Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2013, 17:46   #571
mwach
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Legnica
Model: mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 Duratec 145KM LPG BRC Sequent24
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Koledzy może wy mi coś podpowiecie bo ja już się poddałem.

Ukradli mi navke Blaupunkt NX i kupiłem na allegro drugą ma stary software i kurde za żadne skarby nie może mi zmienić na inną wersje. Próbowałem z forum info na 10 sposobów ale nie chce mi odczytać żadnej płyty jak wkładam zamiast oryginalnej płyty z mapą. I nic. A mapę czyta normalnie. czy ktoś miał taki problem. A może znacie kogoś z okolic legnicy kto mi to zrobi?

mwach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 18:58   #572
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Nie mogę zrozumieć na czym dokłądnie polega problem.

Mówisz o starej wersji SW w nawigacji, czy starej wersji mapy ?
Jaka jest obecnie wersja mapy i SW (info lub np fotka) ?
Do którego slotu wkładasz te "inne" płyty (górny zlot na płyty) czy ten w którym jest DVD tj pod pokrywką pod regulacją głośności ?
Z czym są te inne płyty (update SW, kopia Mapy, Muzyka ?)
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 20:13   #573
mwach
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Legnica
Model: mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 Duratec 145KM LPG BRC Sequent24
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Dodaje zdjęcie jaką mam ver. Płyte wkładam tam gdzie DVD mapy pod reg. głośności. Próbowałem już CD, DVD+R idp. żadnej nie chce odczytać, a mapę normalnie chwyta. Próbowałem już stare wersje 5,1 itp też nic (używałem nero i CDclone). Tak jakby nie było płyty czy to ma być jakaś boot-owalna czy jak. walcze z tym z pół roku i wkurza mnie bo NX wyłącza się czasami i resetuje. Jak coś możecie pomóc to z góry dzięki. Zdjęcie z mojego NX
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1111111111111.jpg (31.2 KB, 181 wyświetleń)
mwach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 23:41   #574
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Takie ogłoszenie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zobaczcie na screeny. Polskie menu, w podpisie na dole widać nawet polskie litery, a w opisie pisze że polski lektor. Czyżby ktoś w końcu to rozkminił jak należy?
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 06:11   #575
johnybig
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-04-2012
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

ja mam polskie litery (przez przypadek, ale mam heee) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] więc chyba to już norma jest że są
johnybig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 07:52   #576
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mwach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodaje zdjęcie jaką mam ver. Płyte wkładam tam gdzie DVD mapy pod reg. głośności. Próbowałem już CD, DVD+R idp. żadnej nie chce odczytać, a mapę normalnie chwyta. Próbowałem już stare wersje 5,1 itp też nic (używałem nero i CDclone). Tak jakby nie było płyty czy to ma być jakaś boot-owalna czy jak. walcze z tym z pół roku i wkurza mnie bo NX wyłącza się czasami i resetuje. Jak coś możecie pomóc to z góry dzięki. Zdjęcie z mojego NX

To zakładając, że na tych "innych" płytach są SPacki w różnych wersjach to powinno działać. Spróbuj wypalic obraz płyty na różnych DVD-R i DVD+R. Koniecznie z prędkością 1 albo zmień napęd na którym to robisz. Wypala się obraz płyty więc po mojemu nie możesz decydować przy gotowym obrazie czy jest bootowalna czy nie.

Jeżeli to nie zadziała pozostaje Ci wizyta w serwisie z IDS-em i zapłacenie za wgranie mapy albo zakup / pożyczenie najnowszej wersji mapy i włożenie jej do nawigacji - wtedy update jest aplikowany przy pierwszem włożeniu. Cena ok 650 pln za mapę może być zbliżona do ceny update-u w ASO który za samo podłączenie do kompa krzyczy cirka 250 PLN.

Jak NX się wyłącza i resetuje to może być również fizycznie uszkodzony niestety.
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 10:12   #577
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał grzegorz914 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pęcherze powietrza pod wierzchnią powłoką przycisków systemu nawigacji; odklejanie się wierzchniej powłoki przycisków
TSB-63/2009








NIE stosuj śrubokręta o płaskiej końcówce ani noża.
Aby wymienić niektóre przyciski panelu sterowania układem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, należy wymontować jeden lub dwa otaczające przyciski.
Przy pomocy narzędzia specjalnego 501-125 wymontuj odpowiedni przycisk.
Ostrożnie wsuń plastikową końcówkę między przycisk a oprawę (ramkę).
Wymontuj przycisk ostrożnie podważając go z oprawy.
Ostrożnie wciśnij nowy przycisk (patrz Wymagane części zamienne) na ramkę podstawy, aż zatrzaśnie się na miejscu z charakterystycznym dźwiękiem.
Czy ktoś wymieniał samodzielnie przyciski. Nie wiem jak się do tego zabrać aby nic nie połamać. ?AHa mam do wymiany przycisk max

Ostatnio edytowane przez ulmar ; 06-03-2013 o 10:19
ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 17:18   #578
Marcin 1
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Piekary Śląskie
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Jak przez przypadek masz polskie litery?
Marcin 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 17:56   #579
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał KrisSzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zakładając, że na tych "innych" płytach są SPacki w różnych wersjach to powinno działać. ......Jeżeli to nie zadziała pozostaje Ci wizyta w serwisie z IDS-em i zapłacenie za wgranie mapy albo zakup / pożyczenie najnowszej wersji mapy i włożenie jej do nawigacji - wtedy update jest aplikowany przy pierwszem włożeniu.....
DVD z mapą aktualizuje soft navi a nie aktualizuje softu systemu (nie wgrywa service packa).
W tym konkretnym przypadku kolegi mwach może być uszkodzony laser odpowiedzialny za odczyt CD. Mapy się czytają, bo są na DVD a ten ma odrębny laser odczytu. Nie wiem, czy service pack da się wgrać z DVD-R (nie z + tylko z -) - trzeba spróbować.

Nie ma sensu jechać do ASO - jak uszkodzony jest laser to też nic nie zrobią tylko kasę wezmą.

Cytat:
Napisał johnybig Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam polskie litery (przez przypadek, ale mam heee) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] więc chyba to już norma jest że są
Kolego johnybig - tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisałeś, że kosztowało Cię to 1650zł... Trudno to nazwać przypadkiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Albo inaczej - ten "przypadek" kosztował Cię silnie niezerowo...

Cytat:
Napisał bartekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie ogłoszenie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zobaczcie na screeny. Polskie menu...
I tak już od ponad roku... Tak więc gratulacje spostrzegawczości. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobione w oparciu o starszą wersję softu radia i nie wiadomo co się stanie, jak się włoży mapę z inną wersją softu navi (co powoduje automatyczny upgrade softu navi) - może się ta polonizacja iść "wietrzyć"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 06-03-2013 o 19:42
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 19:40   #580
johnybig
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-04-2012
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

tedi_k no w sensie dowcipu napisałem że przez przypadek, bo ci co śledzą wątek od początku to wiedzą o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
johnybig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.