Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2013, 11:52   #1
jerri
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie padnięta turbina?

Witam
proszę o poradę w usterce/awarii turbiny lub czegoś z nią związanego w Mondeo z 2001r. 2.0TDCI
Kiedy wciskam gaz do podłogi (na wyższych biegach - głównie na 5) to po przekroczeniu około 2500 obrotów wyłącza się turbo (tzn. tak mi się wydaje że to turbo się wyłącza) i zaczyna świecić się kontrolka świec. Samochód wtedy traci nagle moc, czuć takie lekkie szarpnięcie, przyśpiesza ale dużo słabiej - cały czas miga kontrolka. Przy słabszym dociśnięciu pedału sprzęgła samochód wchodzi na wysoki obroty bez zacinania - dzieje się to przy mocnym dociśnięciu.
Wydaje mi się, że na zimnym silniku tego problemu nie ma, ale trudno jest mi to stwierdzić ponieważ jak wyjadę z miasta, gdzie mogę to sprawdzić to silnik jest już ciepły lub bardzo ciepły. Szczególnie widać to na 5 biegu, na mniejszych prawie się to nie zdarza (albo ja nie zauważyłem)
Po wyłączeniu zapłonu i właczeniu działa wszystko jak należy do kolejnego szarpnięcia. KToś spotkał się z takim problemem? Co może być przyczyną?

dzięki z góry!

jerri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 12:01   #2
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Re: padnięta turbina?

mi zdazylo sie to samo kilka razy podczas wyprzedzania np.tira ja mu gazu a on slabnie i zapala sie kontrolka <pomaranczowa> zjechalem na pobocze zgasilem ,odpalam i wszystko ok .

mialem tak kilka razy od tamtej pory juz nie deptam tak mondkiem jezdze powoli
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 12:11   #3
mistermondeo
ford::average
 
Avatar mistermondeo
 
Zarejestrowany: 08-11-2012
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie Odp: padnięta turbina?

Cytat:
Napisał jerri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczególnie widać to na 5 biegu, na mniejszych prawie się to nie zdarza
5 bieg ma tak dobrane przełożenie,że samochód jest szybki ale za to słaby.
mistermondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 12:14   #4
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Re: padnięta turbina?

moze i tak kolego ale w tym przypadku jest zupelna utrata mocy auto mimo ze cisniesz gaz zwalnia tak jakby wszedl w tryb awaryjny i odlaczone bylo turbo
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 12:22   #5
jerri
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Re: padnięta turbina?

Cytat:
Napisał sbozecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mi zdazylo sie to samo kilka razy podczas wyprzedzania np.tira ja mu gazu a on slabnie i zapala sie kontrolka <pomaranczowa> zjechalem na pobocze zgasilem ,odpalam i wszystko ok .

mialem tak kilka razy od tamtej pory juz nie deptam tak mondkiem jezdze powoli
Może jazda powoli bez deptania to jest sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie podczas wyprzedzania. Dzieje się to co napisałeś, ale przecież nie jest to normalne zachowanie.

Może jeszcze przesadziłem z tym deptaniem do podłogi - chodziło mi raczej o to, że mocnej depnąć pedał gazu jak jest konieczność właśnie mocniejszego przyśpieszenia a nie ciśnięcie na maxa. To o czym piszę i Ty też nie było od samego początku tylko pojawiło się gdzieś po 3 latach jazdy więc to nie "cecha" tego silnika.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał sbozecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze i tak kolego ale w tym przypadku jest zupelna utrata mocy auto mimo ze cisniesz gaz zwalnia tak jakby wszedl w tryb awaryjny i odlaczone bylo turbo
W moim przypadku nie jest to zupełna utrata mocy (jak przy padniętych wtryskach) 0 auto przyśpiesza, ale powoli i po wyłączeniu zapłonu i włączeniu jest ok do kolejnego odcięcia, których częstotliwość się zwiększa jak już będzie pierwsze odcięcie...

Bump:
Cytat:
Napisał mistermondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5 bieg ma tak dobrane przełożenie,że samochód jest szybki ale za to słaby.
słaby nie słaby nie było tego przez ponad 2 lata więc coś musiało paść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jerri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 12:43   #6
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Re: padnięta turbina?

mowiac o deptaniu mialem na mysli probe wcisniecia pedału gazu w podloge

poprostu połozylem noge na nim doduszajac do dywanika wtedy bylo odciecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

normalnie sie to nie zdaza
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 12:57   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: padnięta turbina?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 14:54   #8
jerri
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: padnięta turbina?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzięki za link, ale poczytałem posty i nie znalazłem czegoś choćby zbliżonego do mojego problemu...
jerri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 17:50   #9
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: padnięta turbina?

Mam dokładnie ten sam problem, o którym mówicie. Mam go już od jakiegoś czasu dużo jeżdżę po mieście i tu mi to nie przeszkadza bo 4 wrzucam rzadko a 5 wcale i problemu nie ma. Jednak jak tylko wyjadę po za miasto lub obwodnicę to masakra. Wydaje mi się, że to może być zapchana turbina bo bo tak jak pisałem większość km robię po mieście. Czy ktoś wie co jest problemem i jak go rozwiązać ?
krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 20:53   #10
arekwonski
ford::beginner
 
Avatar arekwonski
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 29
Domyślnie Odp: padnięta turbina?

A podpiąć pod komputer i sprawdzić od czego ten błąd wyskakuje
__________________
TTi 770 + Sirio Titanium 1200
arekwonski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.