Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2013, 17:29   #61
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

papilio..... otwierasz maske i na dole masz sprzeglo od sprzezarki.... jak wlaczysz klime to ma zaczac sie krecic

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 18:11   #62
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JulkaS pisałem Ci w innym temacie o wentylatorach, ale nie wiedziałem, że chodzi Ci o ich/jego pracę na załączonej klimie. Sprawa jest banalnie prosta. Wentylator na załączonej klimie nie załączy się, ponieważ sprężarka klimy także się nie załącza.
Dlaczego?
Ano dlatego, że temperatura na zewnątrz jest poniżej +4st. C i komputer na to nie zezwala. Załączenie sprężarki to de fakto załączenie sprzęgła elektromagnetycznego na niej. Zatem jeśli temp. na zewnątrz poniżej +4st. C załączenie klimy na przycisku nic nie daje pomimo tego, że mamy ją niby załączoną, bo tak nam pokazuje panel. Skoro sprężarka nie załącza się, to i wentylator na chłodnicy się nie załączy i tyle w temacie. Poczekaj na cieplejsze dni i wtedy sprawdź wentylator, czy pracuje.
Rzeczywiście ,wentylatory obserwowałam w lecie,więc masz rację.Oczywiście sprawdzę jak tylko zrobi się ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 13:13   #63
papilio
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Pułtusk
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 167
Domyślnie Re: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

dziś było 8 stopni. sprawdziłem i niestety klima nie działa.... nie włącza się spręzarka... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co mogę samemu zrobić? może lepiej od razu do mechanika? Czy znacie w wawie jakis tani serwis klimatyzacji?
papilio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 17:03   #64
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

U mnie jest tak, że wentylatory po uruchomieniu auta nie kręcą się. Niezależnie od tego czy mam włączoną klimę czy nie. Nie miałem czasu żeby czekać na to co się stanie po nagrzaniu silnika. Ale po włączeniu klimy oba wentylatory włączają się co c.a. 1 minutę na jakieś 10 sekund, oczywiście na II biegu. Zamiana przekaźników miejscami nic nie daje. Gdzie szukać usterki? Wtyczka od rezystora? Rezystor?
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 05:56   #65
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Cytat:
Napisał jerzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest tak, że wentylatory po uruchomieniu auta nie kręcą się. Niezależnie od tego czy mam włączoną klimę czy nie. Nie miałem czasu żeby czekać na to co się stanie po nagrzaniu silnika. Ale po włączeniu klimy oba wentylatory włączają się co c.a. 1 minutę na jakieś 10 sekund, oczywiście na II biegu. Zamiana przekaźników miejscami nic nie daje. Gdzie szukać usterki? Wtyczka od rezystora? Rezystor?
Właśnie tam, zacznij od wtyczki.
zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 10:36   #66
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Cytat:
Napisał zbyszek99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie tam, zacznij od wtyczki.
Wczoraj próbowałem, ale ciężko od góry się dostać, łapa mi nie wchodzi. Gdzieś czytałem że lepszy dostęp jest po wyjęciu reflektora, dzisiaj zobaczę. Jak nie to trzeba będzie atakować dołu, ale to już chyba po długim weekendzie.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 14:13   #67
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Albo od spodu.
zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 08:23   #68
gancman
ford::beginner
 
Avatar gancman
 
Zarejestrowany: 08-05-2012
Skąd: Sopot
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

może silnik wiatraka zaczyna się kończyć, z tego co wiem to wiatrak powinien się załączać na I bieg dopiero po załączeniu klimy, jeżeli jest zimny i nie chodzi klima to nie powinien chodzić (mogę się mylić) ja ostatnio wymieniłem czujnik temperatury silnika i okazało się równocześnie że stary silnik wiatraka się mi skończył (wymieniłem na sprawny)
gancman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 10:20   #69
hardtmuth
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Tak, dokładnie, wentylator włącza się na I bieg jak silnik przekroczy temperaturę (nie pamiętam dokładnie ile, ale trochę ponad 90 stopni) i/lub jeśli włączymy klimatyzację. Od czasu jak naprawiłem silnik wentylatora to wentylator zawsze słyszę, że jeszcze chwilę pracuje po zgaszeniu silnika (kilka sekund). Wentylator powinien się również załączy (lecz na II bieg) przy uszkodzonym czujniku CHT. Niestety u mnie rozłączenie tego czujnika, ani nie wyświetliło błędu, a nie nie włączyło wentylatora na II bieg.

II bieg włącza się, przy sprawnej instalacji, przy temperaturze silnika znacznie ponad 100 st.
hardtmuth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 11:11   #70
gancman
ford::beginner
 
Avatar gancman
 
Zarejestrowany: 08-05-2012
Skąd: Sopot
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

mój wentylator po wymianie silnika (wentylatora) po zgaszeniu potrafi jeszcze 2-4 sek. pochodzić ale mi się wydaje że to normalna kolej rzeczy przy wyhamowywaniu jego prędkości.
CHT - to czujnik temperatury cieczy tak?
gancman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.