tak stoi. Bede jechal nim dopiero wtedy jak pojade na ewentualna narpawe. Wiec aku sam z siebie sie bie rozladuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale geberalnie wnerwia mnie to bo auto nie jezdzi a generuje koszty. Sprzedaje go. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 12:05   #9
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Bylem u mechanika (takieg co pracuje na stacji benzynowej) i sprawdzil mi ladowanie i napiecie.

Przede wszystkim zaczne od tego, ze kontrolka po odpaleniu sie swiecila. Podjechalem do tego mechanika - 700-800 metrow. Zgasilem silnik i odpalilem ponownie. Kontrolka zgasla i tak juz do teraz! Mechanik sprawdzil i napiecie skakalo (z tego co widzialem) od 13 z kawalkiem do 15,5 - 16. Mechanik powiedzial ze jest dobrze w sensie ze jest ladowanie.

Ale zasugerowal alternato -> szczotki. Sprawdzil cene w systemie i powiedzial, ze nowy kosztuje 1200 pln... Nie wiem czy to duzo czy malo ale sie przerazilem.

Pozdrawiam.
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 16:42   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka ladowania po wymianie akumulatora.

Jeżeli powiedział że szczotki, i ładowanie jest ale z przerwami to 2 szczotki kosztują 15 złotych, plus wymiana.

Ostatnio edytowane przez salom ; 20-04-2013 o 16:44
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.