Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2013, 20:13   #201
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Masz taką szansę.

__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 17:28   #202
Siggi
ford::beginner
 
Imię: Zygmunt
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Poznań
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

No i problem rozwikłany. W czujniku egr kondensowała sie woda, która robiła zwarę. Po wysuszeniu i zakonserwowaniu auto jeździ i nie gaśnie. W razie jakby co nowy EGR fordowski kosztuje 1050zł a nie 1600 jak w fordzie. Ten przypadek związany z EGR wyleczył mnie z serwisów. Raczej nie będę korzystał z ich pomocy- ale tylko z względów finansowych
Siggi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 12:02   #203
szmatt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2011
Skąd: Kraków
Model: cmax
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Nie chcę się czepiać, ale autor mógłby zmienić ortografię w tytule.
szmatt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 19:20   #204
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Unhappy Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Witam. Czytam wszystkie posty dotyczące zaślepienia nikomu niepotrzebnego zaworu (oprócz "zielonych") za kilka setek i celem podsumowania wielu wypowiedzi proszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie czy dobrze zrozumiałem posty bardziej doświadczonych kolegów. Jestem już po wycięciu DPF-a (żałuję, że dopiero teraz) ale pozostała mi szeroko opisywana zacinka przy obrotach 1700-2000 i nieco mułowate rozpędzanie w pewnym zakresie obrotów. Według wszystkich tych objawów wyczytałem, że wskazuje to na zabrudzony EGR. Dodam jeszcze, że jak tylko pogonię chwilę auto na trasie to przez jakiś czas lepiej zbiera się przy jeździe po mieście i jakby rzadziej się dławił. Nigdy nie pojawił mi się błąd dotyczący EGR-a. Jedyne z czym się dotąd spotkałem przed wycięciem DPF-a to "awaria układu silnika", tryb serwisowy i błąd P242F. Wnioskuję zatem, że EGR jeszcze nie umarł i nawet ma się nieźle tylko się czasami zacina.
Pytanie brzmi: czy w powyższych okolicznościach dobrze rozumiem, że jak go wyczyszczę i założę zaślepkę z alletanio to błąd nie będzie mi się pojawiał i jedyne co mnie spotka to korzyści opisane przez kolegów kilka wpisów wcześniej? Czy taki zaślepiony zawór nawet jak się zepsuje to wywali błąd czy nie? Czy taki błąd to tylko napis w stylu "awaria układu silnika" czy od razu równocześnie tryb serwisowy? Pytam, bo mam zamiar go zaślepić i pojechać foczką na wakacje i mam wątpliwości czy tylko wyczyścić czy jeszcze zaślepić.
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 21:34   #205
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 385
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Porządnie wyczyścić(rozkręcając) i od razu zaślepić,żeby sobie pracował "na czysto". Do puki będzie sprawny elektrycznie będzie ok,gdy wysiądzie błąd wyskoczy oczywiście związany z egr-em i wtedy tylko wymiana na sprawny.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 21:54   #206
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Question Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Co masz na myśli "rozkręcając"? Jak go wyjmę na stół to nie wystarczy wyczyścić tego, co widać gołym okiem? Masz jakąś fotkę instruktażową?
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 22:01   #207
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

marcysia po zaślepieniu EGR-a i przejechaniu kilku-kilkunastu km i tak błąd 'wywali" Ci i zapali się pomarańczowa Check Engine. To jednak żaden problem, można z tym jeździć i wcale się nim nie przejmować (ja tak jeżdżę). Jeśli chcesz go czyścić, to owszem, można. Wyczyść go z nagaru, to co widać, wypłucz i wypędzluj go w ropie, później wysusz, zamontuj i zaślep blachą.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 22:18   #208
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Unhappy Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Yhmm. Wydawało mi się, że czytałem gdzieś, że taki błąd nie wyskoczy. To znaczy będzie go widział komputer ale nie pokaże tego światełkiem na desce. Szczerze mówiąc źle znoszę zbędne światełko na desce bo to zawsze stresująca sytuacja dla mnie. Sam już nie wiem czy go zaślepiać czy nie. Niebawem mam w planie trasę ponad 1000km w jedną mańkę i perspektywa postoju na autostradzie w dzikim kraju mnie nie cieszy.
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 06:14   #209
slawek196812
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Grand C max
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Ale jaki masz problem,poszukaj warsztatu który Ci zrobi usługę łącznie z wyłączeniem programowym EGR-A ,ja tak zrobiłem w zeszłym roku kosztowało mnie to 600 pln,ale mam spokój.
slawek196812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 08:16   #210
marcysia
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: opolskie
Model: Focus MK3 FL, Focus MK2
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM / 1,6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2017 / 2005
Postów: 70
Unhappy Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

No w sumie jedyny - wydać 600zł czy 14zł na blaszkę. Zleciłem wyłączenie programowe gościowi, który wywalał mi DPF-a ale jak przyjechałem po odbiór auta to powiedział, że wyłączył ale widział w komputerze oczekujący błąd EGR i przywrócił go ponownie bo pewnie wyskoczy mi błąd na desce. Trochę mnie to zdziwiło ale nie znam się za bardzo więc nie dyskutowałem. Z drugiej strony czytałem tu na form, że jeśli ktoś zaślepi EGR w stanie, który jeszcze nie wywalał błędów czyli pracuje w miarę dobrze to nie będzie skutkowało żadnym światełkiem na desce...no chyba, że coś pomyliłem.
marcysia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.