Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2013, 19:16   #1
creed
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2008
Skąd: Portsmouth, Anglia
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Unhappy Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

Witam,

Starałem się przeszukać forum na tyle na ile pozwalał mi czas. Niestety spróbowałem większości rad i niestety bez pozytywnego rezultatu.

Jakiś czas temu zaczęło mi się nagrzewać Prawe Tylne koło. Pogrzebałem na forum, znalazłem temat blokującego się hamulca ręcznego i patentu z dołożeniem sprężynki. Patent sprawdziłem spręzynkę dołożyłem wydawało się że jest ok bo koło przez około tydzień nie nabierało takeij temperatury jak wczesniej ... aż do momentu gdy musiałem zahamować nagle i wtedy koło przyblokowało sie jeszcze bardziej.

Przejechałem ok 500m zatrzymałem się felga goraca że można zrobić jajecznice z 3 jajek. Zona poszla do lekarza a ja wyciagnalem lewarek i pomyslalem ze pewnie przyblokowal sie tloczek i go sobie wcisnę ... pomysl nie byl za dobry bo skonczylo sie na holowaniu do domu bo tloczka nie ruszylem ani troche a klockow juz nie zakladalem bo nie chcialem dzwonic po lawete ...

Wiec po ponownym przejrzeniu forum zdecydowalem sie na wymiane zacisku - zacisk nowy + klocki. Wymienilem myslalem ze to poprawi sytuacje. hamulce oidpowietrzylem , wszystko przesmarowalem. Sprawdzilem niestety na krotkim dystansie po miescie ... kolo sie grzalo dalej. Wiec zdecydowalem sie na radykalny krok i odpialem hamulec reczny (wygladalo na to ze nie odbijal ostatnich ok 3mm). Na pierwszy rzut oka i podobny test po miescie wydawalo sie ze jest ok.

Nastepnego dnia rano w drodze do pracy zobaczylem i poczulem przypalone klocki w owym kole.

Wiec po powrocie do domu zaczalem znowu szperac po forach i problemem mial byc podobno wezyk elastyczny ktory mogl sie rozwarstwic (samochod z 2005r). Zakupilem nowy wezyk, krotki test i wydaje sie ze jest dalej to samo. (Nadmienie ze hamulce odpowietrzylem zeby nie bylo niedomowien)...

W trakcie wszystkich prac sprawdzilem rowniez prowadnice na ktorych porusza sie zacisk... wyczyscilem i przesmarowalem. Wydaje sie ze poruszaja sie bez zadnych oporow. Pomimo tego zamowilem nowe ... czekam na dostawe.

Wiem ze bardzo dlugi post za co z gory przepraszam ale chcialem opisac sytuacje najdokladniej.

Narazie kolo nie nagrzewa sie do poziomow sprzed 2 tygodni. Jest tylko lekko cieple po przejechaniu odcinka ok 15km. Aczkolwiek taka sytuacja byla po zamontowaniu dodatkowej sprezynki na recznym i ja niepotrzebnie zignorowalem ...
Pozostale kola sa zimne (tylko tarcze sa cieple).

dodatkowo dodam ze:

- nie wymienilem tarcz (same klocki w obu tylnych kolach)
- bez klockow i zacisku kolo kreci sie swobodnie - nie ma wyczuwalnych luzow - nie ma rowniez zadnych odglosow wskazujacych na lozysko
- jak wszystko rozbieralem i skladalem po odpowietrzeniu kolo obracalo sie z lekkim oporem. ale po kilku obrotach zaczynalo sie obracac troche lzej (tak jakby sie klocki ukladaly do tarczy)

Jaki powinien byc moj kolejny krok po wymianie prowadnic zacisku (jak nadmienilem pomimo tego ze stare wydaja sie byc ok - zamowilem i wymienie na nowe, aczkolwiek daje tylko 10% szans na powodzenie) ?

Z gory dziekuje za pomoc.

__________________
Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2005
creed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 20:34   #2
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

Musisz wymienić lub zregenerować tłoczek a nie zacisk.
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 20:36   #3
creed
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2008
Skąd: Portsmouth, Anglia
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

Tłoczek jest w zacisku ? I zakupiłem nowy zacisk wraz z tłoczkiem.
__________________
Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2005
creed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 20:39   #4
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

Kupiłeś drugi nowy czy używany? Jeśli kupiłeś używany to wpadłeś z deszczu pod rynnę. Bo i tak musisz zregenerować tłoczek a żeby go rozebrać trzeba mieć specjalny pięciokątny klucz.

Ostatnio edytowane przez krzyszto1976 ; 09-03-2013 o 20:42
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 20:43   #5
creed
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2008
Skąd: Portsmouth, Anglia
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

Zakupiłem NOWY kompletny zacisk, z zamontowanym już tłoczkiem, który wystarczyło zamontować.
__________________
Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2005
creed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 20:49   #6
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

Jest to wina zapiekającego się tłoczka. Jeśli używasz hamulca ręcznego to wtedy często w mondeo mk3 nie odbija do końca tłoczek, niestety jest to częsta przypadłość tego modelu. Spróbuj odciągnoć ten tłoczek ręcznie i postaraj się nie używać ręcznego i zobacz czy wtedy koło będzie się grzało. Jak odblokujesz dźwignię ręcznego to nie masz na niej wyczuwalnego luzu? A może masz za mocno naciągniętą linkę ręcznego?

Ostatnio edytowane przez krzyszto1976 ; 09-03-2013 o 20:57
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 21:12   #7
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

w poliftach już nie powinno być tego problemu

Kolego, sprawdź jeszcze czy linka dobrze chodzi
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 21:42   #8
papilio
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Pułtusk
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 167
Domyślnie Re: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

Ja wymenilem likni hamulca i to pomogło. Choć tarcze miałem zaraz po wymianie gorącą (jedna strona) a z drugiej letnią. Ale teraz po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów chyba się ułożyło bo są tej samej temperatury. Poprzedni właściel nie używał recznego a ja uzywam ciągle. I dlatego linki podrdzewialy a jak ja zaczelem uzywac to sie przyciely poprostu i zaczely grzac tarcze. Zciagnij line z zacisku i zobacz czy zacisk wraca sam jak zacisniesz reką zamiast linką.
papilio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 08:19   #9
creed
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2008
Skąd: Portsmouth, Anglia
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

A wiec jak napisalem wczesniej - nie moze to byc juz wina tloczka bo zacisk wraz z tloczkiem zostal wymieniony na nowy prosto z pudelka. Co do hamulca recznego to w tym momencie jest calkowicie odpiety wiec wykl;uczam go jako mozliwosc. W ramach ciekawosci dzisiaj wieczorem zamienie prowadnice z kola lewego na prowadnice z kola prawego i zobacze czy sie cos zmienilo ... jak zadziala to problem bedzie rozwiazany w kilka dni jak przyjda nowe prowadnice - jak nie musze szukac dalej.

Jakie jest prawdopodobienstwo ze jarzmo odksztalcilo sie pod wplywem ciepla i zacisk nie jest w dobrej pozycji w stosunku do tarczy ?
__________________
Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2005
creed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 08:39   #10
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Hamulce / PT Koło Nagrzewanie się.

W sumie trzeba już było z prowadnicami wymienić i przesmarować wszystko skoro już się szarpnąłeś na nowy zacisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.