Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2013, 19:28   #1
PAWLINECZEK
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: gdansk
Model: c-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Dodawanie gazu przy ruszaniu

Koledzy chciał bym zaczerpnąć informacji zakupiłem niedawno C-maxa 2.0 136km przesiadłem się z golfa4 i za nic nie mogę się przyzwyczaić do dodawania gazu podczas ruszania dam go za mało albo za dużo jak by sprzęgło zupełnie inaczej brało czy mieliście to samo?normalnie jak bym nie umiał jeździćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.mam wrażenie jak by ten pedał gazu działał z opóźnieniem,już parę razy mi zgasł lub szarpnął jak przejeżdżałem na drugim biegu przez leżącego policjanta

PAWLINECZEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 21:30   #2
Mieto-68
ford::average
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus C-Max/Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 183
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

Kwestia wprawy i wyczucia Kolego. Miałem tak samo jak Ty problemy z ruszaniem.

Teraz śmigam aż miło. Był czas przywyknąć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mieto-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 14:26   #3
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 448
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

Hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miałem to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeździłem fiestą na benzynie, jak kupiłem c-maxa w dislu to na początku masakra - przy każdym ruszaniu zgasł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już zaczęło mnie to wkurzać - ale z czasem się przyzwyczaiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć czasami jeszcze zdechnie przy ruszaniu - nawet dzisiaj jak do pracy ruszałem spod domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powodzenia w przyzwyczajaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 16:16   #4
Poseidon
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-11-2012
Skąd: Okolice Białegostoku
Model: Focus C-Max GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

A mówią, żeby zgasić diesel'a podczas ruszania trzeba być sprytnym i mi się to udaje.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jesteś sam, jesteśmy z tobą.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poseidon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2013, 07:05   #5
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

W sensie sprzęgło bierze za wysoko czy za nisko?
Po wymianie sprzęgła zazwyczaj bierze bardzo wysoko, potem z czasem coraz niżej, niżej, aż zaczyna się ślizgać i potrzebna kolejna wymiana.

Ja swoim 1.6TdCi bez problemu ruszę bez dodawania gazu, ale sprzęgłem muszę wtedy operować naprawdę delikatnie. Pytanie po co tak startować? Chyba, że mówimy o podjeżdżaniu w korkach. Owszem zdarzało mi się, że gasł przy ruszaniu, ale to wtedy jak byłem albo załadowany po dach z kompletem pasażerów albo chciałem ruszyć za szybko. Teraz już mi się nie zdarza.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 14:20   #6
guzikb
ford::beginner
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 17-11-2012
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

trzeba było brać automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
guzikb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 14:43   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

Cytat:
Napisał guzikb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba było brać automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No Automat ciężko udusić przy ruszaniu. O ie w ogóle jest to możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 16:27   #8
bondzior
ford::beginner
 
Avatar bondzior
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Ford Focus C-MAX
Silnik: 1,8 Duratec (CSDA)
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

Witam u mnie w 1.8 duratec, efekt taki sam od kiedy go mam jak zapomnę dodać gazu kiedy ruszam przed puszczeniem sprzęgła silnik się dusi. Już się do tego przyzwyczaiłem, ale jak pojeżdżę innym autem to problem wraca.
Ostatnio foka była u mechanika na komputerze i pojawił się tam błąd pedału gazu:
P2126-czujnik pedału gazu poza zakresem dopuszczalnym.
Być może jednak "kończy" mi się potencjometr na pedale.
Zobaczę co będzie dalej jakby coś z tego wynikło dalej dam znać.
Pozdrawiam
__________________
Bondzior - C-MAX 1,8 DURATEC + CB Lafayette Atena
http://www.motostat.pl/user_images/10845/icon3.png
bondzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 08:14   #9
pendrive999
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Radom
Model: focus c-max
Silnik: 2.0 TDCI, 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

od 2 lat jeżdżę 2.0 TDCI, przez pierwsze 6 m-cy reguła przynajmniej raz dziennie skucha przy ruszaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A i teraz czasami się zdarza, nagłe zgaszenie. Podobnie jak koledzy piszą trzeba się wczuć i nauczyć diesla.
pendrive999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 11:28   #10
mac0901
ford::amateur
 
Imię: Mac
Zarejestrowany: 18-10-2013
Skąd: B-rd
Model: focus c-max
Silnik: 1,8 (88KW)
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dodawanie gazu przy ruszaniu

witam,
do tej pory jeździłem dieselem i do ruszania nie używałem pedału gazu, a w tej chwili w benzynie dusi się jak nie dodam.>.
czy to normalne, że przy ruszaniu konieczne jest dodawania gazu w silniku benzynowym?
mac0901 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.