Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2013, 21:46   #11
Ford Emce
ford::beginner
 
Avatar Ford Emce
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Wielkopolska
Model: Fodr Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Jam ma Galaxy z 2007 kupiony jako 3 latek w 2010 i historia z klimą jest taka:

- wiosna 2010 - klima nie działa więc została nabita i było ok
- wiosna 2011 - klima nie działa więc zlokalizowali małą dziurkę w chłodnicy wymienili ją, klimę nabili i było ok
- wiosna 2012 - klima nie działa więc zabrali samochód na 2 dni zanurkowali w ten cały świat rurek i znaleźli jakiś mikro wyciek, klimę nabili i było ok
- wiosna 2013 - Klima działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ford Emce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 07:58   #12
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

koszmar, jeszcze gorzej z awaryjnością niż w MK2 i MK1.. czy auta są coraz mniej trwałe czy celowo, tak nietrwałe produkują, aby zarabiać na serwisie i częściach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 10:44   #13
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Angry Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Mam wersję Ghia klimatronik dwustrefowy z tym że drugą strefę nigdy nie uruchamiam bo wykręciłem fotele 3 rzędu i bagażnika nie chłodzę.Myślę że pobieżnie pierwszy raz naprawili mi będące na gwarancji auto bo gdzieś nadal jest wyciek.Gwarancja się skończyła i to teraz jest mój problem,myślę że obecne auta są bardziej niechlujnie montowane aby obniżyć koszty,martwię się że wyciek będzie gdzieś w którymś z parowników albo pod deską rozdzielczą albo gdzieś z tyłu i trzeba będzie nowe auto pruć,potem w czasie jazdy będzie skrzypieć,stukać-pukać bo zawsze jakiś plastikowy kołek się urwie,elementy będą nie spasowane jak po oryginalnym montażu i cała radość że auto choć kupione w salonie pryśnie.Sakramencko nie lubię takich sytuacji,jestem rozczarowany tym egzemplarzem.Po 1,5roku wymienili mi przednią szybę bo górą się rozklejała jakoś to przeżyłem ale brak klimy gdzie jeżdżę do Italii i Francji południowej zwala mnie z nóg.
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 11:26   #14
sizarrio
ford::average
 
Avatar sizarrio
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: WPR
Model: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1,9 cdti
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

brak klimy przeszkadza w Polsce, co dopiero mówić we Włoszech. Jak nie masz zamiaru serwisować auta w ASO, znajdź może jakiegoś magika specjalizującego się tylko w klimach i webasto. Być może jest to jakaś drobna nieszczelność i gaz ucieka bokiem.
sizarrio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 11:33   #15
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszmar, jeszcze gorzej z awaryjnością niż w MK2 i MK1.. czy auta są coraz mniej trwałe czy celowo, tak nietrwałe produkują, aby zarabiać na serwisie i częściach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj nie zgadzam się , że MK3 jest awaryjnym autem . Ja mam z 2009 i jak go kupiłem w 2011 to oprócz oleju , filtrów i czynności serwisowych , nic nie było robione.No oprócz wizyty u Heko . Wszystko zależy jaki komu się trafi egzemplarz . Jak ktoś kupuje MK3 z przebiegiem rzędu 250tyś. i trafi na czas wymiany większości podzespołów to normalne że będzie narzekał .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 12:01   #16
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

bartixr nasze też mają swoje bolączki, ale to nie ten wątek aby o tym pisać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 12:10   #17
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

Cytat:
Napisał mirosław siedla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam wersję Ghia klimatronik dwustrefowy z tym że drugą strefę nigdy nie uruchamiam bo wykręciłem fotele 3 rzędu i bagażnika nie chłodzę.
Przepraszam ale ja dalej nie wyobrażam sobie jak wyłączasz klimę przy klimatroniku? Tym bardziej teraz tylko tył?
Używasz funkcji "auto" na klimatroniku? Jesli tak to co, przód nastawiasz np. 20 stopni a tył 25 żeby tam nie chłodziło?
Gdy samochód stoi na słońcu to temp. wewnątrz i tak wzrośnie na tyle, że klima uruchomi sie.
Mam co prawda MK1 z klimatronikiem, ale pomimo temp. zewn np: około 5-6 stopni jeśli wewnątrz od słońca temp. wzrosła klima się uruchamia z tym, że ja jeżdżę na "auto" cały czas zima-lato.
Może podaj chociaż nastawy klimatronika jakich używasz i czy sprężarka się załącza czy nie.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 13:34   #18
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

klimę na klimatroniku bardzo łatwo wyłączać -od tego jest przycisk ECON - w tym trybie sprężarka nie pracuje, a kombajn próbuje uzyskać zadana temp. mieszając powietrze z zewnątrz z ciepłym - z nagrzewnicy.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 20:13   #19
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

To wiem, że ECON wyłącza. Ale to dotyczy i przodu i tyłu. Zresztą ja jest zwolennikiem nie używania tej funkcji, bo zawsze lepiej jak od czasu do czasu sprężarka sobie popracuje. Paradoksalnie wychodzi to jej na zdrowie niż długotrwałe nieużytkowanie.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 21:40   #20
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Klimatyzacja drugi raz padła w 3 letnim aucie

usiłowałem wymusić uruchomienie klimy ustawiając najniższą możliwą temperaturę LO ale to nic nie dało.Jak mi działała to nieraz zapodałem Auto ale denerwowały mnie mocno szumiące wentylatory w początkowej fazie schładzania.Moja żona się mono irytowała twierdząc że zaraz jej głowę urwie.W trasie w upały zazwyczaj mam Auto by utrzymać stała temperaturę.W czwartek jestem umówiony do magika od klimy to napiszę wam koledzy co się dzieje.
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.