Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2013, 11:12   #11
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

To teraz poproszę o proste wyjaśnienie, gdzie jest owa wiązka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo ja zielony jestem w tych sprawach. Muszę włazić pod auto, czy znajduje się ona pod maską, w okolicy aku ? Teoretycznie mechanik powinien ją sprawdzić, ale różnie bywa.

__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 12:29   #12
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

Wiązka alternatora uszkadza się najczęściej przy samym alternatorze.
Od góry da się ją zobaczyć (w TDCI), ale lepiej jedź do mechanika. Najlepiej jak włączysz silnik i światła, a mechanik porusza wiązką. Przy okazji może też podłączyć woltomierz i sprawdzić czy są skoki napięcia.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 12:54   #13
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

No to chyba tak zrobię, bo sam nic nie poradzę. Jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia, jeden z kabli idących do aku wygląda na lekko uszkodzony, przy samej wtyczce wystaje jeden z drucików, które powinny być raczej schowane, nie umiem tego obrazowo wytłumaczyć. Postaram się o fotki, ale wątpię w to, że to akurat ten kabel i w czymkolwiek jego stan przeszkadza.

Bump: Mam fotki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 22:54   #14
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

o wdzisz kolego moons o podgrzewaczu zapomnialem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w sumie on bierze sporo pradu i tak jak mowisz to napewno przyczynia sie do chwilowego spadku napiecia co skutkuje tym ze swiatelka nam przygasna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 06:35   #15
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

Up:
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 20:33   #16
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

To normalne, że po wjechaniu w giga zaspę i kilka mniejszych zaraz po tej dużej, siadło ładowanie ? Śniegu tyle, że pasek na bank szorował po nim, minimum 20cm warstwa, droga nieodśnieżona, sam przecierałem szlak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 11:11   #17
maniq89
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Zduńska Wola
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1,8 tdci // 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem coś o walniętym sprzęgiełku alternatora, ale wątpię, że to przyczyna
No niestety ale to właśnie może być przyczyna. U mnie w "foce" dzieje się podobnie tzn. raz na jakiś czas po odpaleniu autka nie gaśnie kontrolka ładowania. Znika dopiero po drugim zapaleniu. W piątek przy okazji wymiany rozrządu mechanik stwierdził że do wymiany jest to właśnie sprzęgiełko (a nic mu nie wspominałem o niegasnącej kontrolce). A niestety tania rzecz to to nie jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I tu jest ból...
maniq89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 14:53   #18
trociu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

Powiem tak - u mnie też przygasają światła podczas jazdy oraz od czasu do czasu zapala się kontrolka ładowania. Co do kontrolki, to chyba częściej się to dzieje im niższa temperatura. Falowanie świateł to chyba bez względu na aurę. Mam tak od początku swojej przygody z autem, czyli już 70kkm i po prostu się przyzwyczaiłem.
Sprzęgiełko alternatora też chyba było wymieniane w międzyczasie, bo świszczało pod maską.

Jak uda Wam się rozwiązać problem tych świateł, sprawdzę i u siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trociu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 16:24   #19
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Lekko przygasające światła, alternator sprawny.

Cytat:
Napisał maniq89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A niestety tania rzecz to to nie jest
Ja wiem, czy taka droga ? za 50zł można kupić używkę w dobrym stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprzęgiełko wykluczyłem, bo mechanik oglądał cały alternator, więc gdyby cokolwiek było uszkodzone, wymieniłby. Na razie jeżdżę, olewam, bo aku doładowany, odpala bez problemu. Czasami wywala mi kontrolkę, po włączeniu grzania szyby przedniej, więc po prostu przestałem używać. Auto garażuje w zamkniętym pomieszczeniu, więc szyby nie zamarzają. Pojadę konserwować podwozie, to popatrzę wszystko dokładnie, będę miał przy sobie kuzyna, co zna się na mechanice, więc może coś zdziałamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , przygasanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.