Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2013, 18:12   #21
Perun
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

"O boże, boże, Bożenko..." że tak przytoczę słowa piosenki popularnego ostatnio Figo Fagota... Multisalon = Pełen nieprofesjonalizm (moja osobista opinia).

A było to tak. Pojechałem z kolegą mechanikiem na oglądanie samochodu i jego ewentualny odbiór (wpłacenie kasy). Zaraz po przyjeździe oglądamy zderzaki - no, zależy jak się stoi (jak się później okaże podłużnice są fabryczne i ok). Oglądamy żarówkę w okopconym reflektorze. No tak, żarówka źle włożona w obudowę i dotykając czarny plastik trochę go wysmażyła i stąd zadymienie. Wspominałem już coś o profesjonalizmie?
Ponieważ wcześniej mieli naprawić wyciek oleju, zamontować całą osłonę akumulatora (jakiś miglanc z multisalonu podmienił osłonę w między czasie na pękniętą (tak, tak już wspominałem o prof...) to chciałem obejrzeć razem z kolegą ich dzieło.

Samochód do warsztatu, na podnośnik, samochód już w górze i prawie wchodzimy pod auto gdy nagle Pani M (jedyna kobieta sprzedawca wśród innych panów sprzedawców) wraz z innym Panem (nazwijmy go K jak k) oświadczają nam razem, iż "muszę zapłacić za pracę warsztatu tj. podniesienie samochodu i zdjęcie dolnej osłony silnika" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak to? A no tak to, "już raz oglądałem auto od spodu, a teraz robię to po raz drugi, a poza tym to już drugi raz umyli samochód, żebym nie powiedział, że brudnym z salonu wyjeżdżam"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Argumenty typu "nie zauważyliście wycieku i nie naprawiliście go przed wystawieniem samochodu na sprzedaż, więc muszę obejrzeć jak zostało naprawione" nie docierały do Pana K. Pan K próbował nawet nawinąć mi makaron na uszy mówiąc "może było tak, że podczas oceny stanu technicznego samochodu silnik był czysty, a wyciek pojawił się po ocenie". Pytanie kiedy niby miał by się tak silnik "usmarkać olejem" stojąc na wystawce w salonie? Pan K obstawał przy swoim (!) i nie słuchał naszych argumentów. Ja w taki razie równiez nie posłuchałem ich tekstów mówię "Nie zapłacę! Proszę odkręcać osłonę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odkręcili, obejrzeliśmy i nie zapłaciłem za to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Samochód w cały czas w górze. No, wymiana prowadnicy miarki oleju jest ok.

Wspominam o żarówce postojowej. Pan K już ma swoją teorię, ale jednak pozwala mi dokończyć. Wspominam, że źle zamontowana, upalone gniazdo, trzeba sprawdzić jak głęboko i najważniejsze, czy da się tak poprawić, aby żarówka nie dotykała plastiku. Pan K, który okazał się być Doradcą Technicznym warsztatu wie lepiej. "ten typ tak ma i widział takich sytuacji sporo". Pytam wiec go czy widział co dokładnie się stało z żarówka i czy widział jak jest ona zamontowana? Pan K ponownie jak mantrę powtarza "ten typ..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "Koniec nie rozmawiam z panem, Panie K!" Zwróciłem się do Pani M z prośbą o obejrzenie żarówki. Swoją drogą Pan K nie zadał sobie ani razu trudu aby sprawdzić co mogło być przyczyną tak sporej ilości zadymionych reflektorów. A tu okazuje się, że 5W czy 3W jeżeli są dobrze włożone to nie powinno się nic stać. Czy Pan K to profesjonalista?

Samochód w dół. Pani M sprzedawca kobieta zajrzała do reflektora. Faktycznie, żarówka jest źle włożona... podsumowała Pani M.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na Panu K nie zrobiło to wrażenia...

Teraz wisienka na torcie. "Musi pan zapłacić za demontaż lampy i wymianę żarówek" Pytam ile to? W odpowiedzi słyszę, że 18 złotych i 45 grosze. Nie dowierzałem. Ile?! Chcą ode mnie 18,45 zł za sprawdzenie żarówki, a kupuje auto za ponad 42 tys.! Za to już zapłaciłem oraz za nową żarówkę.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Każdy samochód w multisalonie ma Certyfikat Jakości i Certyfikat Pochodzenia wystawiany przez... Auto Watin spółkę matkę Multisalon Auto Park. Ile jest wart ten pierwszy certyfikat niech każdy sobie sam oceni. Ten drugi to się okaże z czasem (aczkolwiek myślę, że tu powinno być ok).

Już kończę i dłużej nie przynudzam Was moją opowieścią.

Pozdrawiam Forumowiczów i życzę udanych zakupów. Tymczasem wyjrzę przez okno i sprawdzę czy nowa foczka stoi i się błyszczy. W końcu dwa razy umyta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 19:45   #22
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Eh te salony polskie to porażka, dość że człowiek płaci jak za woły i drożej niż na aledrogo czy otomoto by auto było jak najbardziej ok i jeszcze za zdjęcie osłony pobierać kase wstyd.
Napewno na servisowanie do nich bym nie jeżdził...
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 21:01   #23
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Perun nie przynudzasz i dobrze że tak opisałeś dla potomnych. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: To teraz 23 marca na spota wlkp się pojaw i się pochwal foczką. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry za OT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 20:50   #24
TomekEr
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-03-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,8TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Witam, ja kupiłem w multisalonie C-maxa. Raczej nie miałem klopotów
z kupnem auta. Sprzedawca wyłozył mi wszystko co było i jest do zrobienia. Wprawdzie nie o wszystkim był poinformowany przez serwis, ale po nitce do kłębka. Udało mi się dużo dowiedzieć i jestem zadowolony. Mam nadzieję, że nie wyskoczy mi jakaś niespodziewanka. To dopiero 2 tygodnie. Moge polecić multisalon. Ale sprawdzajcie skrupulatnie to nie będzie niespodzianek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TomekEr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 11:19   #25
tomalam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2013
Model: MK3.5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 38
Domyślnie Re: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Cóż, wszystkim zainteresowanym zakupem tam auta proponuje dokładne sprawdzenie stanu, z uwzględnieniem powłok lakierniczych. Wszystkie auta sprzedawane przez nich są bezwypadkowe, aczkolwiek zazwyczaj jest inaczej, a Autopark ukrywa ten fakt. Certyfikaty praktycznie nic nie znaczą, bo cóż można powiedzieć o certyfikacie, który stwierdza, że sprawdzono ileś tam punktów w samochodzie?! A jaki był wynik tego sprawdzenia? Nie wiadomo.
Oczywiście Auto-Watin łatwo mógłby również podawać historię serwisową, ale nie robią tego w powodu powyższego. Mi udało się ściągnąć informację z kilku serwisów ze Śląska i jeden z nich zaraportował wymianę zderzaka oraz wzmocnienia, zatem w moim przypadku nie było bezwypadkowe. A w myśl orzeczeń sądowych, auto powypadkowe to nie tylko to które brało udział w wypadku z rannymi bądź śmiertelnymi ofiarami, takze to w którym szpachlowano czy wymieniano elementy nadwozia. Z drugiej strony ciężko trafić auto kilkuletnie poleasingowe, które nie miałoby większych lub mniejszych przejść. Tylko dlaczego o tym uczciwie nie powiedzieć Panowie i Pani z Multisalonu?!

Gwarancja jest, ale trudno powiedzieć na ile skuteczna. Mi wymieniano małe bzdurki więc obyło się bez przeszkód. Natomiast o samym serwisie cięzko powiedzieć cokolwiek dobrego. Pan "doradca" o manierach cwaniaka który zjadł wszystkie rozumy wciska kity, że przecież olej sprawdza się na ciepłym silniku zaraz po jego wyłączeniu, a ja to się wogóle nie znam, bo jak jest pół centymetra powyżej MAX to ten typ tak ma. Do tego nie wymieniają tego co jest zalecane na dany przegląd, tylko to co uznają za stosowne (nie mówię o przeglądach gwarancyjnych tylko standardowych). Jeśli ktoś zamierza tam jechać na jakikolwiek serwis to odradzam, sam pojadę tylko na drugi gwarancyjny i to wszystko.

Kupując tam dostajemy chociaż jeden benefit. Prawdziwy przebieg auta(a przynajmniej w moim przypadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Bo mógłym to samo kupić na Alledrogo tyle że w odrobinę wyższej cenie i profesjonalnie odświeżone o kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy km.
tomalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 09:44   #26
klon
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Witam
Dopiero kupiłem tam auto więc na temat serwisu się nie wypowiem, ale w temacie zakupu mogę powiedzieć dużo.

Droga przez mękę. Samochody mają fajne, wyglądają też na porządne i rzeczywiście bezwypadkowe (przynajmniej te co oglądałem), ale sprzedawcy są tragiczni... Jeden Pan biega za Tobą, opowiadając historie nie z tej ziemi, na temat silników, kilometrów i cen. Bardzo często zaprzecza temu co mówił przed chwilą. Drugi Pan jest tak oszczędny w słowach, że można się od niego dowiedzieć jedynie, że to jest samochód no i w zasadzie samochód jeździ... Żadnych rad, żadnych opinii. Jak ciągnie się go za język to odpowie " w zasadzie trudno powiedzieć". Obsługa finansowa nieprofesjonalna. Osoba odpowiedzialna za finansowanie odpisuje na maile z dużym opóźnieniem (o ile odpisuje, bo czasem trzeba zadzwonić np po dwóch dniach, żeby usłyszeć, że już do tego siada). Zapytałem się o całą drogę jaka mnie czeka od momentu podjęcia decyzji do odbioru samochodu. Odpowiedzi nie dostałem od nikogo. Później co chwila był telefon, że można przyjechać żeby coś tam podpisać lub zrobić. Mieszkam i pracuje po drugiej stronie Poznania więc ciągłe jeżdżenie do Baranowa (Przeźmierowa) jest męczące.

To co napisałem jest może trochę długie, ale niestety prawdziwe. Bajki ze strony www o profesjonalnej obsłudze, kawie, spokoju itp są całkowicie nieprawdziwe. Osobiście odradzam, ale niestety nie ma zbyt dużego wyboru salonów, więc czasem ta droga przez mękę jest koniecznością...

Na temat serwisu na pewno też się wypowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 10:07   #27
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Ja tam kawę dostałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale reszta jak wyżej.
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.